סרביה כבר הייתה אתמול (חמישי) עם רגל וחצי מחוץ ליורו, אך בקרן האחרונה של המשחק לוקה יוביץ’ התרומם מעל ההגנה, נגח לפינה של יאן אובלק וסידר 1:1 דרמטי מול סלובניה. עם נקודה משש הנשרים עדיין בחיים ובמחזור הנעילה של שלב הבתים יפגשו את דנמרק למשחק על כל הקופה, מתוך שאיפה לתפוס את אחד משלושת המקומות הראשונים בבית ג’.

במדינה ביקרו בחריפות את הנבחרת ששוב נראתה לא טוב, אולם בחרו בנקודת אור אחת: פרדראג ראיקוביץ’. שוער מיורקה ואקס מכבי ת”א קיבל את המקום בין הקורות על חשבונו של וניה מילינקוביץ’-סאביץ’ והוכיח בגדול. “השוער שלנו הוא השחקן הכי טוב שלנו”, קראה הכותרת ב‘מוצארט ספורט’. “ראיקוביץ’ הראה שהוא השחקן הכי מוכן של נבחרת סרביה כרגע”.

במדינה לא חסכו ביקורת מההתקפה האנמית ובמיוחד מהכוכבים כמו דושאן טאדיץ’, אלכסנדר מיטרוביץ’ ודושאן ולאחוביץ’. “בזמן שחששנו מהטעויות של ההגנה, הערכנו יתר על המידה את היצירתיות, הסדר והיעילות בהתקפה”, כתבו. “ראיקוביץ’ ניסה לעשות הכול מול סלובניה, מה לעשות ששוער לא כובש, למרות שגם את זה הוא ניסה לעשות כשהצטרף לקרן ובכך יצר יתרון מספרי וכאוס ברחבה, שהובילה לשער השוויון של לוקה יוביץ’”.

פרדראג ראיקוביץ' והסרבים בטירוף (רויטרס)פרדראג ראיקוביץ' והסרבים בטירוף (רויטרס)

ראיקוביץ’ הרשים את התקשורת הסרבית כשגילה מנהיגות על הדשא ואחרי המשחק אמר: “אנחנו צריכים להבקיע יותר שערים מדנמרק, בואו נשחק יותר חזק ולא נעלה מפוחדים, נתחיל באגרסיביות מהדקה הראשונה. אולי הלחץ של מעמד גדול משפיע שאנחנו מתחילים בצורה חלשה”. השוער אומנם ספג בשני המשחקים, אך ללא ספק היה השחקן המצטיין.

“בניגוד לנבחרת, ידיו ורגליו של ראיקוביץ’ לא היו קשורות”, כתבו בסרביה. “הוא עצר ניסיונות מקרוב ומרחוק, לא פחד מכדורי גובה ומיהר לתקוף אותם, לאגרף או לשנות כיוון. הוא לא נכשל גם כשטרנט אלכסנדר ארנולד טיווח מרחוק, או כשהארי קיין, מהכובשים הטובים באירופה, נגח לעברו. הרפלקסים הטובים שלו הולידו יכולת עצירה משובחת באחד על אחד”.

ב’ספורט קלאב’ בחנו מי צריך לפתוח בהרכב מול דנמרק ומבחינתם מקומו של ראיקוביץ’ מובטח: “אין סיבה לחפש פתרון חדש לשער. הוא הזרים אנרגיה נוספת, סיפק את התנאים לשוויון ואין צורך בסיכונים נוספים”. במדינה ביקרו את ההחלטה לשחק עם שני החלוצים, מיטרוביץ’ ו-ולאחוביץ’, יחד בהרכב: “המיתוס התבדה, סרביה לא יכולה לשחק עם שניהם”.

לוקה יוביץ' חוגג שוויון דרמטי (רויטרס)לוקה יוביץ' חוגג שוויון דרמטי (רויטרס)

בעניין אחר, הבלם מילוש וליקוביץ’, שמשחק בוורדר ברמן, לא זכה לחגוג ניצחון באליאנץ ארנה, שכן החמיץ את המשחק של קבוצתו מול באיירן מינכן העונה. אחרי שהשלים 90 דקות ב-1:1 מול סלובניה התראיין ל’ספורט 1’ הגרמני והתייחס לאיומים של סרביה לפרוש מהיורו: “כשחקן זה יהיה התרחיש הגרוע ביותר, אנחנו לא רוצים להתעסק בפוליטיקה”.

“העימותים עם האוהדים האלבנים? למען האמת, לא שמתי לב לזה כי אני לא כל כך פעיל ברשתות החברתיות ואני לא קורא שום דבר אחר כרגע”, הוסיף ואמר על האפשרות לפגוש את גרמניה בשמינית הגמר: “אנחנו רוצים לשחק נגד כולם, אבל אנחנו צריכים לקחת את זה משחק אחר משחק קודם. אני לא חושב שהרבה נבחרות רוצות לשחק נגדנו בשלב הנוקאאוט”.

עוד לפני המשחק המוני אוהדים התקבצו במרכז מינכן, בכיכר מרינפלאץ, שם הסרבים הטרילו את הסלובנים עם שירת: “לוקה דונצ’יץ’ הוא אחד משלנו”. סשה, אביו של כוכב דאלאס, הוא סרבי במקור והכדורסלן היה צריך לבחור איזו מדינה לייצג, כשלבסוף בחר בסלובניה, מולדתה של אמו מרים. דונצ’יץ’ עצמו תועד עוקב באדיקות אחר המשחקים של נבחרתו.

בלינגהאם ומכבי תל אביב: ראיקוביץ' בראיון

 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה