מכבי תל אביב ובית”ר ירושלים נקנסו היום (שלישי) על אירועי סיום המשחק ביניהן באצטדיון טדי, כאשר אוהדי הירושלמים פרצו לדשא והיכו מספר אוהדים של האורחת בסיום ההתמודדות. על מכבי ת”א נגזר קנס בגובה 10,000 ש”ח בטענה שגם אוהדיה היכו אוהדים של בית”ר, ועל המארחת נגזר קנס כולל בסך 21,000 ש”ח.

בפסק הדין של עו”ד גיורא לנדאו נכתב: “כשלושים דקות לאחר סיום המשחק התפתחה קטטה בין שתי קבוצות האוהדים כאשר אוהדי מכבי ת"א שהו ביציע ואילו אוהדי בית"ר י-ם היו על כר הדשא. במהלך הקטטה השליכו הצדדים חפצים זה על זה עד שהגיעה המשטרה והפרידה ביניהם”.

“אין בידי לקבוע מסמרות בדבר הסיבה להתפתחות הקטטה. בנסיבות אלה אני מרשיע את שתי הנאשמות בעבירת התפרעות אוהדים. באשר לעבירת התפרצות לשדה המשחק שבכתב האישום של בית"ר י-ם – באופן פרדוקסלי, כפי שעולה מדברי נציג הנאשמת, האוהדים ירדו לכר הדשא ברשות מנהל האירוע, במסגרת הסדר ארוך שנים כדברי הנציג, עו"ד מוזסון, מכוחו הם מעבירים את הציוד שלהם למחסן המצוי בצידו השני של האצטדיון, דרך כר הדשא. על כן, אין כאן אקט של התפרצות לשדה המשחק ואני מזכה את הנאשמת מעבירה זו”.

אוהדי בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)אוהדי בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)

“אציין כבר כאן כי ההרשאה האמורה לרדת לכר הדשא, אשר בעקבותיה, או למצער, לאור האופן בו בוצע הדבר, קרי, כאשר אוהדי היריבה עדיין ביציע, נפתחה הדלת להתפתחות הקטטה - תובא בחשבון עת אגזור עונשה של בית"ר בעבירת ההתפרעות. באשר לעונש – כאמור לעיל, אין בידי ראיות לפסוק מה הייתה הסיבה בגינה התפתחה הקטטה ועל כן בכל הקשור להתנהגות האוהדים, איני רואה הבדל באחריות ובהיקף המעורבות של שתי קבוצות האוהדים”.

“כאן המקום להתייחס גם לטענת ה"הגנה עצמית" שנטענה על ידי נציגת מכבי ת"א, עו"ד מרגלית. עם כל הכבוד, צפייה בסרטונים, לרבות הסרטונים שהובאו על ידה, מראה ששני הצדדים השליכו בהתלהבות רבה חפצים האחד על השני, ודבר לא מנע מאוהדי מכבי להתרחק ממקום האירוע אם חפצו שלא להימצא בסיכון כלשהו. המעורבות המלאה שלהם מקורה מן הסתם במשחקי כבוד בין קבוצות אוהדים ואין כאן כל "הגנה עצמית"”.

לגבי העונשים נכתב: “אציין כי עונשים אלה נגזרו בין היתר מהטעמים הבאים: א. המרחק בזמן האירוע מסיום המשחק, אשר מקטין במידה מסוימת את אחריות הקבוצות ועל כן היקפי הקנס צנועים יותר. ב. לבית"ר אחריות רבה יותר בהיותה המארחת האחראית על הסדר במגרש עד לתום האירוע וכן עקב אחריותה לירידת אוהדיה לכר הדשא כאשר אוהדים של היריבה עדיין נמצאים ביציע וקיים פוטנציאל להתלקחות קטטה, כפי שאכן קרה בפועל”.

עוד נכתב בנוגע לבית”ר: “באשר לרכיבים הנוספים בגינם עמדה בית"ר י-ם לדין, אני מקבל את דברי עו"ד מוזסון בדבר מעבר "הילד הראשון" בהסכמת המשטרה במהלך הטקס, מרשיע אותה באחריות לשאר האירועים וגוזר עליה קנס בסך 6,000 ש”ח.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה