אחרי השינויים המסיביים שעברה מכבי תל אביב במהלך הקיץ, שכללו עזיבתם של לא פחות מעשרה שחקנים ששיחקו במדים הצהובים בעונה שעברה, התפנה היום (שישי) המנהל המקצועי ניקולה ווצ’יץ’ לדבר על הקיץ שעבר על המועדון, שינסה להתאושש מאחת העונות הקשות שלו.

“יש בינינו שיתוף פעולה טוב מאוד, היו הרבה דיונים על שחקנים שהיו בשוק ושיכולנו להביא למכבי”, התייחס וויצ’יץ’ לעבודה לצד הצוות המקצועי החדש – ישן שכולל את עודד קטש, אבי אבן וכמובן את דייויד בלאט. “אני מאמין שביחס לאופציות שעמדו לרשותנו, עשינו עבודה טובה מאוד. יש לנו צוות מנוסה והמטרה הייתה להביא כמה שיותר שחקני יורוליג עם ניסיון כדי שנוכל להתחרות על היעדים שלנו. 

“אחת הבעיות הגדולות של הצהובים בעונה שעברה היה חוסר הרצון הבולט של מספר שחקנים להיות חלק מהקבוצה. שחקן העבר של הצהובים נשאל בנוגע למה חיפשה הוועדה המקצועית אצל השחקנים אותם החתימה: “ניסיון ואופי, אלה שני דברים שחיפשנו. רצינו גם שחקנים שרעבים להצלחה על הבמה הגדולה ביותר. כמובן שהיינו צריכים להביא שחקנים כישרוניים שיכולים להיות העתיד של היורוליג, כמו קולסון ומרטין, שלא שיחקו קודם במפעל ולדעתנו יכולים לעשות הבדל". 

ג'יילן ריינולדס. עזב בטריקת דלת (ראובן שוורץ)ג'יילן ריינולדס. עזב בטריקת דלת (ראובן שוורץ)

העונה הוחזר לסגל אחד הסמלים הגדולים במילניום הנוכחי, גיא פניני שמוכר היטב לוויצ’יץ’: “גיא ידוע כמכביסט גדול ויכול להביא ניסיון ולהשפיע בחדר ההלבשה. הוא יכול להחזיר איתו טאץ' מנצח. כמובן שהוא שחקן בוגר יותר כיום ועם הניסיון שלו יוכל לעזור מאוד בכל מיני מצבים שמתפתחים במהלך עונה כל כך ארוכה". 

אחד השרידים היחידים מהסגל של העונה שעברה הוא רומן סורקין, שחווה עונת בכורה לא יציבה במכבי תל אביב, והשנה מצפים ממנו בהיכל מנורה מבטחים לבצע את קפיצת המדרגה: “זאת עונה חשובה עבורו כדי להתקדם. העונה הראשונה היא סוג של הלם במכבי בשביל כל אחד. אנחנו מצפים גם מרומן ליותר תרומה ויותר עקביות, להציג משחק אחרי משחק יכולת ברמה הגבוהה ביותר".

גיא פניני ורומן סורקין. ישתפו פעולה בצהוב העונה (איציק בלניצקי)גיא פניני ורומן סורקין. ישתפו פעולה בצהוב העונה (איציק בלניצקי)

על ההגעות החדשות לקו הקדמי, ניבו פוית’רס ומרטין אמר המנהל המקצועי: “חיפשנו שחקנים שיכולים לשחק בכל מיני הרכבים. אלכס וג'וש אלה שחקנים אתלטיים מאוד. פוית'רס מביא ניסיון של לשחק במשחקים גדולים ולזכות בתארים. הוא היה במועדון גדול ששיחק כדורסל מאורגן מאוד. הוא מסוגל לשחק כסנטר וגם בעמדה 4 בהרכבים מסוימים ויכול לעזור מאוד מבחינה הגנתית. הוא יכול לתרום באפשרות להציב על המגרש כל מיני שילובים שונים".

אלכס פוית'רס (אינסטגרם)אלכס פוית'רס (אינסטגרם)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה