אוהדי מכבי פתח תקווה מסרבים לסלוח לעידן טוקלומטי. הערב (רביעי), המלאבסים ניצחו 0:1 את הפועל חדרה במה שהיה ניצחונו הראשון של רן קוז’וק, אלא שעל כך העיבה האווירה סביב החלוץ, שזכה לקריאות בוז צורמות זכר לתקרית שלו עם הקהל במשחק מול מ.ס אשדוד. 

בסיום המשחק, כשהשחקנים ניגשו לקהל, טוקלומטי מחא כפיים לקהל שלא קיבל את זה זכר לתקרית. המאמן רן קוז׳וק ניסה לדבר איתם וכשבא לרדת למנהרה אחד האוהדים צעק לו ״תתבייש״. קוז׳וק אמר לו: ״אתם תתביישו״. לאחר מכן, המאמן שוחח עם האוהדים ארוכות בניסיון להביא לרגיעה במצב בינם לבין החלוץ.

עוד לפני המשחק, טוקלומטי נענש על ידי מכבי פתח תקווה כאשר נדרש לשלם כ-1000 שקלים לארגון האוהדים של המלאבסים, בנוסף להזמנת כל הקבוצה לארוחה על חשבונו. 

קוז׳וק: ״הקבוצה לא עשתה רצף ממחזור 5״

כזכור, במהלך המשחק נגד מ.ס אשדוד שהסתיים בהפסד 2:1 לפני מספר שבועות, טוקלומטי התעמת ואף השליך בקבוק לכיוון האוהדים שקיללו אותו לאורך כל המשחק. 

רן קוז'וק אמר אחרי הניצחון הראשון כמאמן המלאבסים: "דיברנו השבוע על כך שהתחלנו רצף עם התיקו בסכנין והניצחון בגביע. הקבוצה הזאת לא עשתה רצף מהמחזור החמישי והיה חשוב לנו לייצר רצף ולתת ביטחון לשחקנים שעובדים קשה מאז הרגע שהגעתי. אני שמח על זה".

"זה משחק תחתית על שש נקודות, אני חושב שזה מסמל את כל מה שאני רוצה לראות מבחינת האופי וההתנהגות שלנו. עוביידה חטאב? יש לו המון יתרונות והוא צריך תמיד להיות מפוקס. כשהוא בא והוא מפוקס, הוא איכותי מספיק ויכול לעזור לנו הרבה. נביא עוד שחקנים איכותיים".

על שריקות הבוז לטוקלומטי והעובדה שאמר (קוז'וק) לקהל להתבייש: "אני אגיד לך: אני רואה אותו כל יום וזה ילד שעובד קשה מאוד בשביל להצליח ולעזור לקבוצה. הוא עושה טעויות במהלך הדרך וזה טבעי כי כולנו היינו בגיל הזה ועשינו טעויות. בסופו של דבר, לי מאוד חשוב האנרגיות בין הקהל לקבוצה ואני אלחם על זה".

עידן טוקלומטי מוסר (חגי מיכאלי)עידן טוקלומטי מוסר (חגי מיכאלי)

"אנחנו צריכים את הקהל: היה רגע במשחק שהיה קצת קשה וחלק גדול התחיל לעודד. זה הרים את השחקנים ואנחנו צריכים למצוא את הדרך עם הקהל. מבחינתי זה פשוט מאוד: אני מסתכל על מה שקורה באימונים ובמשחקים. כל עוד עידן ייתן את מה שהוא נותן, זה הדבר היחיד שמעניין אותי".

מנגד, חיים סילבס ספג הפסד ראשון כמאמן הפועל חדרה: "זה היה ברור שמפגש תחתית כזה עם מגרש כזה ומזה אוויר כזה הוא משחק של להביא תוצאה. ברור היה לכולם שכדורגל גדול לא יהיה. לצערי הרב לא היינו מעודכנים עד הסוף בפרטים הקטנים שעושים את ההבדל במשחקים כאלה: נייחים ומצבים מהסוג הזה. בסופו של דבר האווירה וההרגשה רעות. אני כן חושב שהגענו למצבים ויכולנו לעשות יותר".

חיים סילבס (חגי מיכאלי)חיים סילבס (חגי מיכאלי)

"אמרתי את זה קודם ואגיד עכשיו: אני מבין שבמשחק כזה, מסתכלים על הטבלה, אבל מה שקובע זה אפריל ומאי. כרגע אנחנו במקום האחרון וזה נראה רע, כולם גוזרים את דיננו אבל אני פה כדי לשנות את זה וממעמקים נשנה את זה".

מה הסיבות לאופטימיות: "אני כן רואה שחקנים שאפשר ללכת איתם למלחמה. להנהלה יש תוכנית לחיזוק הקבוצה וכבר היום שחקנים הצטרפו ובזמן הקרוב יצטרפו עוד. נשנה את הקבוצה ונחזק אותה גם מבפנים. התחלנו לדחוף את העקרונות שלנו בפרטים הקטנים: לפעמים זה תוצאה מיד ולפעמים אח"כ, אבל תהיה פה קבוצה חזקה שיודעת מה היא רוצה מעצמה".

"המצב היה קשה, אחרת לא היו מביאים אותי. ברור שרציתי שאנחנו נבקיע היום מניייח ונצא שמחים. ברור לכולם שצריך לשנות את ה-DNA של הקבוצה ולחזק אותה, גם מבפנים וגם מבחוץ. לפעמים זה לוקח טיפה יותר זמן: לפעמים אתה מביא את התוצאה גם ביום פחות טוב, אבל היום לא. אני לא חושב שמכבי פ"ת הייתה טובה יותר, הגענו למספיק מצבים כדי לנצח. כל מי שמבין במאבקים הללו יודע שלגול הראשון יש משמעות גדולה".

שחקני הפועל חדרה (חגי מיכאלי)שחקני הפועל חדרה (חגי מיכאלי)

על איך קמים מנטלית: "נצטרך להיות צנועים ולבוא לעבוד, כי ביום ראשון יש משחק בריינה. כשנהיה נאמנים לדבר הזה ונצטרך טיפה את הקבוצה בעוד קצת איכות, ניקח נקודות. הפועל חדרה לא תפסיד עד סוף העונה: יהיה פה מאבק ואני כבר אומר לגוזרים שהחליטו מי ירד ומי נשאר: זה קורה רק באפריל".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה