ברצלונה ספגה אמש מכה לא פשוטה לשאיפות האליפות שלה. הקטלונים הסתבכו במאבק האליפות לא רק כי לא הצליחו לצמצם את הפער מריאל מדריד שנותר שמונה נקודות, אלא בעיקר בגלל התחושות הקשות בקבוצה על אובדן ההזדמנות בסן מאמס וכמובן גם הפציעות של פדרי ופרנקי דה יונג, שייעדר בין ארבעה לחמישה שבועות.

מדובר בשניים מהשחקנים המשמעותיים ביותר של הקבוצה, אלו שבזכותם המועדון זכה באליפות בעונה שעברה. בעונה שעברה הקישור שהורכב מהשניים ומסרחיו בוסקטס שכבר עזב לאינטר מיאמי היה חשוב לזכייה בתואר, כשיחד עם גאבי הצליחו הארבעה להשיג תוצאות מצוינות: “בארסה איבדה את קישור האליפות שלה”, זעקה הכותרת בקטלוניה.

למרות שהעונה הצטרף אילקאי גונדואן שנראה טוב מאוד מאז שהגיע, אחת מנקודות האור הבודדות של בארסה העונה, הקבוצה לא הצליחה להתגבר על החסרונות של בוסקטס וגאבי שנפצע בתחילת העונה, ודווקא כשהיה נדמה שעלתה על המסלול הנכון כעת נפצעו גם דה יונג ופדרי.

לא לוקחת: בארסה עם תיקו מאכזב מול בילבאו

בעונה שעברה היה גם קשר חמישי, שכשהיו צריכים אותו ידע לתרום והיה פיזי במיוחד: פרנק קסייה. השחקן מחוף השנהב שותף כמעט בכל המשחקים בעונה שעברה (43 הופעות) ואף כבש שער ניצחון בקלאסיקו נגד ריאל מדריד. גם סרג’י רוברטו שותף לא מעט בעונה שעברה – והעונה לא הצליח להתגבר על הפציעות שלו ומיעט לשחק.

כעת צ’אבי יצטרך למצוא פתרונות לקישור במשחקים הבאים בידיעה שגאבי, פדרי ודה יונג לא יהיו זמינים עבורו. כבר עכשיו ברור שאילקאי גונדואן יהיה המנהיג הבלתי מעורער של הקישור ומצופה ממנו לקחת צעד קדימה לאור הניסיון שלו והמשקל הרב שיש לו על הסגל.

עושה רושם שבתקופה הקרובה גם הקפטן סרג’י רוברטו ישותף יותר, ובקטלוניה מאמינים שגם פרמין לופס יקבל יותר דקות, ושאפילו לאוריול רומאו תינתן כעת ההזדמנות לחזור לגרסתו הטובה ביותר אחרי שבתחילת העונה נראה לא רע בעמדת הקשר האחורי ובהמשך דעך מאוד.

אוריול רומאו (רויטרס)אוריול רומאו (רויטרס)

בקטלוניה שיתפו גם תמונות של דה יונג ופדרי משדה התעופה אחרי החזרה מבילבאו והשניים צלעו, כשדה יונג נעזר בקביים כדי ללכת: “לשניהם היו פנים עצובות וברור להם שלא ישחקו מול נאפולי. העיניים של פדרי היו נפוחות מרוב בכי”, סיכמו בקטלוניה. המועדון אישר שדה יונג סובל מפגיעה ברצועת הקרסול ברגלו הימנית, לפדרי יש פגיעה בשריר הארבע ראשי. משך ההיעדרות של שניהם לא פורסם.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה