אחרי כישלון נוסף של נבחרת ישראל, הפעם עם הפסד 4:1 לאיסלנד בחצי גמר פלייאוף העלייה ליורו, אלון מזרחי לא אחד שעושה חשבון ואומר את מה שהוא חושב. בשיחה עם ONE ‘האווירון’ אומר: “הופתעתי מאוד כשאוסקר גלוך לא פתח בהרכב. מה זה? הוא גם היה בכושר, הבקיע שער יפה בליגה האוסטרית, היה אחד מהמצטיינים במשחק. גם אלון חזן וגם יוסי בניון אלה אנשים עם אוריינטציה התקפית, לא תגיד אנשים שרואים רק הגנה, אלא רואים התקפה. מאוד התפלאתי שגלוך, שהוא השחקן הכי יצירתי שלנו, ביחד עם מנור סולומון כמובן שפצוע, והוא לא פותח, זה ממש הדהים אותי. חבל”.

על הגנת הנבחרת ששוב התפרקה וגם ספגה רביעייה אומר מזרחי: “אני חושב שמיגל ויטור, עם כל הכבוד לו שהוא היה בלם ענק וגם בנבחרת הוא היה זהב, הוא מבוגר כבר, צריך בלמים צעירים, צריך לחשוב על סתיו למקין, על רז שלמה, נגמר, תן לדור החדש לשחק. אני מבין שלמשחק הזה למקין היה פצוע וגם רז שלמה, אבל צריך לחשוב על משהו אחר.

“ראית בגול השלישי, במצב של 2:1, מה שבר אותנו? הגול השלישי, אלברט גודמונדסון עבר את ויטור בקלות דרך האמצע, זה כבר מראה על עייפות של ויטור, הגיל עושה את שלו, זה לא יעזור, הוא לא חד ולא מאיים כמו שהיה, דברים מאוד בולטים, אי הצבתם של גלוך ומוחמד אבו פאני שהייתי מוסיף, שני שחקנים שהיו חייבים לפתוח. הוא פתח עם דור תורג’מן בכנף שמאל, תורג’מן לא כנף, הוא חלוץ שפיץ. אם כבר אתה רוצה לשחק עם תורג’מן, אז שחק עם שני חלוצים, עם ערן זהבי ואז תורג’מן טיפה מתחת, כתשע.

אוסקר גלוך ודור תורג'מן (ראובן שוורץ)אוסקר גלוך ודור תורג'מן (ראובן שוורץ)

“אם אתה פותח עם תורג’מן בכנף אתה מפספס אותו, היה צריך לשחק עם גבי קניקובסקי בשמאל, ענאן חלאילי בימין וזהבי באמצע, בקישור היה צריך את אבו פאני, אוסקר גלוך ודור פרץ. אם לא קניקובסקי אז גדי קינדה, קישור עם פרץ ואבו פאני, שהוא 50-50 ויודע לתת גולים ולבשל, וגם הגנה. גלוך זה מישהו שהיה צריך לנהל את המשחק, לתת כדורים חכמים וללכת לעומק. בקיצור, ההרכב היה לא טוב וניהול משחק והחילופים, חבל.

“יחד עם זאת, אם זהבי עושה 2:2 בפנדל אז אתה לא יודע איך זה נגמר. ההרחקה של רוי רביבו, הוא ילד מאוד מוכשר, שחקן טוב, אבל אסור לו לעשות גליץ’ כזה טיפשי על השחקן. גם אם זה לא אדום, אסור לך לעשות גליץ’ כזה. כשאתה רואה את זה בטלוויזיה זה לרגליים, גליץ’ מיותר, זה חוסר ניסיון, לפעמים זה עולה לנו ביוקר וכשזהבי אם היה מבקיע שם אז היה אחרת. אגב, זה פנדל שני שהוא מחטיא, גם נגד סקוטלנד בחצי גמר ליגת האומות הוא החמיץ פנדל מכריע ולא עלינו”.

הפעם לא עשית לו שחור.
”לא ממש לא, אין לי מה לעשות שחור, אבל אני יכול להגיד לך משפט לגבי ערן, הוא עושה את המקסימום, הוא רץ ונלחם, אבל צריך כבר לחשוב על דור חדש, אין מה לעשות. אני רק אזכיר לך את הנתון: ב-32 שנים שאנחנו באירופה הגענו רק פעם אחת למשחקי הצלבה וזו הנבחרת שלנו, עם אייל ברקוביץ’, חיים רביבו, הגענו רק פעם אחת, זאת אומרת שגם אנחנו שהיינו ‘דור הזהב’, לא הגענו לאליפות אירופה וזה מאוד קשה.

אייל ברקוביץ' (חגי מיכאלי)אייל ברקוביץ' (חגי מיכאלי)

“מאוד נכשלנו, גם בקמפיין שלב הבתים, גם דרך ליגת האומות. אני יכול להגיד לך שהנבחרת שלנו למשל, אם הייתה משחקת בליגת האומות בתקופה ההיא, אז מזמן היינו ביורו או בגביע העולמי, מזמן. אין מה לעשות, אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה, זה הסגל שלנו ואלה השחקנים שלנו. צריך לבנות על הדור הצעיר, על הנבחרת הצעירה, לעלות למעלה ולחשוב על הקמפיין הבא עם שחקנים צעירים”.

מי אתה חושב שצריך לאמן את הנבחרת?
”תראה, אני קודם כל חושב שרק ישראלים, לא חושב בכלל לכיוון של זר, אני הייתי הולך על שניים, או ברק בכר או רוני לוי, אחד מהם. גם רן בן שמעון מאמן מצוין ויכול להיות אופציה טובה, אבל אם צריך לתת למישהו זה רק לבכר, אני חושב שהוא ראוי, מאמן מצוין, מאמן ששחקנים מכבדים אותו, הוא מאמן עם ניהול משחק טוב וצריך לתת לו את הצ’אנס”.

ועכשיו היית עושה מהפכה בנבחרת? מה היית עושה עוד מבחינת סגל שחקנים?
”חילופים, מי שכבר מבוגר, נגיד ויטור או זהבי, נותן להם את הכבוד הראוי להם, אבל נותן לדור הצעיר לשחק, זהו, נגמר. איתם לא הגענו לאף מקום, אז צריך לתת לדור הצעיר לשחק, אבל כן לכבד אותם, לתת להם את הכבוד שראוי להם, להיפרד מהם בצורה יפה ולעלות שחקנים מהנבחרת הצעירה, דור חדש”.

"אני מרגיש שרימו אותנו בצורה מסוימת"
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה