משחק טוב ומותח קיבלנו הערב (חמישי) בפתיחת סדרת הגמר בכדורסל. סטפאנוס דדאס הכין את המשחק כדי שכל הפיק אנד רול של מכבי לא יזרום ולא ילך ויצור לה הרבה נקודות, ובנקודה הזאת הוא הצליח. תמיר בלאט ולורנזו בראון רשמו משחק לא טוב, לורנזו בשלושת הרבעים הראשונים לא הורגש, אבל בדקות האחרונות לקח את הקבוצה על עצמו והצטיין כשקלע סלים חשובים ועם מסירות לסלים השתלט על המשחק.

ברבע ראשון הקצב היה של מכבי תל אביב, ועדיין הפועל תל אביב הובילה בנקודה בסיומו. בתחילת המשחק ראינו בעיקר את אקסבייר מנפורד, ומהצד השני את ג’וש ניבו, והפועל תל אביב הצליחה להיות בקצב של מכבי ועדיין להוביל.

ברבע השני, לקראת הסוף, מכבי תל אביב עשתה בריחה קטנה, בעיקר כי הפועל נתקעה בהתקפה וקלעה רק 12 נקודות ברבע השני, מה שעזר לצהובים לעלות ליתרון. סטפאנוס דדאס בא למשחק הזה כדי לעשות הכל כדי להוציא את לורנזו בראון ותמיר בלאט מהמשחק – וזה עבד לו.

סטפנוס דדאס (ראובן שוורץ)סטפנוס דדאס (ראובן שוורץ)

ברבע השלישי הפועל ת”א עלתה והתחילה לשחק כדורסל. תומר גינת רשם מחצית שנייה טובה והאדומים עלו ליתרון. היה נראה שהאורחת יכולה לברוח, אבל אז הגיעה שריקה לרפי מנקו לשלוש זריקות בחמש הפרש ואי שריקה לפאול בפיק אנד רול של סורקין בשלשה של לורנזו, כאשר סורקין זז בחסימה. בכלל, הרבה מהפיק אנד רול של מכבי היום – הגבוהים הזיזו את הגוף אחורה בחסימה והקשו על שחקנים לעבור. שופט כמו עמית בלק שהוא שופט יורוליג, צריך לדעת שלזוז אחורה בחסימה זה פאול. 

הפועל ת”א הביאה את מכבי להיכן שהיא רצתה, אבל במחצית השנייה, אחרי מחצית ראשונה טובה של מנפורד, הוא ואנגולה בעיקר לא היו במשחק, והיה נראה שהם מפחדים לזרוק. הם לא זרקו זריקות כשהיו פנויים, אך למזלם הורד וגינת השאירו את הפועל במשחק, אבל זה לא הספיק עם חסרונם של אנגולה ומנפורד בחצי השני.

לורנזו בראון מול אקסבייר מנפורד (ראובן שוורץ)לורנזו בראון מול אקסבייר מנפורד (ראובן שוורץ)

עודד קטש ניסה לעבור לשמירות אזוריות שמתחלפות לשמירה אישית כדי להקשות על הפועל את הבידודים שלה ולהביא אותה למקומות צפופים בחדירות. מכבי תל אביב ניצלה את הגבוהים שלה, כאשר ניבו וריברו היו טובים, והכי חשוב המאמן לא אפשר להפועל תל אביב הרבה נקודות קלות.

הפועל ת”א יכולה לפגוע במכבי. אחד מהדברים החשובים מבחינתה זה שהיא הצליחה שוב לעצור את לורנזו ובלאט ולהוריד את השטף ההתקפי של מכבי. דדאס עשה את זה עם הגבוהים על הרכזים, ובעצם ראינו גם את הורד ואת אלכסנדר שומרים את לורנזו ובלאט, כשגם אנגולה שמר עליהם ובכך הקשו על הזרימה של הצהובים בהתקפה ולא אפשרו לה לעשות סלים קלים. 

תמיר בלאט (חגי מיכאלי)תמיר בלאט (חגי מיכאלי)

קטש צריך לא לאפשר להפועל את הבידודים על השחקנים שלו. עודד יודע שיש לו הרבה שחקני הגנה שהם מאוד פגיעים ובשכל הוא עוצר את זה עם הגנות מתחלפות ולחץ על כל המגרש. בסופו של דבר, אם האדומים רוצים לנצח בדרבי הם צריכים להשאיר את היריבה על סביבות 80 נקודות, ולקלוע בסביבות 90, כפי שהם עשו רוב העונה. 

שחקני מכבי תל אביב (ראובן שוורץ)שחקני מכבי תל אביב (ראובן שוורץ)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה