נבחרת צרפת תפגוש הערב (שישי) ב-22:00 את נבחרת הולנד למפגש מסקרן במסגרת המחזור השני בשלב הבתים של יורו 2024. הטריקולור מגיעים להתמודדות אחרי 0:1 על אוסטריה, בעוד האורנג’ בצד השני ניצחו 1:2 את פולין.

המשחק הערב יהיה ה-31 בהיסטוריה בין שתי נבחרות הענק. מבחינת המאזן, ידם של הצרפתים על העליונה עם 16 ניצחונות. שלושה משחקים בלבד הסתיימו בשוויון ו-11 נוספים בניצחון כתום. למרות זאת, האורנג’ הם דווקא אלו שכבשו יותר במהלך המפגשים, 61 שערים, לעומת 58 בלבד של הטריקולור.

למרות גילו הצעיר, קיליאן אמבפה, ששבר את אפו וטרם ידוע אם יהיה כשיר לשחק עם המסכה החדשה שלו, הוא מלך שערי המפגשים בין הולנד לצרפת בכל הזמנים. במאזנו של הכוכב חמש הופעות מול הכתומים בהן כבש שישה שערים ובישל אחד נוסף.

קיליאן אמבפה חוגג מול הולנד (רויטרס)קיליאן אמבפה חוגג מול הולנד (רויטרס)

הרשת של האורנג’ היא זו שאמבפה הזיז הכי הרבה פעמים כשלבש את המדים הלאומיים, ואם זה לא מספיק כדי להשתכנע ביכולת הטובה שלו כשהוא פוגש כתום, אז חשוב לציין שגם שערו הראשון של הכוכב במדי צרפת היה נגד ההולנדים, כשהיה בן 18.5 בלבד.

קיליאן אמבפה חוגג את שערו הראשון במדי נבחרת צרפת. מול הולנד (רויטרס)קיליאן אמבפה חוגג את שערו הראשון במדי נבחרת צרפת. מול הולנד (רויטרס)

משחקים בין הטריקולור והאורנג’ כמעט ולא נערכים בטורנירים גדולים, אלא לרוב בשלבי מוקדמות או בידידות. למעשה, רק שלושה מפגשים מתוך השלושים בהיסטוריית שתי הנבחרות היו באליפויות אירופה, במונדיאלים הן כלל לא נפגשו. 

ביורו 1996 צרפת הדיחה את הולנד ברבע הגמר אחרי 4:5 בדו קרב פנדלים, ביורו 2000 הכתומים יצאו מנצחים עם 2:3 בשלב הבתים, וביורו 2008, שהתקיים לפני 16 שנה והיה הדו קרב האחרון בין שתי הנבחרות בטורניר גדול, האורנג’ הביסו 1:4 את הצרפתים במסגרת שלב הבתים.

שחקני הולנד חוגגים ביורו 2008 מול צרפת (רויטרס)שחקני הולנד חוגגים ביורו 2008 מול צרפת (רויטרס)

המשחק האחרון בין הולנד וצרפת התקיים לפני שמונה חודשים וחצי בלבד, במסגרת מוקדמות היורו הנוכחי, ובו הטריקולור גברו 1:2 על ההולנדים. מי אם לא, קיליאן אמבפה, כבש צמד מרשים וקילינדשי הרטמן מנגד רק צימק.

שחקני נבחרת צרפת חוגגים במפגש האחרון מול הולנד (רויטרס)שחקני נבחרת צרפת חוגגים במפגש האחרון מול הולנד (רויטרס)

ההתמודדות המסקרנת הערב בין הצרפתים, שזכו פעמיים בהיסטוריה באליפות אירופה, לבין ההולנדים, להם זכייה אחת ביורו, תיערך ברד בול ארנה, האצטדיון הביתי של רד בול לייפציג, מול כ-43,000 אוהדים נרגשים.

הרד בול ארנה בלייפציג (רויטרס)הרד בול ארנה בלייפציג (רויטרס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה