ליגה ג' תהיה די מכווצת העונה (22/23). בעוד שבעונה החולפת נרשמו לא פחות מ-18 קבוצות ליגה חדשות בליגה ג' – הליגה החובבנית האחרונה בטיבה בארץ, הרי שהעונה, נכון לכרגע, צפויות להירשם רק שמונה קבוצות, פחות ממחצית מהעונה שעברה. בין הגורמים המשפיעים על רישומן של קבוצות הוא תקציב, העמדת סגל נרחב יחסית וכמובן מגרש כדורגל שילווה את הקבוצה במשחקיה במהלך העונה. מלבד השמונה, שתי קבוצות נוספות מחפשות מגרש וטרם נרשמו. במידה ולא ימצאו, ייאלצו להיפרד מהחלום, לפחות לעונה הקרובה.

כידוע, השכרת מתקן כרוכה בהוצאה מכובדת, כך שקבוצות כדורגל מהליגות הנמוכות מעדיפות למצוא את המגרש הזול ביותר ולנסוע לעיתים עשרות קילומטרים בכדי להגיע לשם. בכדי להירשם בהתאחדות, על הקבוצה להפקיד ערבות בנקאית על סך 10,000 שקלים ועוד 3,520 שקלים בעבור דמי רישום ושיפוט עבור קבוצת הבוגרים. באין תשלומים אלו, ההתאחדות לכדורגל לא תקבל את החברות של הקבוצה לעונת המשחקים הקרובה.

שמות הקבוצות שהגיעו לידי ONE ושעשויות לשחק במחוזות השונים בליגה ג' הן מ.כ תל אביב טומי, מ.כ דיזינגוף תל אביב, הפועל שמשון אשקלון, מ.כ צופי חיפה, בני מג'אר, הפועל בני עין מאהל, מועדון ספורט בית ג'אן ומועדון כדורגל הפועל ערערה בנגב. צמד הקבוצות שטרם מצאו לעצמן מגרש הן מועדון כדורגל כבביר ומועדון ספורט גבעת שמואל, שתהיה לקבוצה שנייה בעיר, לצד מכבי גבעת שמואל שכמעט והשיגה כרטיס עלייה לליגה ב' בעונה החולפת.

אוהדי מ.כ דיזינגוף (באדיבות שאול גרינפלד)אוהדי מ.כ דיזינגוף (באדיבות שאול גרינפלד)

קבוצת תל אביב טומי שייכת ללירן כהן, שחקן העבר של מכבי תל אביב, אליו יצטרפו שחקני עבר, כשמי שחתם כבר הוא אודי כבודי הזכור מהפועל ראשון לציון. במ.כ דיזינגוף תל אביב אפשר יהיה למוצא את המאמן יוסי כנען והשחקנים גיא לרר, אבי צבאג ורום אילוז. שמשון אשקלון, המחשיבה את עצמה כעמותת אוהדים, הוקמה על חורבותיה של הפועל אשקלון, שירדה לליגה ב' ועתידה לא ברור למדי. נכון לכרגע צירפה לשורותיה את ויקטור אהלוב, אסיף כהן ושימי ביטון, כשהשניים הראשונים אשקלונים במקור. מי שיעמוד על הקווים באשקלון הוא זורי שטשווילי, לצד דודו עמר.

חולצת הפועל שמשון אשקלון (באדיבות מדיה פלאש)חולצת הפועל שמשון אשקלון (באדיבות מדיה פלאש)

ביום שישי בעוד שבוע, כאמור, יינעל הרישום לליגה החמישית בטיבה בארץ, כשהקבוצות הרשומות צפויות להיות מסודרות בשמונת המחוזות השונים בהתאם למיקום הגאוגרפי שלהן. המחוזות העונה: ליגה ג' גליל עליון, ליגה ג' גליל תחתון, ליגה ג' יזרעאל, ליגה ג' שומרון, ליגה ג' שרון, ליגה ג' תל אביב, ליגה ג' מרכז וליגה ג' דרום. משחקי הליגה ייפתחו ב-3 בספטמבר עם סיבובים א'-ד' בגביע המדינה. מי שתגיע לסיבוב ד' בגביע ותנצח, תזכה בתואר "מחזיקת גביע המחוז" ותמשיך לשלב הבא של גביע המדינה, לצד קבוצות ליגה א' ו-ב'. הליגה הסדירה תיפתח ב-23 בספטמבר.

זהבי: פה זה הבית, תמיד יותר מרגש
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה