נבחרת ישראל נשארה אתמול (שלישי) רק אחת מ-19 נבחרות שמעולם לא הצליחו לעלות ליורו, אחרי שגיאורגיה ניצחה בצורה הרואית את יוון בדו-קרב פנדלים לאחר 0:0 ב-120 דקות והעפילה לטורניר גדול לראשונה בתולדותיה כמדינה עצמאית. 

טירוף מוחלט נרשם בטביליסי. אחרי החמצה של ג'ורגוס ג'יאקומאקיס, ניקה קבקבסקירי שלח את הכדור פנימה בבעיטה החמישית ואת הגיאורגים לטורניר בגרמניה. האוהדים בבירה הגיאורגית לא ידעו את נפשם ופרצו לדשא בהמוניהם לאחר השריקה בסיומו של ערב היסטורי.

בכלי התקשורת במדינה יצאו מגדריהם: “דרמה, פנדלים וכתיבה מחדש של ההיסטוריה, גיאורגיה תשחק ביורו 2024”. “ממארדשווילי האס הוא גיבור לאומי!”, נכתב על שוער ולנסיה שסיפק הצלה אדירה והעניק לנבחרת את היתרון בפנדלים.

גיורגי מאמארדשווילי בטירוף, "גיבור לאומי" (רויטרס)גיורגי מאמארדשווילי בטירוף, "גיבור לאומי" (רויטרס)

כוכב נאפולי, חביצ’ה קבראצחליה היה בעננים ושיתף חדשות נרגשות: “זה אחד הימים המאושרים ביותר בחיי, אני רוצה להודות לכל האוהדים שתמכו בנו, עשינו את זה, הצלחנו לעלות לגבהים חדשים. אני אנצל את ההזדמנות לגלות עכשיו שאני ואשתי מצפים לבן”.

מאמן הנבחרת, ווילי סאניול סיפר בסיום: “בניגוד לקריירה של שחקן, כמאמן אתה צריך יותר סבלנות ותקווה. היום אנחנו רואים את התוצאות של שלוש שנים של עבודה, אלה רגשות משמחים מאוד”.

גם מאמן מכבי ת”א לשעבר ואגדת נבחרת גיאורגיה, שוטה ארבלדזה, התמוגג: “זה היה ערב מדהים. מחר יעלה יום חדש על גיאורגיה שונה לחלוטין, כדורגל יכול לגרום לשינויים כאלה, אף אחד לא אמור לישון הלילה”. 

"מחר יעלה יום חדש על גיאורגיה", שוטה ארבלדזה (רדאד ג'בארה)"מחר יעלה יום חדש על גיאורגיה", שוטה ארבלדזה (רדאד ג'בארה)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה