הסיבוב הראשון בליגה א' דרום הסתיים לו בסוף השבוע החולף. מ.ס דימונה, אותה מאמן שמעון ביטון (56), המגן השמאלי בעבר של הפועל באר שבע, סוגרת את הסיבוב במקום הראשון בזכות הפרש שערים טוב יותר מהיריבה, הפועל כפר שלם ("זה לא משנה, הרי שאם בתום העונה נסיים עם אותן נקודות, יהיה משחק מכריע בין השתיים", אומר ביטון). לשתיהן 31 נקודות.

הקיץ, רגע לפני פתיחת עונת 2023/24, היה רווי יצרים. ההתאחדות הנחילה רפורמה בליגה א' ולא מעט קבוצות התרעמו על כך. בין המועדונים הבולטים שניסו להילחם ברפורמה, הייתה מ.ס דימונה, יחד עם ראש העירייה, בני ביטון והמנהל המקצועי החדש לעונה הנוכחית, ניר קלינגר. העניין לא צלח ודימונה החלה את העונה כסדרה, למרות הגחמות מצידה.

"לא התעסקנו בזה בכלל. הרפורמה לא עניינה אותי ואת השחקנים שלי. מי שהתעסק בה היו ראש העירייה, בני ביטון, המנהל המקצועי שלנו, ניר קלינגר, שעושה עבודה טובה מאוד בשטח ומנכ"ל רשות הספורט בעיר, רועי אמנו", מציין בפני ONE שמעון ביטון. "מקצועית, אני קיבלתי את כל הצרכים שרציתי, שהיו נחוצים כאן לעונה הנוכחית. קלינגר תמך בכל ואפשר לראות תוצאות".

ניר קלינגר (ראובן שוורץ)ניר קלינגר (ראובן שוורץ)

"אני יכול להגיד שההתחלה הייתה קצת מגמגמת ואז הגיעה המלחמה ואז בכלל התנתקנו מכדורגל. מה שכן אני יכול להגיד זה שבכל תקופת המלחמה התאמנו בדימונה, בכפוף להנחיות פיקוד העורף. בהתחלה זה היה קשה. לאף אחד לא באמת היה חשק להתאמן או לשחק. היו חבלי לידה, היה קשה. לא מעט שיחות בוצעו עם השחקנים וברור לכולם שזה חשוב ושזה עזר להם".

ה-7 באוקטובר תפס את ביטון בביתו, בבאר שבע. אזעקות נשמעו לא פעם, יש אנשים שמכיר שאינם עוד. "היינו בבית, הדלקנו טלוויזיה מסקרנות, ראינו את הטויוטה הראשונה בשדרות ואתה לא מאמין למראה עינך. ככל שהזמן חלף, דברים התבהרו. נשאבנו לזה. יש לי בן, חייל סדיר, נהג 9D, שמשרת בהנדסה קרבית. הוא היה בשטחי הכינוס, אבל לא נכנס כי רק התגייס באחרונה. שמח שהיא בריא ושלם, למרות הכאב העמוק, שאי אפשר לתאר במילים, על הנופלים, כולל באר שבעים ואחרים שאני מכיר, שאינם עוד".

דיברת על אימונים מלאים, לא ויתרם לרגע על הפן המקצועי, למרות הלחימה. על הנייר, סגל מרשים, כמעט שלם. חדד – מצטיין. זה יספיק לרוץ עד הסוף, או שיש רצון להתחזק?
"בוא ניקח את המשחק האחרון, לצורך העניין. בתקופה האחרונה אנחנו משחקים 3-5-2, כלומר אנחנו משחקים עם שלושה בלמים. בשישי האחרון היה לי בלם אחד שהוא קבוע בהרכב. קיבלנו לידנו את גיא עיני ולצערנו, במשחק הראשון שלו, בדקה ה-38, הוא קרע את המניסקוס. גם את פיראס עוואד לא היה לי, אחרי שאושפז בבית חולים בגלל זעזוע מוח.

שחקני מ.ס דימונה (יונתן גינזבורג)שחקני מ.ס דימונה (יונתן גינזבורג)

"השיח עליהם הוא לא בגלל שאני מתלונן, אני חושב שיש לי סגל מספיק רחב ולפעמים מאמן צריך למצוא פתרונות. אז במשחק האחרון קרה ששני קשרים אחוריים שלנו שיחקו כבלמים. יש סגל טוב, מנוסה עם שחקנים כמו פיניש, משלי, חדד, בוזנח, בוזגלו, אבוחצירא ועוד. אנחנו מנצלים את הסגל וסוחטים אותו עד הסוף. נכון, שחררנו צמד שחקנים, את אבוטבול ואיבגי, ובהחלט אפשר להגיד שאנחנו חסרים שני שחקנים בסגל.

"מסגל של 20-22 שחקנים הפכנו לסגל מצומצם יותר, גם בגלל הפציעות. עם זה אנחנו צריכים להתמודד עם תום העונה. כן אומר שאני מסתפק בסגל הקיים, אבל באותה נשימה אומר שכן הייתי מביא שחקן-שניים, על מנת לעבות את הסגל ועל מנת שתהיה תחרות בריאה ומקצועית, ששחקנים לא ירגישו ש-90 דקות מובטחות להם וכדאי להם להתאמץ עוד קצת. קלינגר עושה עבודה טובה מאחורי הקלעים, אני סומך עליו. אם לא הרפורמה, בני ביטון היה נותן כל סכום בכדי שנעלה ליגה".

יש ממה לפחד? שמשהו ישתבש או שאתה עומד על הרגליים איתן?
"אני עומד איתן. אבל אין ביטוח לכלום. אתה פתאום יכול לתפוס תקופה לא טובה עם פציעות או כל דבר אחר שיכול לשבש לך את התוכניות. מה שיפה בליגה הזו העונה, דווקא בגלל הרפורמה, שאני יכול להגיד שהיא די שוויונית. אתה רואה פתאום את שמשון תל אביב בצמרת, בעוד אדומים אשדוד לא בחמישייה אפילו. דוגמה קיצונית – אנחנו מפסידים למודיעין בבית, ומודיעין מפסידה בסוף השבוע לקריית מלאכי מהחלק התחתון. צריך להיות ערני ומרוכז. לא להיכנס לאופוריה".

אליאור משעלי חוגג עם שחקני מ.ס דימונה (יונתן גינזבורג)אליאור משעלי חוגג עם שחקני מ.ס דימונה (יונתן גינזבורג)

אתה אומר "ערני ומרוכז", בפועל – רק הפרש שערים מפריד ביניכם לכפר שלם, שצמודה אליכם.
"לא יהיה קל בכלל עד הסוף. ההפרש שערים הזה הוא סתם בשביל הפוזה. מה שקורה בליגה א' זה אם לשתי המוליכות יש אותן נקודות, הפרש השערים מתבטל והקבוצות ניגשות למשחק מכריע ביניהן. היה לנו פער מבטיח מכפר שלם והפסדנו אותו ככל שהתקדמה העונה. זה כמו פינג-פונג בינתיים. מבחינתי? אני רוצה עוד קבוצות במאבק האליפות. שאף אחת לא תאבד עניין. בסוף? שהטוב יעלה. הכוונה המוצהרת שלי, מלכתחילה, היא העפלה ללאומית. ייצבט אותי אם לא נעלה ליגה. חסר לי וזה לא יקרה. מהפלייאוף? זה בלתי אפשרי".

בוא נדבר על משחקי הבית, מול משחקי החוץ, שם אתם מושלמים ובקהל יש מי שקורא לכם לשחק מעתה והלאה רק בחוץ.
"לדעתי, קל לנו יותר בחוץ, כי בבית קבוצות מגיעות מלכתחילה בכדי לסגור ואנחנו אולי מתקשים קצת יותר. לגבי הקהל, נכון שקשה לראות באחרונה 800 איש ומעלה. אבל אתה יודע איך זאת דימונה. זו עיר פועלים. השעות, בערב, משחקים שלא מתקיימים בימי שישי, אנשים עובדים במשמרות, קצת קשה להביא מספרים כמו שאנחנו מצפים, בטח לקבוצה שממוקמת ראשונה בטבלה. אנשים יצטרכו להסתדר בקרוב על המשמרות שלהם. לבוא לתמוך בהמוניהם".

משה אסולין. 9 משחקים מ-300 הופעות בקבוצה אחת. לא רואים שחקנים כמותו בנוף הכדורגל הישראלי. דמות להערצה בעיר. תעזור לו להגיע ל-300 הופעות כבר העונה?
"בוודאי, גם אם ישחק 5 דקות כל משחק. זה נחשב הופעה. משה הוא באמת סמל, אין עוררין על כך. הוא מקצוען, הוא מתאמן כמו שצריך, והוא עדיין איתנו בכל. הוא משחק לצד הצעירים, מבין את מקומו בקבוצה שרצה ללאומית ואני וכך גם הוא – שמחים שהוא עדיין בדימונה. בתור שחקן הרכב מוביל, קשה לו. אבל כשהוא נכנס – הוא נותן את המקסימום שלו. אני גאה בו על כך ולא רק אני. מבחינתי? הוא בתמונה כל הזמן. לא רואה אותו נעלם לי ולדימונה".

משה אסולין (יונתן גינזבורג)משה אסולין (יונתן גינזבורג)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה