יוסי בניון, המנהל המקצועי של נבחרת ישראל, לא צפוי להמשיך בתפקידו לנוכח הכישלון של הנבחרת והסיום הצורם בתבוסה 4:1 לאיסלנד בחצי גמר פלייאוף ליגת האומות, אך בניון עשוי לבצע צעד דרמטי בקריירה המקצועית שלו.

על פי הידוע, לבניון יש שוב הצעות מספרד להשתלב בתפקיד באחת מהקבוצות הספרדיות שרוצות אותו. בעבר היו לבניון הצעות מסביליה ו-ויאריאל לאמן את הקבוצות עד גיל 19, אך ההגעה לנבחרת ישראל עצרה את המעבר של בניון עם משפחתו לספרד.

בניון כבר היה אז קרוב לעשות את המעבר, אך הפנייה שקיבל לבוא להיות המנהל המקצועי עם כל הסמכויות שינו את החלטתו של קשר העבר. כעת בספרד מדברים על כך שבניון שוב עומד על הפרק להצטרף לאחת הקבוצות בתפקיד יותר משמעותי.

עמית לוינטל מסכם את האכזבה מול איסלנד

החלטה כזו בניון ייקח לבטח בשיתוף עם המשפחה וברצון שלה לבצע את השינוי הזה. בניון שיחק בעבר בספרד בקבוצת ראסינג סנטנדר בין 2002 ל-2005, ולאחר שלוש עונות מוצלחות מאוד בניון עבר לווסטהאם האנגלית.

בקרב כל מקבלי ההחלטות בהתאחדות לכדורגל יש הסכמה שבניון צריך לשלם את המחיר יחד עם המאמן אלון חזן, ולא יכול להיות מקרה בו בניון ימשיך בתפקידו וחזן לא.

יוסי בניון ואלון חזן (רדאד ג'בארה)יוסי בניון ואלון חזן (רדאד ג'בארה)

בהתאחדות מעריכים את כל מה שבניון ניסה לעשות ולהטמיע בנבחרת, אך יש אכזבה מהדרך וממה שקורה בנבחרת בשורה התחתונה. כפי שפרסמנו, אחרי המשחק של הנבחרת עם רומניה, היה מי שחשב שצריך כבר אז להיפרד מבניון וחזן ולמנות במקומם את ברק בכר כדי שיוביל את הנבחרת. אך אז היו"ר שינו זוארץ עמד על כך להשאיר את השניים ולתת להם את ההזדמנות להצעיד את הנבחרת.

אף אחד לא חשב שהתסריט יסתיים עם אכזבה קשה כל כך מול נבחרת איסלנד עם החלטות תמוהות לגבי ההרכב, החילופים, וניהול המשחק הכל כך חשוב.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה