הפועל תל אביב ממשיכה להסתבך. אחרי שני משחקים ללא ניצחון, האדומים רצו סוף סוף לחבר ניצחון ראשון בעידן יוסי אבוקסיס, אבל המשיכו באנמיות המאפיינת אותם מתחילת העונה. מול אלפי אוהדים ביציעים החבורה של אבוקסיס הובסה אתמול (שבת) 3:0 בחוץ על ידי מכבי פתח תקווה הלוהטת והיא מסתבכת עוד יותר בתחתית, כאשר עדיין לא נכבש אפילו שער זכות אחד בקדנציה של המאמן.

"שיחקנו בושה וחרפה, מתחת לכל ביקורת. לא מגיעה לקהל יכולת כזאת", אמרו בהפועל תל אביב, "היכולת והקלות שבה הפסדנו מאוד מדאיגה, יכולנו לרדת בפיגור של 4:0 בהפסקה. אפשר לפתוח משחק בצורה לא טובה, לאבד כדורים, אבל גישה כזאת זה משהו שאי אפשר להעביר לסדר היום. שחקנים עדינים מדי, הם צריכים להפנים שסכנת ירידה היא דבר אמיתי ואם לא נתעורר נגד הפועל פ"ת נמצא את עצמנו מתחת לקו האדום בקרוב מאוד".

האנרגיות השליליות במועדון האדום הורגשו גם אתמול בצורה משמעותית, כשהמאמן יוסי אבוקסיס ומנהל תחום הכדורגל חן סול נראו אובדי עצות. אבוקסיס מבין ממשחק למשחק כמה בעיות יש לו בסגל, אבל זה מה שיש לו והוא בטוח שיצליח להשאיר את הקבוצה בליגה.

אבוקסיס: ״עשינו את כל הטעויות האפשריות״

אבוקסיס לא חשב שזאת תהיה המטרה שלו אחרי שלושה משחקים בלבד, אבל בדרך הקשה הוא יודע שעליו לשנס מותניים עוד יותר. "הסגל הזה לא שווה פלייאוף תחתון, אבל עם כל מה שקרה בחודשים האחרונים ככה זה נראה. אין ביטחון לאף אחד, התחושות קשות. אם שחקנים לא ייקחו את עצמם בידיים, אנחנו נרד ליגה", אמר גורם בקבוצה.

בהפועל ביקרו בחריפות את השחקנים, שעלו למשחק מבוהלים וחסרי אנרגיות. אחד השחקנים שקיבל ביקורת הוא אל ים קצנפולסקי, שספג פעם שנייה העונה כרטיס אדום שהשאיר את חבריו בעשרה שחקנים. "במשחק חשוב כזה, אי אפשר לעשות טעות כזאת חסרת אחריות. מקווים שאל ים ילמד מסה לפעם הבאה", אמרו בקבוצה. גם בריאן פאסי שביצע את הפנדל, אלן אוז’בולט, סתיו טוריאל ואיהאב גנאים ספגו ביקורות.

אל-ים קנצפולסקי מורחק (חגי מיכאלי)אל-ים קנצפולסקי מורחק (חגי מיכאלי)

במועדון מבהירים שלאחר הזעזוע על הקווים, כל אחד מהשחקנים יצטרך לעשות חושבים והיכולת עד סוף העונה תשפיע על עתידם לעונה הבאה. "שחקנים אתמול קפאו, כאילו שכחו לשחק. אף אחד לא חסין, גם שחקנים עם חוזה ייבדקו תחת זכוכית מגדלת. מי שלא יוכיח שהוא מתאים ללחץ של מועדון גדול לא יהיה פה בעונה הבאה", אמר גורם.

די ברור שאם הקבוצה תישאר בליגה, יעשו שינויים גדולים בסגל הקבוצה בקיץ הקרוב. כל הזרים מאכזבים ביותר וכרגע צפויים לעזוב את הקבוצה. החלוץ מגמביה בובקאר טאמבדו עשוי לצאת להשאלה בעונה הבאה. גם בגזרת הישראלים יעשו שינויים גדולים.

טל ארצ'ל שהיה בספק למשחק ולא תוכנן לשחק נכנס כמחליף, כאשר דן איינבינדר שאף הוא היה בספק גדול נכלל בסגל בעקבות בקשה של הצוות הרפואי בכפוף לזריקה. למרות זאת, איינבינדר לא יכול היה לשחק והוא בספק גם למשחק הקרוב נגד הפועל פתח תקווה. אור ישראלוב ימשיך להיעדר למרות הטבה במצב השריר, כשזיו מורגן ממשיך בשיקום ואם ירגיש טוב יותר השבוע יחזור לסגל.

דן איינבינדר מאוכזב (רדאד ג'בארה)דן איינבינדר מאוכזב (רדאד ג'בארה)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה