איסלנד הדיחה את ישראל מפלייאוף היורו אחרי 1:4 גדול ותפגוש את אוקראינה על הזכות לשחק בגרמניה בקיץ. בראיון לתקשורת הנורבגית, מאמן איסלנד אגה הריידה התייחס לתקשורת הישראלית בצל האמירות שלו לפני המשחק, לפיהן היה מעדיף שלא לקיים את ההתמודדות לאור ה”פשעים שישראל מבצעת בעזה”, לדבריו.

הריידה טען: “מעולם לא הזכרתי את הנושא בפני השחקנים, זו דעה אישית שלי וידעתי שהיא לא תתקבל יפה. הביקורות מהעיתונאים הישראלים? היה קצת מוזר שם, בסך הכל התכוונתי שאני רוצה שלום, זה הרקע. הם ניסו לבצע לוחמה פסיכולוגית”.

בתקשורת האיסלנדית אף נטען שהריידה ספג קריאות בוז מהעיתונאים הישראלים, אבל הוא עצמו מיהר להכחיש זאת: “אולי זאת ההוכחה שלא כל מה שאומרים בתקשורת נכון. פשוט קיבלתי שאלות ישירות והרגשתי כאילו אני חלק מהנושא”.

אגה הריידה (ראובן שוורץ)אגה הריידה (ראובן שוורץ)

המאמן הנורבגי הוסיף: “כשמתרגמים מנורבגית לאנגלית ומאנגלית לעברית, הדברים נראים מוזר. אחרי הכל, הם לא רוצים להקשיב ולשמוע שהם עשו משהו לא בסדר. ככה זה כשאתה במלחמה”.

הריידה סיכם: “אמרתי את מה שאמרתי כי הלב שלי יצא לילדים הקטנים וההורים שהופצצו, קראתי גם לשחרור החטופים רק מתוך רצון לשלום. לא נקטתי עמדה. אנשים צריכים להתמקד בשלום, אין לי שום דבר נגד שחקני נבחרת ישראל, אבל את הפוליטיקאים במדינה אני לא אוהב. זו דעתי ולא יכולים לכלוא אותי בעקבותיה”.

זהבי: "היה חסר לנו אופי"
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה