בצל המלחמה המתנהלת בדרום ובצפון התפרסמו דבריו של שאול גולדשטיין, מנכ”ל חברת ניהול המערכת נגה, אותם אמר במהלך פורום INSS, כשהצהיר שמדינת ישראל תישאר ללא חשמל בתוך 72 שעות, במקרה של התקפה על רשת החשמל הארצית. מאיר שפיגלר, מנכ”ל חברת חשמל, הזדעק לומר ששאול אינו מבין ושעדיף שיתרכז בניהול נגה.

מי שיתייחס לכך היה בעלי הפועל תל אביב, עופר ינאי, שמחזיק בבעלותו את חברת ‘נופר אנרגיה’ והוא כתב בפייסבוק: “היחסים בין השניים אינם משובחים אבל בוויכוח בין שניהם הצדק עם שאול. בנופר אנרגיה חזינו את הבעיה מיד אחרי ה-7/10 והעמדנו פתרון: מערכת המיקרו גריד של נופר. מאפשר גם במקרה של הפסקת חשמל המשך פעולה עצמאי ומנותק מהרשת.

“יישמנו את הפתרון בהצלחה בקיבוץ שובל בהתחלה ובהמשך בעוד כמה עשרות קיבוצים. הצגנו יכולת ליישם את הפתרון ברמה של ערים ובמילים אחרות מענה מלא לתרחיש המתואר. שנותן מענה לכלל מדינת ישראל בגבולות מחדרה צפונה ומגדרה דרומה. הפתרון לא עולה דבר למשלמי המיסים. להיפך, הוא יספק בשגרה שירותים במחיר נמוך ממה שהמשק משלם ולמעשה יחסוך כסף למשלם המיסים ויגיע כולו מהשקעה פרטית.

עופר ינאי (חגי מיכאלי)עופר ינאי (חגי מיכאלי)

“נתקלנו בחומה בצורה של אדישות, בורות וחובבנות אצל הרגולטור ברשות החשמל שהעדיף להוציא מיליארדים ועשרות מיליארדים על פתרונות לא רלוונטיים. כפי שאמרתי ליו”ר רשות החשמל, זו התנהלות שעלולה להיות חומר לועדת חקירה. כיום מה שהתרענו עליו הופך להיות מובן לגופים נוספים. נראה מה יגיע קודם, יישום הפתרון או האפוקליפסה”.

עופר ינאי: "זה ערב מורכב"
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה