בסוף השבוע האחרון, התקיים לו המחזור ה-19 בליגת נערים א' ארצית דרום, כאשר בני אילת, ממרכז הטבלה, ניצחה את הפועל מרמורק מהצמרת בתוצאה 0:4. מבחינת תוצאת המשחק, "אין עוררין לגבי עליונותה של אילת על מרמורק", מספרים ל-ONE במועדון הרחובותי. אלא שבמועדון לא יכולים לקבל את העובדה שמשחק הכדורגל לא נעצר בדקה ה-77, לאחר תקרית חריגה, לפניה אוהדי אילת פרצו למגרש והחלו להתקוטט עם שחקני הפועל מרמורק, אחרי עבירה של אחד משחקניה על שחקן מקומי. בדו"ח השופט, אלון בן שושן, השופט הראשי, נכתב כי "בדקה ה-77 למשחק, פרצה קטטה בין אילת למרמורק כשבמהלך הקטטה פרצו אוהדים של אילת למגרש אך לא פגעו באף אחד". הוסיף והמשיך כי בדקה ה-80 הוציא כרטיס אדום לשחקנה של מרמורק, עדן יעקבי שלו, על כך שקילל אותו בצורה בוטה. תוך כדי הרחקתו, נכתב כי הנהלת מרמורק ניגשה אליו ואמרה לו "כדאי לך להיזהר, אני עם מאיר לוי על קו הטלפון".

בסרטון שהגיע ל-ONE, באדיבותה של מירב קאה צומן, מנהלת קבוצת הפועל מרמורק, נראה כי שני שחקנים, האחד של מרמורק והשני של אילת, דחפו זה את זה ומשם החל האירוע. שחקני שתי הקבוצות הגיעו להרגיע הרוחות, אלא שבמקום להרגיע, עלו מעל הגדר מספר אוהדים והחלו להרים ידיים על שחקני מרמורק. שניות ארוכות, ללא סדר של ממש, כאשר השופט עומד מן הצד ודומם. "אין מאבטחים בליגות האלה", מספרים ל-ONE במרמורק. "מה, מחכים למקרה של מרדכי קינד הבא? ואם חלילה מישהו מהקהל היה נכנס עם משהו חד? כלי מסוכן? משהו אחר שיכול לפגוע בנערים הללו? זה בסך הכל כדורגל. למה אנחנו צריכים להגיע למצב בו אוהדים עוברים את הגדר ונכנסים לכר הדשא באין מפריע? השופט היה צריך לעצור את המשחק ולהמתין עד שהפורעים יוצאו מתחומי המגרש".

תקרית במשחק נערים א'

התגובה הרשמית של הפועל מרמורק: "מועדון כדורגל הפועל מרמורק חרט על דגלו את נושא מיגור האלימות מכל סוג שהוא, בין עם פיזית ובין עם מילולית. הספורט הוא מעל הכל וניתן לראות זאת בכל רובד אשר למועדון ובטח שלמחלקת הנוער. לצערנו, התרחשו מספר אירועים שנויים במחלוקת במשחק האחרון של נערים א' ואשר אינם תואמים את דו"ח השופט כלל. ניתן לראות בצורה ברורה כי התגרה אשר התקיימה, התרחשה באופן חד צדדי, ואינה כללה את שחקני הפועל מרמורק אשר נמנעו מלהגיב לאלימות אשר התרחשה מצד שחקני אילת (אגרוף לכיון שחקן מרמורק, ורואים בתנועת השופט כשואל מדוע ומוציא רק כרטיס צהוב על עבירה כה חמורה) ואף בפריצת אוהדים לכר הדשא בצורה מאיימת כלפי נערי הפועל מרמורק. ברצוננו לציין את הנהלת אילת אשר אינה קשורה באופן ישיר לאירוע ואף יותר מזאת ניסתה למנוע את פריצת הקהל לכר הדשא ואף סילקה אותם בחזרה ליציע. חשוב כי איגוד השופטים יעשה בדק בית בנוגע להתנהלות השופט וסילוף דבריו בדו"ח המשחק אשר אינם תואמים כלל את ערכי הספורט והמציאות בשטח".

מאיגוד השופטים נמסר: "מאחר והעניין נמצא בדיון משמעתי, אנו מנועים להתייחס. לאחר שיתברר העניין בבית הדין וככל שבית הדין ייקבע קביעות עובדתיות לגבי האירוע המדובר נגיב ונפעל בהתאם".

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "דו"ח השופט, על הערותיו, יועבר לתובע ההתאחדות והוא יחליט אם יש מקום להעמדה לדין".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה