הערב בבאקו, בירת אזרבייג’ן, מכבי תל אביב החלה את העונה האירופית שלה עם המון ציפיות לקראת העפלה לשלב הבתים של הקונפרנס ליג. הצהובים הצליחו להעפיל בעונה שעברה לשלב הבתים, הצלחה גדולה באירופה מבחינה מקצועית, וכמובן זכו גם להכנסה כלכלית מרשימה שהעשירה את קופת המועדון.

המכבים מתל אביב רוצים לשחזר תחת ולאדן איביץ’ את ההצלחה בזירה האירופית מאשתקד. גם העונה, בעיקר כאשר הצהובים מדורגים לאורך כל הדרך, מה שהופך את הסיכוי של מכבי תל אביב להעפיל לשלב הבתים לגבוה במיוחד. 

עד לפתיחת המשחק הערב מול זירה, כל הקלישאות נכונות. אמנם אנחנו ממש בחיתולים של פתיחת העונה ואי אפשר להסיק מסקנות נמהרות, אבל לצערי המציאות שונה לחלוטין ממה שכל אוהדי מכבי פנטזו. פתיחת העונה של הצהובים מתנהלת די באיטיות בגזרת שחקני החיזוק, עם שילוב של פציעת ערן זהבי ודן גלזר.

ערן זהבי (רדאד ג'בארה)ערן זהבי (רדאד ג'בארה)

לכך יש להוסיף עוד שלוש עמדות שאמורות להיות מאוישות בקרוב בשחקני חיזוק נוספים, שאמורים להצטרף למערך של איביץ’ שעדיין לא הצליח למצוא את השחקנים המתאימים, ולכך יש להוסיף את ההפסד למכבי נתניה במשחק פתיחת העונה ברבע גמר גביע הטוטו, מה שהוכיח לכולנו שמכבי תל אביב עדיין רחוקה מהיכולת ומהציפיות לקראת העונה החדשה. 

פתיחת המשחק הייתה בשליטה מוחלטת של הצהובים, שלחצו גבוה את ההגנה האזרית, החזיקו בכדור ויצאו יפה מאוד קדימה עם לא מעט שחקנים מחוליית הקישור שתמכו בשלישייה הקדמית, פעולות שהשתלמו למכבים עם שער ראשון קליל של גבי קניקובסקי, שבעט לרשת ממרחק לאחר מסירה של ברנדלי קוואס. יתרון מוקדם של הצהובים, שקיבלו ביטחון, המשיכו להיות דומיננטיים והבקיעו את השער השני לאחר שיתוף פעולה של קוואס עם גולאסה, וסיומת נפלאה של יובאנוביץ’ בנגיעה קלילה בתוך הרחבה לרשת האזרית בדרך ל-0:2 מבטיח שהבליט את הפערים הגדולים בין הקבוצות. 

שחקני מכבי תל אביב (האתר הרשמי של מכבי ת"א)שחקני מכבי תל אביב (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

הצהובים ירדו להפסקה רגועים ושלווים עם המון ביטחון לקראת המחצית השנייה, שהיוותה בבואה למה שראינו במחצית הראשונה – שוב פעם עליונות מוחלטת של הצהובים שהכתיבו את הקצב במרכז המגרש והמשיכו לשלוח שחקנים לחלק הקדמי, מה שזיכה אותם בשער שלישי די קליל של יובאנוביץ’ מקרן, שער שהעלה ליתרון 0:3 קליל.

לאחר מכן, איביץ’ ביצע את כל החילופים העומדים לרשותו על מנת לחלק עומסים ולהתכונן לגומלין, שאמור להיות סוג של משחק אימון שאמור להכניס את המכבים לכושר משחק ואגירת בטחון לקראת ההמשך. מכבי תל אביב דילגה די בקלות הערב על היריבה האזרית עם הפנים לאריס סלוניקי, שאמורה להוות משוכה רצינית עבור הצהובים, שצריכים גם לשפר את נושא התיאום וכמובן שדרוג החוליה האחורית. 

ולאדן איביץ' (האתר הרשמי של מכבי ת"א)ולאדן איביץ' (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

אני מקווה מאוד שמכבי ת”א יגיעו לשלב הבתים של הקונפרנס ליג. כמו שיש לי רצון ותקווה שכל הקבוצות הישראליות יצליחו במסגרת האירופית, בעיקר כאשר חובת ההוכחה באירופה היא על כתפיו של איביץ’, אבל אם תשאלו את אוהדי מכבי תל אביב – אותם מעניין קודם לחזור למאבק אליפות אמיתי וצמוד מול הירוקים מחיפה, שמאז עזיבתו של איביץ’ הפכו את היוצרות. המאמן הסרבי חייב להבין שהיריבה האזרית הערב הייתה רק קדימון למשחק הבא מול אריס סלוניקי, לצהובים יש מספיק זמן להתכונן, אבל אין מקום למעידות.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה