הגרמנים הגיעו ליורו הנוכחי כשהציפיות מהם בשמיים וסומנו כאחת מהמועמדות הבכירות לזכייה, על אף הכישלונות בטורנירים האחרונים. במונדיאל בקטאר נבחרת גרמניה לא העפילה משלב הבתים כשיפן וספרד מקדימות אותה, ביורו הקודם היא הודחה בשמינית הגמר נגד אנגליה ובמונדיאל 2018 סיימה אחרונה בבית עם שבדיה, מקסיקו ודרום קוריאה.

אז מה כן גרם לציפיות הגבוהות? קודם כל הביתיות, דבר שני ההצלחה הגדולה של דורטמונד ובאייר לברקוזן במפעלים האירופיים, ודבר שלישי המסורת – גרמניה היא שיאנית הזכיות ביורו עם 3 זכיות. דבר נוסף הוא החזרה של טוני קרוס לסגל, חזרה שהפיחה תקווה מחודשת בנבחרת. יוליאן נגלסמן לאורך כל משחקי האימון רץ עם הרכב קבוע, כך שההיררכיה בנבחרת ברורה וההרכב הערב מול סקוטלנד היה ידוע לכולם.

שחקני נבחרת גרמניה חוגגים (רדאד ג'בארה)שחקני נבחרת גרמניה חוגגים (רדאד ג'בארה)

שיטת ה-433 של הגרמנים היא לא טיפוסית כיוון ששחקני הכנף, פלוריאן וירץ וג׳מאל מוסיאלה, השחקנים הכי יצירתיים וגם הכי צעירים שלה, בני 21, הם עושי משחק שבאופן טבעי נמשכים למרכז ובהנעת הכדור עוזבים את האגפים כדי ליצור יתרון מספרי במרכז השדה ולפנות את הקו למגנים.

הגרמנים היו גדולים על הסקוטים שנראו מבוהלים מהשנייה הראשונה. פערי הרמות היו אדירים ואפילו מעט מפתיעים. משחקנים כמו טירני, רוברטסון, מקטומיניי ומקגין יש ציפייה להיראות אחרת. את ההשפעה של קרוס ראינו כבר בשער הראשון, כדור ארוך שלו על 40 מטר הגיע לרגליו של קימיך שפרץ באגף ועם כדור רוחב נהדר מצא את פלוריאן וירץ שסיים בנגיעה לפינה הרחוקה.

פסקאל גרוס בפעולה (רדאד ג'בארה)פסקאל גרוס בפעולה (רדאד ג'בארה)

וירץ שנבחר לשחקן העונה בבונדסליגה אחרי דאבל גדול עם לברקוזן ממשיך את היכולת שלו מהליגה ומראה שמקומו בהרכב הנבחרת. הגול השני היה באוויר ועוד מהלך קבוצתי נהדר של הגרמנים הסתיים בשער של מוסיאלה שהיה הטוב במגרש, כל דריבל שלו זה תענוג. הגרמנים לא הורידו הילוך בשום שלב במחצית הראשונה והכשלה של פורטאוס הבלם הסקוטי על גונדואן הובילה בהתערבות הוואר לפנדל ואדום.

האברץ לקח את הפנדל והעלה את הגרמנים לשלוש אפס. בעיניי האברץ הוא החוליה החלשה בהרכב הגרמני ובסופו של דבר הם יכולים ליפול על זה. על הספסל נמצאים פולקרוג ואונדב, שני חלוצי תשע אמיתיים, שהם לא מהטופ האירופאי, אך עדיין יתרמו יותר בעמדה הזאת מהאברץ.

ניקלאס פולקרוג חוגג (רדאד ג'בארה)ניקלאס פולקרוג חוגג (רדאד ג'בארה)

במחצית השנייה הורגשה ירידת מתח טבעית אצל הגרמנים, כשהסקוטים מצידם רק חיכו שיגמר המשחק. פולקרוג שהחליף את האברץ כבש את הרביעי עם בעיטה אדירה לחיבורים והספיק לכבוש עוד שער שנפסל על נבדל קטן. שחקן שהופעת הבכורה שלו בנבחרת הייתה לפני שנתיים, בגיל 29, כבר הספיק לכבוש 12 שערים.

בכלל יפה לראות בנבחרת הגרמנית הרבה שחקנים כמו מיטלשטאט, גרוס, פולקרוג, ואנדריך שפרצו בגיל מאוחר, מה שנקרא “לייט בלומרס”, ומצאו את מקומם בנבחרת בגיל מתקדם. הסקוטים עוד הספיקו לצמק את התוצאה משער עצמי של רודיגר, אך מילת הסיום הייתה של הגרמנים עם שער סיום של אמרה ג’אן, שזומן לסגל ברגע האחרון בעקבות פציעתו של פאבלוביץ׳. לסיכום, הגרמנים עם הופעה עוצמתית שתיתן להם הרבה בטחון להמשך, כאשר המשחקים הבאים שלהם נגד הונגריה ושווייץ יהיו קשים יותר.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה