לאחר כמעט חודשיים של הפסקה כפויה בעקבות מלחמת ‘חרבות ברזל’, ליגת ווינר סל חזרה היום (שלישי) עם הפועל עפולה שניצחה 81:90 את הפועל באר שבע/דימונה והשיגה ניצחון שני ברציפות.

תחילת המשחק הייתה די צמודה ודי הפכפכה. ברבע הראשון הצפוניים לקחו את ההובלה בזכות תצוגה נהדרת של לוקאס גולדנברג ונועם אביבי ששבר שיא קריירה ולהט בכל דקה במשחק והקבוצה של רועי פרל ירדה ביתרון קטן של שלוש נקודות, אך ברבע השני הדרומיים לקחו שליטה וירדו להפסקה כשהם מובילים 41:44.

האורחת יצאה מחדר ההלבשה בצורה מצוינת, לא עצרה ויצאה לריצות נהדרות בחסות אביבי שלא החטיא ושבר שיא קריירה, הרבע השלישי נגמר 15:30 לצפוניים וזה 59:71. הרבע הרביעי היה לפרוטוקול והדרומיים צימקו במעט את ההפרש, אך לא הצליחו לחזור והמשחק נגמר בניצחון לעפולה.

הפועל עפולה ניצחה לראשונה העונה בליגה, כאשר כמובן עבורה זה היה המשחק השני לאחר ההפסד במחזור הקודם לעירוני נס ציונה, ועם היכולת האדירה של אביבי, פרל יכול להיות מרוצה. יואב שמיר והפועל ב”ש/דימונה הפסידו ויקוו להפתיע במחזור הבא את הפועל תל אביב.

קלעו להפועל עפולה: נועם אביבי 29 נקודות(שיא קריירה), ספנסר וייס 16 נקודות, לוקאס גולדנברג 15 נקודות ותומר אסייג 11 נקודות.

קלעו להפועל באר שבע\דימונה: איגור קולשוב 15 נקודות, איירה לי 13 נקודות, גרנט שרפילד 12 נקודות, רועי פריצקי 9 נקודות וחואקין שוכמן 8 נקודות.

המחווה למען החטופים (מרטין גוטדאמק)המחווה למען החטופים (מרטין גוטדאמק)

רבע ראשון: 21:24 להפועל עפולה

חמישיית הפועל באר שבע\דימונה: רועי פריצקי, חואקין שוכמן, ג’קינן גאנט, גרנט שרפילד וגלעד לוי.

חמישיית הפועל עפולה: קמרון שלטון, קסיוס סטנלי, ספסנסר וייס, לוקאס גולדנברג ונועם אביבי.

שחקני הפועל עפולה (מרטין גוטדאמק)שחקני הפועל עפולה (מרטין גוטדאמק)
שחקני הפועל באר שבע/דימונה (מרטין גוטדאמק)שחקני הפועל באר שבע/דימונה (מרטין גוטדאמק)

האורחת פתחה נהדר את הרבע הראשון, נועם אביבי קלע שתי נקודות ולוקאס גולדנברג הוסיף שלוש נקודות. רועי פריצקי החזיר שתי נקודות בצד השני. גולדנברג קלע עוד שתיים וספנסר וייס קלע שלשה ראשונה במשחק, 2:10. גלעד לוי קלע שלוש נקודות, אביבי ענה עם שלשה אדירה. גרנט שרפילד קלע חמש נקודות רצופות, חילק אסיסט וצימק את ההפרש, 12:15 לאורחים.

לוקאס גולדנברג (מרטין גוטדאמק)לוקאס גולדנברג (מרטין גוטדאמק)

אביבי קלע שתיים נוספות ולוי הגיב עם שתיים משלו. גולדנברג קלע שלוש נקודות במהלך של סל ועבירה, איגור קולשוב המחליף של שמיר קלע סל מחוץ לקשת. מוריאל לוטאטי קלע שתי נקודות וחואקין שוכמן החזיר שתיים משלו. לוטאטי קלע שתי נקודות בהתקפת מעבר.

רבע שני: 41:44 להפועל באר שבע\דימונה

פריצקי פתח את הרבע עם שתי נקודות ואיירה לי הוסיף עוד שלוש נקודות ונתן יתרון ראש לדרומיים, 24:26. קמרון שלטון החזיר עם שתי נקודות. לי הוסיף עוד שתי נקודות, וייס קלע שתיים משלו, קולשוב קלע שלשה אדירה, 28:31 למארחים. רון ציפר קלע שתי נקודות, וייס החזיר עם סל משלו. שוכמן קלע שתי נקודות מהעונשין, שלטון הגיב עם שתיים, אבל ציפר הנהדר קלע שלשה.

קמרון שלטון (מרטין גוטדאמק)קמרון שלטון (מרטין גוטדאמק)

לוטאטי קלע שתי נקודות. הלי אופ של שוכמן לג’קנין גאנט והאחרון קלע בדאנק יפה. אביבי קלע והוריד לארבע הפרש, שרפילד ענה עם שתיים משלו, תומר אסייג קלע שלוש נקודות בסיום מהלך של סל ועבירה, גאנט קלע שתי נקודות, אסייג עם שתי נקודות מהעונשין.

רבע שלישי: 59:71 להפועל עפולה

לוקאס גולדנברג קלע ארבע נקודות רצופות, שרפילד הגיב בצד השני עם שלשה וגאנט קלע שתי נקודות. שלטון קלע נקודה מהקו ואביבי הוסיף שתי נקודות. לי קלע שתי נקודות בצד השני, סטנלי החזיר עם שתי הנקודות הראשונות שלו במשחק, וייס הוסיף עוד סל וגולדנברג עם שלוש נקודות וזו ריצה 0:7 ויתרון 53:55 של האורחים. שרפילד עצר את הריצה עם שתי נקודות והוסיף אסיסט לשוכמן, 55:55. אביבי קלע שתי נקודות, לי קלע שתיים וגולדנברג החזיר עם ארבע נקודות. אביבי קלע שתי נקודות מהעונשין ולוטאטי עם עוד שתי נקודות, לוי החזיר שתיים משלו, אבל אביבי צלף שלשה אדירה ו-וייס הוסיף סל מחוץ לקשת וסגר את הרבע עם ריצה של 8:23.

קסיוס סטנלי (מרטין גוטדאמק)קסיוס סטנלי (מרטין גוטדאמק)

רבע רביעי: 81:90 להפועל עפולה

הרבע נפתח עם שתי נקודות של תומר אסייג, קולשוב החזיר עם סל מחצי מרחק ואביבי קלע סל. קולשוב קלע שלשה וצימק ל-75:64. אביבי קלע מאסיסט של לוטאטי שקלע שתיים משלו. קולשוב קלע שתי נקודות, וייס קלע שלשה מנגד. אסייג קלע שתי נקודות ופריצקי קלע סל מחוץ לקשת, אך וייס החזיר עם שלשה משלו. אביבי קלע נקודה אחת מהעונשין והוסיף עוד שתיים לשיא קריירה האדיר שלו. ציפר קלע שתי נקודות מהעונשין ונעל את המשחק.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה