חוטה פלטיירו עבר תפנית של 180 מעלות בחייו. שחקן העבר הספרדי, ששיחק בין היתר בסלטה ויגו, ריאל מדריד קסטיליה, ברנטפורד, אסטון וילה ואלאבס ותלה את הנעליים בקיץ 2021, בחר להתאסלם והודיע על כך באמצעות סרטון שפרסמה רשת החדשות הכווייתית ‘אל-קאבס’ ברשתות החברתיות. 

בספרד כתבו כי פלטיירו, שהיה נוצרי בעברו ואף הפגין זאת, “הוקסם מהתרבות והמסורת” של דת האיסלאם. מי שככל הנראה היה חלק מכריע בהחלטה הוא חברו ועמיתו הכווייתי פייסל בורסלי, אותו הכיר לפני 11 שנים בארה”ב ומאז מערכת היחסים ביניהם הייתה קרובה, כשאקס וילה הגדיר אותו כ”חבר, שותף עסקי ואח”. 

בתחילת השנה שעברה, השחקן לשעבר נסע לכוויית ובילה כמה ימים בביתו של חברו, שם חווה את מה שהוא תיאר כ”חוויה טרנספורמטיבית”. היחס שקיבל, המנהגים והמסורות שחווה בביתו של הכווייתי הובילו להחלטתו לעזוב את הנצרות ולעבור לאיסלאם והוא ביצע זאת בשבוע שעבר. 

חוטה פלטיירו בתקופתו בברנטפורד (רויטרס)חוטה פלטיירו בתקופתו בברנטפורד (רויטרס)

פלטיירו רשם 41 הופעות בליגה הספרדית בקריירה במדי אלאבס ואייבר ו-10 הופעות בפרמייר ליג במדי אסטון וילה. שחקן העבר, ששיחק שלוש פעמים במדי קבוצת המילואים של ריאל מדריד בליגה השנייה בספרד, תלה את הנעליים בקיץ 2021 אחרי שסיים את חוזהו באלאבס כשהוא רק בן 30. 

לשחקן העבר יש חוש עסקי נהדר. הוא בעל המניות היחיד של קבוצת ‘Rammalloc’, בעלים משותף של חברת הטקסטיל ‘Warburton’, בעל המניות העיקרי של אורוות סוסי המרוץ ‘Cuadra Santiago’ ושותף בחברת Otzi, שמחברת בין אמני קעקועים מקצועיים ולקוחות.

התוכנית האחרונה והשאפתנית מאוד שלו היא ‘Groinn’, המונה כ-80 עובדים ומספקת עזרה דיגיטלית חקלאית. החברה נכנסה לא מזמן לשותפות עם ממשלת ספרד על מתן סיוע חקלאי דיגיטלי. על פי התחזיות,  השווי שלה צפוי להיות יותר מ-600 מיליון ליש”ט בשנת 2025. 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה