ספורט הצעירים בישראל חווה צמיחה מרשימה בשנים האחרונות, וספורטאים וספורטאיות צעירים וצעירות מתקדמים מליגות התיכוניים ובתי הספר לנבחרות הייצוגיות והשיאים. דור העתיד של הספורט הישראלי, אלופים ואלופות כחול לבן שיביאו, כך מקווים כולם את התהליך המתמשך של התפתחות הספורט הישראלי לשלבים חדשים ומרשימים.

היו שם כאלו שכיכבו ועשו קריירה מרשימה לא רק בארץ, ואלו שעדיין מככבים. דני אבדיה, יותם הלפרין, עמרי כספי, ים מדר, אלישי כדיר, קטיה אברמסון, אורנית שוורץ, שיר וכטר, יואב נאמן, אבישי סמולר, שון דניאל, נועה גנור, שון דניאל, אורטל אורן ועוד רבות ורבים…מצוינות ומצוינים. בשנה שעברה, ערכנו כאן סדרת כתבות מקיפות על כוכבי הדור הבא, כיכבו בה אז האתלט ואלוף העולם בלסינג אפריפה, הכדורסלן ושחקן נבחרת העתודה יואב ברמן, הילה קארש שחקנית בנבחרות ישראל בכדורסל ועוד.

מה משותף לכולם/ן?

מעבר להיותם מצטיינים בתחומי הספורט בהם הם עוסקים, מעבר להיותם שחקנים ושחקניות משמעותיים בנבחרות הייצוגיות של ישראל, מעבר לתוצאות ולשיאים שלהם/ן, כולם בדרך כזו או אחרת היו חלק מליגות התיכוניים, מנבחרות בתי הספר, מהמועדונים הבית ספריים שם עשו את צעדיהם הראשונים בספורט.

רגע לפני שהקבוצות ונבחרות בתי הספר יוצאות למסע השנתי בליגות התיכוניים ובנבחרות בתי הספר בענפים השונים, העפנו מבט קצר לאחור, אל שנת הלימודים הקודמת, אל השמות שבלטו בליגות שלנו ולא הופתענו לגלות שרבים ורבות מהם/ן עשו צעד משמעותי קדימה להצלחה בנבחרות ובקבוצות שלהם. מבט קדימה מגלה שבטח נכיר השנה גם את הכוכבים והכוכבות החדשים. החלק הראשון במסגרת פרויקט “כוכבים וכוכבות כחול לבן”.

בן שרף – כדורסלן, רמות ים עמק חפר

אחד מהדוגמאות הבולטות של ספורטאי העתיד של ישראל הוא בן שרף, כדורסלן צעיר מבית הספר רמות ים עמק חפר. בשנה שעברה, נחשפנו כולנו לכשרון שטמון ברכז, תלמיד כיתה י״א בן ה -17. בן הצעיד את התיכון מעמק חפר אל הגמר מול תיכון חדש, אך עקב פציעה לא השתתף במשחק בו הפסידה קבוצתו.

בן שרף (ארז עוזיר)בן שרף (ארז עוזיר)

בן, מרשים מאוד ביכולתו הפיזית והטכנית והוא שותף דרך קבע בנבחרות ישראל הצעירות. ב – 2022 כבר חתם ומככב בקבוצת הבוגרים אליצור עירוני נתניה מהליגה הלאומית בכדורסל. בשנת הלימודים הבאה, צפוי בן לשחק שוב עם קבוצתו מהתיכון באליפות התיכוניים וכנראה גם להגיע לשלבים גבוהים.

דניאלה גיל – הריאלי העברי חיפה

דניאלה גיל היא כדורסלנית ישראלית שמשחקת בקבוצת הבוגרות של מכבי חיפה ובקבוצת הריאלי העברי חיפה במסגרת ליגות התיכוניים. בשנת הלימודים הקודמת, על אף הצטיינותה הקבועה במשחקי התיכוניים, לא הצליחה לעזור לנבחרת התיכון והיא ירדה אל האליפות הארצית.

דניאלה גיל (ארז עוזיר)דניאלה גיל (ארז עוזיר)

דניאלה, בת ה-18 עם גובה מרשים של 1.91 משחקת בתפקיד הסנטרית והיא חלק קבוע מהנבחרות הצעירות של ישראל. עם נתונים ספורטביים מרשימים, יש המסמנים את דניאלה כאחת מהסנטריות העתידיות של הכדורסל הישראלי.

עפרי נווה – תיכון חדש ת”א

עפרי נווה, כדורסלן, כוכב קבוצת הנוער של מכבי תל אביב והכוכב של תיכון חדש ת”א, אשר הוביל אותה לאליפות התיכוניים בשנה שעברה. עפרי, פורוורד אתלט בן -18 (1.98 מטרים), שיחק בנבחרת הקדטים ומשחק בנבחרת הנוער של ישראל. לעופרי נווה יכולת שמירה גבוהה, ריבאונד התקפה מעולה וקליעה טובה זאת בזכות האתלטיות המרשימה שלו.

עופרי נווה (ארז עוזיר)עופרי נווה (ארז עוזיר)

נווה, כבר מתאמן לעיתים עם קבוצת הבוגרים של מכבי תל אביב ונחשב לאחד משחקני דור העתיד של הכדורסל בישראל. בשנת 2022, קיבל נווה זימון יוקרתי למחנה כדורסל ללא גבולות שמארגנים האן.בי.אי ופיב”א במילאנו.

ג’סיקה אזיקווי – עירוני ט’ ת”א

אם נרצה לסמן כישרון יוצא דופן, זוהי ללא ספק ג’סיקה אזיקווי. ג’סיקה, כדורסלנית, בת למהגרים מניגריה, בת 17 תלמידת תיכון עירוני ט’ ת”א, נחשבת ובצדק לכישרון גדול. אזיקווי (1.76 מ’), בת 16.5 בלבד, מככבת בקבוצת בני יהודה תל אביב.

ג’סיקה אזיקווי (ארז עוזיר)ג’סיקה אזיקווי (ארז עוזיר)

בשנת הלימודים הקודמת הצעידה את נבחרת התלמידות תיכון עירוני ט’ מתל אביב אל ליגת העל של התיכוניים אותן נראה בשנה הקרובה באליפות היוקרתית. ג’סיקה, שלפני כשנה קיבלה המלצה משר התרבות והספורט לשעבר, חילי טרופר לקבלת דרכון ישראלי, ממתינה עדיין לדרכון על מנת שתהייה חלק מנבחרות ישראל הצעירות.

רון בק – הריאלי העברי חיפה

רון בק, בן 16.5, טריאתלט צעיר על הרצף האוטיסטי שהוא לא פחות מאלוף אירופה ב-Special Olympics בענף הטריאתלון ספרינט. רון, אשר מתאמן ומתחרה עם מועדון מכבי חיפה החל את דרכו בקבוצה רגילה של איגוד הטריאתלון ולאחרונה הצטרף גם ל-“special Olympics”.

רון בק (ארז עוזיר)רון בק (ארז עוזיר)

רון, תלמיד הריאלי העברי חיפה, משתתף בשנים האחרונות באליפויות הארציות במרוצי שדה של התאחדות הספורט לבתי הספר. בשנת הלימודים הקודמת הגיע יחד עם נבחרת הריאלי העברי מחיפה אל המקום הראשון הארצי לבתי ספר (י’-י”ב). במשחקי העולם בברלין של הספיישל אולימפיקס, זכה רון במדליית הכסף בריצת 5,000 מטר ובמדליית זהב בריצת ה-3,000.

אריאל סולומון – רוטברג רמה”ש

אריאל סולומון, כדורסלנית בא.ס. רמת השרון. אריאל, גארדית בת 16.5, (1.70 מ’), הובילה בשנה הקודמת (תשפ”ג) את קבוצת התיכון של רוטברג מרמת השרון אל אליפות התיכוניים. אריאל משלבת משחק הגנה מצוין, חטיפות כדורים וקליעה טובה. אריאל, תוביל השנה את תיכון רוטברג בשאיפה לשחזר את ההישג מהשנה שעברה ולהגיע עם התיכון לשלבים הגבוהים של האליפות.

אריאל סולומון (ארז עוזיר)אריאל סולומון (ארז עוזיר)

אלה הם רק דוגמאות בולטות לספורטאים/ות המבטיחים של דור העתיד בישראל. בעיקר השנה, ראינו כיצד  הספורט בישראל מתפתח ומשתפר, הספורט הייצוגי בנבחרות הצעירות בענפים רבים הגיע למקומות ראויים והישגים לא מבוטלים לא רק בענפי הכדור. הצעירים המבטיחים של היום יהיו גיבורי הספורט של המחר. אנחנו מצפים לראות את ההישגים המרשימים שיביאו לספורט הישראלי ולגאווה לאומית.

החלק הראשון במסגרת פרויקט “כוכבים וכוכבות כחול לבן”

 

 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה