הגרלת שמינית גמר הקונפרנס ליג נערכה היום (שישי) וקבעה כי מכבי חיפה תפגוש את פיורנטינה לקרב על הכרטיס לרבע גמר המפעל האירופי השלישי בטיבו ביבשת אירופה. אין ספק כי מבין כל השמות שהיו לירוקים בהגרלה, הסגולים, שהגיעו בשנה שעברה עד לגמר המפעל שם נכנעו לווסטהאם, הם בין השמות המעניינים ביותר שהאלופה הייתה יכולה לקבל. 

פיורנטינה זהו מועדון פאר איטלקי מעיר אטרקטיבית מאוד מבחינה תיירותית, והנסיעה לטוסקנה במרץ יכולה להיות כיפית עבור האוהדים – בתנאי שהמשחק ייערך עם קהל, כמובן. ואם זה לא מספיק, הרי שיש כאן סיכוי אמיתי לסנסציה. למעשה, זו עשויה להיות הגרלה פחות קשה מהצפוי, שכן פיורנטינה לא הרשימה במיוחד בשלב הבתים של המפעל. 

הקבוצה נמצאת בכושר ירוד בליגה האיטלקית, ועל אף שהתמודדה בעיקר מול קבוצות תחתית, היא ניצחה פעם אחת בלבד בשבעת המחזורים שנערכו מאז תחילת שנת 2024 כאשר דרסה 1:5 בביתה את פרוסינונה. פיורנטינה מדורגת במקום השמיני בליגה האיטלקית כשלזכותה 28 נקודות אחרי 25 מחזורים. 

שחקני פיורנטינה חוגגים (האתר הרשמי של פיורנטינה)שחקני פיורנטינה חוגגים (האתר הרשמי של פיורנטינה)

המאמן וינצ'נזו איטאליאנו מוערך מאוד בארץ המגף, אך הוא נדרש להכריז השבוע כי "הקבוצה לא במשבר", בעוד המנהלים העניקו לו גיבוי פומבי – וזה מעולם לא היה סימן מעודד. יש לציין כי הסגולים עשויים לראות במפגשים מול יריבה נחותה בקונפרנס ליג הזדמנות לשקם את המורל.

השחקנים הדומיננטיים ביותר של הקבוצה הם ג’אקומה בונאבנטורה וניקולאס גונזאלס. האיטלקי הוותיק בין ה-34 רשם 29 הופעות העונה בהן כבש שישה שערים ובישל שניים נוספים, בעוד שהארגנטינאי רשם 24 הופעות ושני בישולים בכל המסגרות.

פיורנטינה צירפה בסוף חלון ינואר את אנדראה בלוטי הוותיק בהשאלה מרומא. החלוץ, שהחמיץ פנדל בדו קרב בגמר יורו 2020 מול אנגליה ובכל זאת איטליה זכתה, רשם עד כה אצל הסגולים ארבע הופעות בהן כבש שער אחד. אין ספק כי הקבוצה מפירנצה תרצה לנסות להעפיל שוב לגמר ולכפר על ההפסד בעונה שעברה. 

פיורנטינה מפרקת את פרוזינונה 1:5
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה