ללכת לראות סרט. פעולה כה מובנת מאליה עד למרץ 2020 ותחילת הקורונה. מאז אותו חודש ארור, הקולנוע הספיק לחזור במתכונות מצומצמות כאלו ואחרות, אבל קשה לראות מתי המסך הגדול יחזור לשיאו, לפחות כפי שהיה עד לפני מספר שנים.

עם זאת, מסתבר שעדיין אפשר לצאת להשקות גדולות, בטח בכל הקשור ליקום הקולנועי של מארוול. אחרי שהיינו עדים לפני חודשיים להגעת הסרט “האלמנה השחורה”, אשר הספיק להכניס כ-400 מיליון דולר, נחשפנו לגיבור על שרובנו כנראה לא הכרנו בסרט “שאנג-צ'י ואגדת עשר הטבעות”.

הסרט, בו מככב לראשונה בסרטי מארוול גיבור ראשי ממוצא אסייתי, הספיק להכניס תוך שבועיים כמעט 300 מיליון דולר, והוא זוכה לציון 8/10 במכובד באתר הסרטים והסדרות הפופלארי בעולם – IMDB.

ואם כבר דיברנו על גיבור הסרט המתאפיין באנונימיות יחסית, אי אפשר שלא לדבר על השחקן אשר מגלם אותו – סימו ליו. השחקן הקנדי ממוצא סיני אמנם מוכר לציבור בארצו כג'ונג קים בקומדיית המצבים המוערכת וזוכת הפרסים "המכולת של קים" ברשת CBC הקנדית, אך ספק רב אם שמעתם עליו או הכרתם את דמותו. עם זאת, בפוסט מטה אתם כבר יכולים לראות את הפופולאריות שלו כעת באוסטרליה למשל – ועל הדרך גם את מצב החיטוב שלו...

בדומה לשחקנים נוספים אשר התכוננו לאחרונה לסרטים של מארוול דוגמת סקרלט ג’והנסון, גם סימו ליו היה צריך להכין את גופו לצילומי הסרט (חיטוב ועיצוב פלג גוף עליון), ומעבר לתוכנית האימונים שלו, גם הוא עבר לתזונה אשר קיבלה בהוליווד את השם “דיאטת מארוול”.

לדיאטה יש שני כללים בסיסיים: הכלל הראשון הנו אכילה במחזורים של שלושה ימים – ביום הראשון מעט פחמימות, ביום השני גם כן מעט פחמימות וביום השלישי כמות גדולה יחסית של פחמימות. הכלל השני הוא הפסקה (צום) של 12 שעות לפחות בין יום ליום.

יום עם מעט פחמימות

קלוריות: 1,210  חלבונים: 115 גרם  פחמימות: 75 גרם  שומנים: 50 גרם

ארוחת בוקר טרם האימון: 2 חלבוני ביצה, 2 ביצים אורגאניות, ½ אבוקדו וירקות ירוקים (21 גרם חלבון, 0 גרם פחמימות ו-21 גרם שומן).

חטיף חצי שעה לאחר אימון: סמודי הכולל מנת אבקת חלבון, ½ בננה, כפית חמאת בוטנים, חופן תרד, מים וקרח (20 גרם חלבון, 14 גרם פחמימות, 10 גרם שומן).

ארוחת צהריים: 120 גרם עוף, ירקות ירוקים, סלט, ½ אבוקדו ו-100 גרם אורז (39 גרם חלבון, 29 גרם חלבון ו-16 גרם שומן).

ארוחת ערב: 120 גרם סלמון, ירקות ירוקים וסלט (30 גרם חלבון, 0 גרם פחמימות ו-14 גרם שומן).

יום עם הרבה פחמימות

קלוריות: 1,235  חלבונים: 105 גרם  פחמימות: 125 גרם  שומנים: 35 גרם

ארוחת בוקר טרם האימון: 3 חלבוני ביצה, ביצה אורגאנית, פרי (תפוח), חצי כוס שיבולת שועל, פרוסת לחם, 5 גרמים של שמן קוקוס וריקות ירוקים (23 גרם חלבון, 25 גרם פחמימות ו-12 גרם שומן).

חטיף חצי שעה לאחר אימון: סמודי הכולל מנת אבקת חלבון, ½ בננה, כפית חמאת בוטנים, חופן תרד, מים וקרח (20 גרם חלבון, 14 גרם פחמימות, 10 גרם שומן).

ארוחת צהריים: 120 גרם עוף, ירקות ירוקים, סלט, 30 גרם אבוקדו ו-100 גרם אורז לבן (30 גרם חלבון, 30 גרם חלבון ו-10 גרם שומן).

ארוחת ערב: 100 גרם סלמון, 100 גרם אורז, ירקות ירוקים וסלט (30 גרם חלבון, 30 גרם פחמימות ו-0 גרם שומן).

שימו לב – דיאטה זו הינה להעשרה בלבד ואיננה מהווה המלצה כזו או אחרת לבחור בה או בכל תזונה אחרת. בטרם אתם משנים את תזונתכם עליכם לפנות לגורם מוסמך אשר יתאים את התזונה שלכם למטרתכם ולמצבכם הבריאותי.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור בריאות וכושר באתר. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!