ברק בכר, המועמד המוביל לאימון נבחרת ישראל, ערך בימים האחרונים סבב התייעצויות. השורה התחתונה היא כי המאמן, שפוטר במהלך העונה מהכוכב האדום בלגרד, לא יסרב להצעת ההתאחדות ונוטה לקחת את התפקיד.

בכר עשה חושבים האם זה הזמן מבחינתו לקחת את נבחרת ישראל מבחינת הגיל, כשהוא בן 44. בכר הוא איש עבודה שרגיל לאינטנסיביות, עבודה יום יומית, כאשר העבודה בנבחרת היא מרוכזת אחת למספר חודשים.

גם בכר יודע שמלבד אברהם גרנט, שמהנבחרת הגיע לצ’לסי, עבור שאר המאמנים הנבחרת הייתה בשנים האחרונות ‘בית קברות’ לקריירת האימון. הוא גם שקל את האפשרות לנסות לחזור לאמן בחו”ל אחרי שחזר מסרביה.

ברק בכר בנתב"ג (שחר גרוס)ברק בכר בנתב"ג (שחר גרוס)

בעניין החזרה לחו”ל גם המאמן יודע שהאנטישמיות בעולם ההולכת וגוברת ואין זה הזמן הכי טוב לצאת שוב למדינה זרה, מבחינה אישית או משפחתית. בסבב ההתייעצויות הוא גם ציין כי מבחינתו יכולות להיות לו אפשרויות לאמן את מכבי ת”א ואף חזרה למכבי חיפה עלתה בין האופציות.

מהשיחות שעורך המאמן שזכה בשש אליפויות, שלוש עם הפועל ב”ש ושלוש עם מכבי חיפה, נראה כי למרות הכל הוא לא יגיד “לא” לנבחרת ישראל בסופו של דבר ומוכן לקחת על עצמו את המשימה והאתגר בהתאחדות לכדורגל.

הוועדה המקצועית של ההתאחדות תתכנס ב-15 באפריל ואמורה לאשר את מינוי מאמן הנבחרת, כשהם רוצים לראות את בכר בתפקיד בשנים הקרובות. אם בהתאחדות לא יימשכו את הדבר יותר מדי בכר ימונה לתפקיד, אלא אם בטווח הזמן הקרוב יופעל עליו לחץ פתאומי מאחת הקבוצות.

נראה שבהפועל ת"א לא מבינים את המצב שלה
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה