רביבו, כדור חופשי מצד ימין, כ-20 וכמה מטרים מהשער, בעיטה ברגל שמאל אל הקורה ופנימה. יש דברים שלא משתנים וכנראה שגם עוברים בגנים, ואת זה ראו אוהדי מכבי תל אביב ביום שני האחרון כאשר רוי רביבו הצעיר הרשית את שער הליגה השני שלו העונה והעלה את הקבוצה ל-0:2 באותם הרגעים במשחק מול מכבי נתניה, שלבסוף הסתיים ב-1:5. 

ושער כזה, גם ראוי לסיפור טוב. "כשהיינו עם אופיר חיים בנבחרת הנוער, תאי עבד היה בועט החופשיות שלנו ויש לו בעיטה מצוינת, אני לא מזלזל בו חלילה, אבל אמרתי לאופיר - 'הבנתי שאתה הולך עם תאי, אבל תן לי לבעוט מדי פעם, אני אומר לך שיש לי בעיטה’”.

“אופיר אמר לי 'לא יודע, לא זה', אז ביקשתי ממנו שאם אני בסיום האימון בועט כדור חופשי והוא נכנס, שהוא ייתן לי לבעוט במשחק הבא. לקחתי את הכדור החופשי, בעטתי והבקעתי, ובשער אגב עמד תומר צרפתי גם אז. אופיר בא אליי אחרי הבעיטה אמר לי 'תשמע, לא יודע, לא יודע אם אתן לך' ועד היום לא בעטתי שום כדור חופשי בנבחרת". 

רוי רביבו (עמרי שטיין)רוי רביבו (עמרי שטיין)

אז איך רובי קין ידע שאתה בועט את הכדור הזה במגרש, או שאתה החלטת פשוט?
"רציתי לבעוט, אמרתי שאני הולך על זה, גם סבוריט אמר לי 'לך תבעט, לך תבעט אתה', ואמרתי לעצמי טוב - אני לוקח את זה". בשלב הזה רובי קין, שישב לצידו, המשיך את התשובה: "זה מה שאנחנו אוהבים, ששחקנים לוקחים אחריות ושליטה. זה חשוב". 

ראית בטח לא מעט בעיטות כאלה של אבא.
"ברור, מאז שאני ילד קטן, הייתי נכנסתי ליוטיוב, רושם חיים רביבו בפנרבחצ'ה, בגלאטסראיי, כל מיני כאלה כדי לראות על מה מדובר". 

זאת הרגשה אחרת למגן שמאלי לתת גול כזה?
"תמיד כיף להבקיע ולרוץ לקהל ולטירוף הזה שהיה שם, אין כיף ואושר כזה". 

רוי רביבו בטירוף (ראובן שוורץ)רוי רביבו בטירוף (ראובן שוורץ)

אני לא חושב שמישהו היה יכול להמר על 1:5 מול נתניה, מה היה שם? זה היה משהו שבער בכם לתת משחק כזה אחרי האכזבות האחרונות?
"אני חושב שאנחנו תמיד רוצים לנצח וזה לא משהו שמישהו לא יודע. אנחנו לא אוהבים תיקו, לא אוהבים להפסיד, רוצים רק לנצח, הצבנו לעצמנו מטרה שאת המשחק הזה אנחנו מנצחים, באים אגרסיביים ואנרגטיים אחרי תקופה לא טובה שלנו ואני שמח שעשינו את זה". 

במחצית השנייה שיחקת כמגן ימני, זה משהו שמתורגל גם באימונים בקריית שלום?
"שיחקתי כבר כמגן ימני העונה מול בית"ר ירושלים, פתחתי ככה בהרכב. אין לי בעיה עם זה. אני חושב שזה טוב לעתיד שלי, להיות מגן ימני, להיות מגן שמאלי, זה יכול רק לעזור לי בהמשך. אני אוהב שיש לי אתגרים". קין ששמע את התשובה הנהן בראשו והסכים עם הדברים, כך שאף אחד לא יופתע אם רביבו באמת ישחק שוב כמגן ימני. 

ניצלתם את המעידה של מכבי חיפה בדרבי והשוותם את הנקודות בראש הטבלה. אבל יום שבת, משחק חדש ובטח כאשר מגיעה הפועל באר שבע שזו יריבה חזקה מאוד שסיימה לא מזמן 10 ניצחונות רצופים. צריך בכלל לדבר אתכם על ירידה לקרקע וכאלה?
"אני בד"כ אחרי ניצחון נהנה את ה-24 שעות שיש, נהנה מהגול או מה שיהיה, ואז דף חדש. הכל מהתחלה". 

רוי רביבו (שחר גרוס)רוי רביבו (שחר גרוס)

הפועל באר שבע חטפה מכם שני הפסדים לא נעימים בכלל. אחד ממש בתחילת העונה ה-1:6, ואחד בטרנר שאחריו כולם היו בטוחים שהם גמרו את העונה שלהם. עכשיו זאת קבוצה אחרת לגמרי, דברים השתנו. לאיזה משחק צריך לצפות?
"אני חושב שכל משחק הוא בפני עצמו. זה כדורגל והכל יכול לקרות. אנחנו נבוא אותו הדבר כמו שבאנו נגד נתניה, אגרסיביים, אנרגטיים, עם ההוראות של המאמן והצוות ונדע מה לעשות". 

המשחק מול נתניה היה מאוד ספציפי, כר הדשא, הכדורים הארוכים האלה, יש פה אולי גם לקח להמשך שלא צריך לעשות הנעת כדור בכל מחיר?
"כן, אני חושב שבמגרש בנתניה ראינו שהמגרש לא טוב, במיוחד באמצע שהכל קופצני ולא נוח ועדיף לא לקחת ריסקים, להעיף את הכדור ולהילחם, על כדור שני, כדור שלישי ולהיות אגרסיביים". 

אתה חלק מחוליית ההגנה וכמובן שזה לא ספציפי לכם, אלא לכל הקבוצה עניין ספיגת השערים. גם נגד נתניה עם כל הניצחון הגדול היה 1:5 ומשפתי הציל אתכם משוויון במצב של 1:2. איך מסדרים את הסיפור של ההגנה?
"המאמן יידע לתת את התשובה הכי נכונה, אבל הגנה עושים ביחד כקבוצה וזה לא הגנה עושה הגנה והתקפה עושה התקפה, זה לא סוד". 

רוי רביבו (ראובן שוורץ)רוי רביבו (ראובן שוורץ)

אם המאמן יגיד לך שאתה פותח כמגן ימני ביום שבת, אתה מוכן?
"כן".

לפני כמה ימים המאמן לקח החלטה משמעותית לא לפתוח עם דור פרץ וערן זהבי מול נתניה. זה גרם לכם להבין אולי משהו מעבר, מעצמכם, ברגע ששני שחקנים בולטים לא פתחו?
"ערן ודור שחקנים ואישיות מדהימים. בכל אימון אני מנסה ללמוד משניהם. לא צריך להרחיב עליהם. זה שהם לא פתחו זה קורה, זה כדורגל, הם לא יכולים לשחק 40 משחקים, שיחקנו כל כמה ימים, זה לא אפשרי. אנחנו מכבי ת"א, באים לנצח בכל הרכב ובכל מצב". 

קין: כל השחקנים אותו דבר, מקבלים אותו יחס
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה