נבחרת ספרד ניצחה אתמול (חמישי) 0:1 את נבחרת איטליה במחזור השני של יורו 2024 והעפילה רשמית לשמינית הגמר. החבורה של לואיס דה לה פואנטה שטפה את המגרש במשך 90 הדקות וסיפקה תצוגת כדורגל מרשימה מאוד, כשגם כלי התקשורת במדינה יצאו מגדרם מההופעה.

כותרת עיתון ה’מארקה’ קראה הבוקר: “אנחנו יכולים לחלום בגדול”. באתר נכתב: “ספרד התלבשה בארמני”, כעקיצה למלבישה הרשמית והמפוארת של נבחרת איטליה. “הנבחרת הציגה משחק סנסציוני, עם הרבה אופי ואישיות, בדרך לניצחון נוח על האיטלקים”, הוסיפו.

ב’אס’ התמוגגו: “ספרד זו מסיבה. הנבחרת היא אמנות טהורה, סיפקה קונצרט מול איטליה בדרך לשמינית הגמר”. ב’אס’ אף הגדילו לעשות והשוו בין הנבחרת של היום לזו ההיסטורית של לפני 12 שנים: “לצפות במשחק היה כמו לחזור ל-2012, מג’ורדי אלבה, סילבה או אינייסטה לקוקורייה, לאמין ימאל או ניקו וויליאמס. התוצאה הייתה 0:1 ולא 0:4 רק במזל”.

אלברו מוראטה ולאמין ימאל חוגגים (רדאד ג'בארה)אלברו מוראטה ולאמין ימאל חוגגים (רדאד ג'בארה)

גם ב’מונדו דפורטיבו’ החמיאו: “ספרד עלתה לשמינית הגמר בסטייל, האיטלקים ראו מולם נבחת חזקה ויצירתית, שהציגה עליונות ברורה והמטרה היחידה שלה הייתה לנצח”. ב’ספורט’ הזרקור היה על ניקו וויליאמס: “שחקן הכנף המסנוור הוביל את ספרד לשמינית הגמר, הנבחרת גברה על איטליה בתום משחק קבוצתי נהדר”.

ניקו וויליאמס בפעולה (רויטרס)ניקו וויליאמס בפעולה (רויטרס)
בזמן היורו: לאמין ימאל עושה שיעורי בית
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה