מכבי תל אביב הצליחה אמש (שבת) לחזור לפסגת הטבלה לפחות באופן זמני, אך עשתה את זה עם 0:1 על הפועל באר שבע במשחק צמרת גדול, שגם העלה אותה מעל מכבי חיפה לפחות עד המשחק שלה מול אשדוד, גם סידר ניצחון שני ברציפות וגם הרחיק את באר שבע ממאבק האליפות. אחת ההפתעות הגדולות במשחק הזה הייתה של עידן נחמיאס, שפתח בעמדת המגן הימני וסיפק הופעה טובה מאוד, וגם היה מעורב בשער הניצחון של מילסון.

לפני המשחק האוהדים לא ממש הבינו את מה שניסה לעשות המאמן, רובי קין, עם ההחלטה שלו לפתוח עם עידן נחמיאס כמגן ולצוות שני בלמים שמאליים ברגלם במרכז ההגנה: "עידן הוא לוחם. אבישי כהן היה טוב מאוד אבל הוא לא בתקופה הכי טובה שלו וזה קורה. עשינו את השינוי הזה ואני חושב שעידן היה טוב, הוא לא מגן ימני טבעי, אבל הוא היה נראה כזה לכמה רגעים וגם היה מעורב בשער שלנו. הוא מהיר, הוא חזק, הוא חכם והוא שחקן שנלחם עד הסוף". 

לאחר מכן, נחמיאס העניק ראיון: "יודעים שאני פה תמיד בשביל הקבוצה, אתן את המקסימום תמיד בכל משחק, בכל עמדה, לא משנה לי איפה אני עולה. אמרו לי בתחילת השבוע באימונים שאני כנראה אפתח כמגן ימני מול הפועל באר שבע, למרות שבדרישות שלהם הם ביקשו ממני יותר ליישר לקו של שלושה בלמים כאשר הקבוצה תוקפת. הייתי אמור לא לעלות יותר מדי אבל זיהיתי אופציה לצאת קדימה בגול, לא פחדתי לעשות את זה וכשראיתי את הכדור בדרך קיוויתי שערן או מילסון, אחד מהם, ייתן גול ויסדר לי בישול. נורא ניסיתי להתרכז בפעולות שלי ולשחק פשוט כי זו עמדה שחדשה לי. אני שמח שאני יכול להראות עוד עמדה כי כל החיים שיחקתי רק כבלם. אני חושב שעשיתי עבודה טובה ואני לוקח מכאן את השער הנקי". 

ארתור שושנאצ'ב ועידן נחמיאס בגובה (ראובן שוורץ)ארתור שושנאצ'ב ועידן נחמיאס בגובה (ראובן שוורץ)

על המשחק שהתפתח מול באר שבע אמר נחמיאס: "הבאנו שלוש נקודות בשיניים, הייתה ירידה בסוף אבל זה לגיטימי כי אחרי החמצת פנדל המומנטום יכול להתהפך ואני שמח שלא ספגנו בדקות האלה אח"כ. עשינו הרבה עבודת הגנה ולפעמים צריך לנצח משחקים בשיניים". 

על העונה שהוא חווה הוסיף הבלם: "אני מרגיש מאוד טוב במכבי ת"א, הצד החברתי אצלי מאוד משמעותי, ברגע שאני מרגיש טוב ובבית ואני יכול להביא את עצמי ב-100%, אני מרגיש מאוד שלם וגם הצוות, הכל נורא ברור לי. אני לא צריך להמציא דברים ופתאום לעבור חמישה שחקנים. אני יודע מה האופציות שלי, מתי לצאת עם הכדור ומתי פחות ואיפה יש שטחים במשחק. זה עשה אותי שחקן יותר טוב ויותר שקט גם".

שחקני מכבי תל אביב חוגגים (ראובן שוורץ)שחקני מכבי תל אביב חוגגים (ראובן שוורץ)

על כך שכמעט עזב ביום האחרון של החלון ולאן הולכת העונה שלו מכאן אמר הבלם: "צריך להפנות את השאלה הזאת למאמן כי תמיד כשהוא נותן לי לשחק מתחילת העונה אני חושב שנתתי 300% בכל משחק ותמיד אתן, גם אם יהיה יום פחות טוב בעבודה או נפילה כזאת, תמיד אתן את כולי, ואני שמח שעד עכשיו אני משחק טוב כל פעם שהוא נותן לי ולוקח את ההזדמנות הזאת". 

על כך שהקבוצה שוב התקשתה לייצר משהו מכדור נייח הוסיף הבלם: "אנחנו לא מבקיעים הרבה מנייחים, עובדים על זה באימונים, מנסים לשפר את זה ואני מקווה שבהמשך המשחקים נחזור להבקיע במצבים נייחים. הרעיונות היו טובים מול ב"ש, אולי עוד טיפה להשתפשף על זה, אני בטוח שנעבוד על זה עוד ונבקיע במשחקים הבאים". 

שחקני מכבי תל אביב חוגגים (ראובן שוורץ)שחקני מכבי תל אביב חוגגים (ראובן שוורץ)

המאבק עד לסיום העונה: "אני בטוח שזה יהיה עד הסוף, לא יודע אם רק מול מכבי חיפה, הפועל ב"ש מצוינת וגם הפועל חיפה עושה תוצאות מצוינות. נתרכז בעצמנו ונקווה שבסוף נהיה אלופים ולא משנה כמה יהיו איתנו בתחרות". 

על החמצת הפנדל של ערן זהבי: "ערן זה ערן זהבי, אם הוא לא יבקיע 40 או 50 משחקים, המנטליות זה לא משהו מהעולם הזה. לא צריך לבוא ולנחם אותו. אני מכיר את ערן. אחרי החוץ הלכתי אליו ואמרתי לו חכה אנחנו נשים את הגול עכשיו. אבל לא צריך לנחם אותו או משהו, ערן זה ערן". 

עידן נחמיאס עם ערן זהבי (רדאד ג'בארה)עידן נחמיאס עם ערן זהבי (רדאד ג'בארה)

על המחווה של הקהל לאוהדים שנרצחו במלחמה: "המחווה הייתה מאוד מרגשת, דאגתי להסביר לסבוריט שהיה לידי, נורא התפעלנו שנינו ביחד. המחוות האלה זה משהו שהמועדון יודע לעשות, גם הקהל וגם המועדון עצמו. במלחמה כל השחקנים נרתמו, היינו בכל כך הרבה מקומות, בשבעות, בלוויות, בניחומים שלא נדע, ועד היום דואגים להיות בקשר עם המשפחות. אני אישית בקשר עם אבא שמאוד קרוב אליי, אבא של אדיר פורטוגל ז"ל וגם אריאל זוהר שהמשפחה שלו נרצחה, אז באמת שהמועדון נורא דאג שנהיה חלק מזה והשחקנים נרתמו ומבחינתי כמה שאני אוהב את מכבי ת"א, זה נתן לזה עוד בוסט מטורף לכל המחוות שהאוהדים עושים לאוהדים האחרים שנפלו במלחמה הזאת וכל פעם זה מרגש אותי מחדש". 

מחווה מדהימה של אוהדי מכבי תל אביב לאוהדיה שנפלו (ראובן שוורץ)מחווה מדהימה של אוהדי מכבי תל אביב לאוהדיה שנפלו (ראובן שוורץ)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה