ברצלונה נושמת לרווחה. הקבוצה של צ’אבי פיגרה מול פורטו, אך השיגה מהפך וניצחון 1:2 גדול, וגם את המקום בשמינית גמר ליגת האלופות לראשונה אחרי שנתיים שבהן הקבוצה לא עלתה משלב הבתים. הקטלונים עשו זאת בזכות שערים של צמד הפורטוגלים, צמד הז’ואאוס, קאנסלו ופליקס.

“הפורטוגלים העלו את בארסה לשמינית הגמר”, זעקו הכותרות בספרד, “סוף סוף שמינית”. ב’מארקה’ שיבחו: “משחק טוב של הז’ואאוס וגם של איניאקי פנייה שהכריע לקראת הסוף עם העצירות שלו. המטרה הושגה והפורטוגלים הופיעו כשהיו צריכים אותם הכי הרבה. התוצאה הזאת צריכה להיות נקודת המפנה במשבר של הקבוצה של צ’אבי לקראת משחקי הליגה הקרובים”.

“הז’ואאוס ריפאו את הטראומה”, נכתב ב’אס’, “אחרי שנתיים של אסונות באירופה, האופי והאיכות של קאנסלו סחבו את הקבוצה יחד עם עזרתו של פליקס”. בכלי התקשורת המדרידאי עקצו את מקביליהם מקטלוניה: “טענו שזה גמר, אבל הם טעו. הגמרים עדיין רחוקים מאוד מהקבוצה הזאת”.

ז'ואאו פליקס חוגג (רויטרס)ז'ואאו פליקס חוגג (רויטרס)

ב’ספורט’ הוסיפו: “אחרי מחצית ראשונה מדאיגה, הקבוצה השתפרה ונראתה זורמת יותר במחצית השנייה. צ’אבי והאוהדים ביקשו מהקבוצה תגובה אחרי המשחקים האחרונים בידיעה שדרוש שינוי בדינמיקה והמטרה הושגה”. ב’מונדו דפורטיבו’ סיכמו: “רמונטדה של הז’ואאוס בלילה קסום, התחושות הטובות חזרו. אם היה יום שצריך להגיב בו – זה זה, אסור היה להיכשל”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה