בעקבות הפציעה הקשה של גאבי, בברצלונה כבר חושבים קדימה. ראשית, החל מ-16 בדצמבר, שיהיה היום ה-28 מרגע פציעת השחקן, הקטלונים יפוצו בצורה משמעותית על ידי פיפ”א, כשהסכום המקסימלי שיוכלו לקבל עומד על לא פחות מ-7.5 מיליון אירו.

בארסה תקבל עד כ-20,548 ליום במשך מקסימום של שנה, כאשר הקשר הצעיר עלול להיעדר בין שבעה לתשעה חודשים. במקרה שייעדר כשמונה חודשים ברצלונה תקבל 4,315,080 אירו. הנחמה הנוספת היא העובדה שבארסה תוכל לבצע רכש מבלי לחשוב על פגיעה בתקרת השכר שלה.

לפי החוק בספרד, במקרה ששחקן נפצע ואמור להיעדר במשך מעל ארבעה חודשים, 80% מהמשכורת שלו לא תילקח בחשבון בחישוב תקרת השכר של הקבוצה אם היא מחליטה לצרף שחקן חדש עד סיום העונה, כך שהמועדון לא יצטרך למכור שחקן או לייצר הכנסה נוספת כדי לצרף שחקן בינואר.

גאבי על הדשא (רויטרס)גאבי על הדשא (רויטרס)

לדוגמה, אם כדורגלן מרוויח כשמונה מיליון אירו ואנחנו בחודש נובמבר, הוא אמור לקבל עוד כשישה מיליון אירו, ו-80% מכך זה 4.8 מיליון. לכן, בארסה תוכל לצרף שחקן שזוהי משכורתו עד סיום העונה בלי שזה ישפיע לה על הפייר פליי, אך את הסכום היא תצטרך לפצות בעונה הבאה.

ויטור רוקה לא יוכל לחתום בקבוצה עקב החוק הזה, כי הוא תקף רק לשחקנים שמצטרפים עד סיום העונה, והחלוץ כבר סגר לטווח ארוך. בארסה כן חושבת לצרף אותו בהשאלה, אבל זה כבר נושא אחר. ב’ספורט’ מפרסמים שהקטלונים חושבים דווקא על פבלו טורה המושאל לג’ירונה, ששיחק רק 119 דקות העונה בליגה, כאופציה להחלפת גאבי באופן זמני.

פבלו טורה במדי ברצלונה (La Liga)פבלו טורה במדי ברצלונה (La Liga)

האופציות שבארסה בוחנת כרגע הן צירוף שחקן בהשאלה עד סיום העונה או החתמת שחקן ב-80% מהמשכורת של גאבי. לפי ‘ספורט’, המועדון כבר החל ללמוד את השוק, כאשר צ’אבי רצה לצרף עוד קשר עוד לפני שנסגר החלון של הקיץ, אך בעקבות היכולת הגבוהה שהפגין פרמין לופס בקדם העונה זה לא קרה.

אחרי שאוהדים פרצו למגרש סלאח יוצא מאובטח
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה