בעיצומו של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ורגע לפני יום העצמאות, עמד אלירן בן ה-10 היום (רביעי) על הפודיום ברודוס לצלילי התקווה עם דגל ישראל. מדובר בהישג שיא של השחמט הישראלי, מספר ימים לאחר שנועם ששון בן ה-8 זכה באליפות אירופה, ההבטחה הגדולה של ישראל בתחום השחמט, אלירן שילון רהב בן ה-10 ממושב מאור, זכה באליפות העולם כשגבר על שחמטאים צעירים מכל רחבי העולם.

הזכייה המרגשת באליפות העולם עד גיל 10 הקפיצה עוד יותר את רף הציפיות מהעילוי הצעיר. רהב משחק שחמט מגיל 5.5 ולוקח חלק במיזם שמוביל האיגוד הישראלי לשחמט לעידוד מצוינות בשחמט, 'פרויקט המחוננים', בו פעילים 20 שחמטאים צעירים בעלי הפוטנציאל הגדול ביותר מכל רחבי הארץ.

אלירן שילון על פודיום אליפות העולם בשחמט

רהב מקבל את התמיכה הגדולה ביותר בארץ, והוא השחקן הראשון אי פעם שזוכה לחונכות של 16 שעות שבועיות. יו”ר איגוד הישראלי לשחמט, צביקה ברקאי, שיתף: "ראיתי את הכישרון הגדול והפוטנציאל, ולפני כשנה וחצי אישרתי להכפיל את מספר השעות לחונכות". כמו כן, משחק רהב במרכז המצוינות בבירת העמק, מועדון השחמט שחקים עפולה, תחת אמן השחמט ומאמנו שליווה אותו לתחרות, משה קציר.

אלירן שילון רהב בן ה-10, אלוף העולם הטרי סיפר בהתרגשות: “אני ממש שמח שזכיתי באליפות העולם. הייתה תחרות מאוד קשה עם שחקנים מעולים, היה כיף מאוד וקשה מאוד, אני מאוד נרגש וגאה בהישג, שחמט זה משחק מרתק ומאתגר עם המון מחשבה ואסטרטגיה, צריך לחשוב מה המתחרה יעשה ואיך אתה מנצח אותו. המטרה שלי? להיות אלוף העולם לבוגרים”.

אביו של הזוכה, שחר, אמר לאחר הזכייה ההיסטורית: “אנחנו מתרגשים מאוד, זה הישג אדיר. אלירן התאמץ מאוד והתאמן שעות רבות מידי יום, התמודד בתחרויות בארץ ובמגוון אליפויות ויחד עם אומן השחמט משה קציר ורב האומן אורי קובו השגנו את ההישג האדיר, יש לנו אלוף עולם”.

אלירן שילון על הפודיום (באדיבות איגוד השחמט הישראלי)אלירן שילון על הפודיום (באדיבות איגוד השחמט הישראלי)

מאמנו של רהב, משה קציר, הוסיף: “אני מלווה את אלירן מגיל שש במרכז המצוינות בעפולה, הוא שחמטאי ברמה שהשחמט הישראלי לא ידע מעולם, השתתפתי כאמן שחמט בתחרויות ואני יכול לומר בפה במלא שיש לו עתיד מבטיח! המטרה- שיהיה בעתיד אלוף העולם גם לבוגרים”.

יו״ר האיגוד הישראלי לשחמט, ד״ר צביקה ברקאי, דיבר על ההישג: “השחמט הישראלי נמצא בפריחה, מגיע לאלירן שאפו ענק על ההישג האדיר לצד שורת הישגים בחודשים האחרונים לשחמט הישראלי- מדובר בהישג שיא בכל קנה מידה. בעוד שבוע נארח את אליפות העולם בשחמט לנכים באשדוד, וכולי תקווה שההישגים הישראלים יימשכו גם שם”.

ראש המועצה האזורית מנשה, אילן שדה, גם כן בירך: “אנו גאים באלירן אשר מייצג את ערכי המועצה לערכים ולמצוינות. ההישג של אלירן הוא גם הישגה של מערכת החינוך של המועצה”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה