נבחרת ארגנטינה החלה הלילה (בין חמישי לשישי) את המסע להגנה על הכתר בקופה אמריקה ברגל ימין, כשניצחה 0:2 את קנדה. חוליאן אלבארס ולאוטרו מרטינס עשו את ההבדל אחרי מחצית ראשונה מאופסת, כשבסיום שחקני ואנשי אלופת העולם התלוננו על כר הדשא הגרוע באטלנטה.

המאמן ליונל סקאלוני התלונן: “תודה לאל שניצחנו, אחרת זה היה נראה כמו תירוץ. ידענו שאנחנו הולכים לשחק כאן לפני שבעה חודשים והם שינו את הדשא. הוא לא היה כשיר עבור השחקנים האלה”. על כך שלא פתח עם אלבארס ומרטינס יחד בחוד ההתקפה: “צריך איזון, זו המציאות. זה כואב כי הם חלוצים ברמה הגבוהה ביותר. אני מזמין אותך, אם תמצא פתרון ששניהם יכולו לשחק יחד, תן לי אותו”.

“הדבר החשוב הוא שהקבוצה תמיד שם, מגיבה. גם במשחק מכוער ומוזר, השחקנים יוצרים מצבים ומתגוננים כמו אריות. הצד השלילי? אני עדיין רוצה לנתח את הדברים הטובים ואז לקבל החלטות. אני חושב שלא שיחקנו טוב במיוחד, אבל המשחק תאם את צורת המגרש. אני לא רוצה להדגיש שלא שיחקנו טוב, כי המציאות היא שבתנאי המגרש האלה לא היה הרבה יותר מה לעשות. אני אפילו חושב שהדשא היה צבוע כך שזה לא הורגש. מלמעלה הכול נראה נחמד, מלמטה לא”.

ליאו מסי חוגג עם רודריגו דה פול (רויטרס)ליאו מסי חוגג עם רודריגו דה פול (רויטרס)

סקאלוני פרגן גם למבשל השער הראשון מק אליסטר: “במהלך הזה אלכסיס הגיע בהפתעה, ניצל את הרווח בין הבלם למגן היטב, הוא אינטליגנטי. במחצית השנייה הוצאתי את אנחל די מריה כדי לספק איזון, לפצות מול יתרון הפיזיות של קנדה, ג’ובאני לו צ’לסו נכנס טוב מאוד ונתן לנו משהו אחר”.

השוער אמיליאנו מרטינס, שהיה נהדר גם כן, הוסיף על כר הדשא הגרוע: “המגרש היה אסון. הם שמו כר דשא על גבי דשא סינטטי וזה הרגיש כמו טרמפולינה בכל פעם שקיבלנו את הכדור. אתה מבין את המכשולים שהם מציבים בדרכנו, אבל אנחנו נבחרת שממשיכה להתקדם”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה