בהתאחדות לכדורגל נכנסו השבוע לסרט מלחמה אחרי שבפיפ"א נענו לבקשת ההתאחדות הפלסטינית, וכפי שחשפנו לראשונה ב-ONE, שמו דיון בבקשתם להשעות את ישראל מחבורתה בפיפ"א.

בהתאחדות לכדורגל כעסו השבוע על ההתנהלות של פיפ"א שלמעשה מתעלמת מאז השבעה באוקטובר ממה שעובר על מדינת ישראל. הקונגרס השנתי יתקיים ב-17.5 בתאילנד, ולמעשה יש לאנשי ההתאחדות לכדורגל כעת חודש של עבודה סביב השעון כדי להגיע למצב בו עניין ישראל לא יעלה להצבעה.

המצב של ישראל מבחינת השנאה שיש לנו בעולם כיום, הוא הכי גרוע מאז ומעולם. ראינו רק אמש (בין חמישי לשישי) שהיינו זקוקים להטלת וטו של ארה"ב על ההכרה במדינה פלסטינית במסגרת מועצת הביטחון של האו"ם. 12 מתוך 15 החברות במועצת הביטחון תמכו בהצעה הזו. בין המדינות שתמכו: רוסיה, סין וצרפת, כאשר בריטניה ושווייץ רק נמנעו, ככה שבלי ארה"ב ישראל הייתה בבעיה.

שינו זוארץ (שחר גרוס)שינו זוארץ (שחר גרוס)

בפיפ"א אין לישראל את ארה"ב שתבוא ברגע האחרון ותבלום כל הצעה, לכן אנשי ההתאחדות לכדורגל נכנסים לחודש לא קל, עם סיטואציה לא פשוטה, שתצריך עבודה חכמה בהתנהלות מול המדינות השונות, והפעלת קשרים. ההתאחדות תצטרך כל עזרה. 

מצד אחד, ההסכם על שיתוף הפעולה שחתמו בהתאחדות לכדורגל בהובלת היו"ר שינו זוארץ והמנכ"ל ניב גולדשטיין יחד עם הקונמבול, התאחדות הכדורגל של דרום אמריקה, הוא הישג משמעותי דווקא בימים בהם השנאה העולמית כלפי ישראל רק הולכת וגוברת, וגם יש להתאחדות הישראלית אהדה גדולה באופ"א, אך מנגד יש את שאר העולם, בעיקר הערבי עם הכסף הגדול שראינו שהוא כבר הביא לאירוח מונדיאלים, ויש לו השפעה גדולה מאוד.

ניב גולדשטיין (ההתאחדות לכדורגל)ניב גולדשטיין (ההתאחדות לכדורגל)

בהתאחדות לכדורגל לא יכולים לסמוך על הבטחות ראשי פיפ"א, כי כבר ראינו שלכל אחד יש אינטרס כזה או אחר. בהתאחדות משתפים בכל מה שקורה את משרד החוץ, ואין ספק שהנושא צפוי להגיע לדרגים הכי גבוהים, כי יש פה לא עניין רק של ההתאחדות לכדורגל – אלא של כל מדינת ישראל.

כזכור, כפי שפרסמנו במהלך חודש מרץ, התאחדות הכדורגל הפלסטינית פנתה במכתב לפיפ"א בו היא דרשה להכניס לסדר היום לקראת הקונגרס סנקציות מיידיות נגד ישראל בשל "הפרות חוקיות שמבצעת ישראל באמצעות הכיבוש בפלסטין ובעזה", וכן הפרות של תקנון פיפ"א על ידי "הכללת חמש קבוצות ישראליות הממוקמות בטריטוריה של ההתאחדות הפלסטינית".

כבר בתחילת המלחמה התאחדות הכדורגל הירדנית פנתה לפיפ"א וביקשה את הרחקת ישראל מכל התחרויות בגלל מלחמת "חרבות ברזל". אז הצטרפו לפנייתה התאחדויות  הסעודית, הקטארית והפלסטינית.

שחקני נבחרת פלסטין (רויטרס)שחקני נבחרת פלסטין (רויטרס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה