העימות בין איניגו מרטינס לאוהד צעיר אמש בסוף האימון של הקבוצה הפך לוויראלי מאוד בספרד. הבלם התעצבן על אותו בחור צעיר וצעק עליו, כאשר התברר שהנער וחברו העליבו אותו, ומאוחר יותר גם נחשף בתקשורת שמסתבר שאותו נער אוהד דווקא את ריאל מדריד. 

תקריות דומות קרו גם עם ליאו מסי, ג’רארד פיקה, ג’ורדי אלבה וסמואל אומטיטי לאורך השנים, כאשר קבוצות של צעירים מתאספות באזור מתחם האימונים של ברצלונה ומחפשות להעלות לרשתות החברתיות תוכן עם השחקנים.

הכדורגלנים של אלופת ספרד מתבקשים להצטלם ולחלק חתימות, ואם השחקן לא עוצר, אותם טיקטוקרים לא מהססים לעמוד מול הרכב שלו או להעליב אותו כדי לא להשאיר לו שום ברירה. 

איניגו מרטינס (צילום מסך)איניגו מרטינס (צילום מסך)

אותן קבוצות נערים ממש חוסמות את הכביש ומשתמשות בכל מני “טריקים” כדי לגרום לשחקנים לעצור, כשהם עומדים מול הרכב ולעיתים עושים פרובוקציות, כשהמטרה של כל זה היא להשיג וידאו קצר שבו הם מעצבנים את השחקן כדי לפרסם אותו ברשת החברתית.

לעיתים אותם נערים גם מבקשים תמונות או חתימות, לעיתים גם בתירוץ שמעורבת בנושא פעילות צדקה, ואז הם מנסים למכור את הפריטים במחיר גבוה. ז’ואאו קאנסלו אמר לאחרונה: “הם רוצים חתימות כדי למכור את זה, זה קורה כל יום ואלו תמיד אותם האנשים”.

בברצלונה, כך מתברר, כבר פנו למשטרה המקומית כדי לדווח על התופעה, כאשר האבטחה מטעם המועדון לא יכולה לעשות יותר מדי כשהאירועים הללו קורים מחוץ למתחם הקבוצה, בכבישים ציבוריים. הקטלונים ניסו לא לפרסם פומבית את לוח הזמנים של האימונים שלהם, אבל זה לא עוזר מול אותם נערים שממשיכים לנסות “לצוד” את הכדורגלנים של הקבוצה. בברצלונה מודאגים מהתופעה ויודעים שיהיה קשה לפתור אותה.

איניגו מרטינס מתקוטט עם אוהד

בברצלונה בינתיים הנחו את השחקנים שלא להיקלע לעימותים עם אותם טיקטוקרים שלא מהססים להטריד אותם בשביל תוכן. אגב, אותם אוהדים לרוב מחכים ברמזור שסמוך למתחם האימונים ושם הם מצליחים לעצור או לגרום לשחקנים להאט.

ב’מארקה’ מספרים שבמועדון נפגשים עם השחקנים ומסבירים להם את הסכנות מאחורי הנושא והאפשרות לפגיעה בתדמית שלהם ושל הקבוצה, אך מבינים כאמור שאין יותר מדי דברים שהם יכולים לעשות מול הנערים עצמם ומקווים שהמשטרה תתערב יותר.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה