ספק רב אם שמעתם בעבר את השם אריק קונובר, אך מסתבר שבארה”ב מדובר בדמות מאוד מוכרת בתפוח הגדול. מי שבחיי היום יום שלו מתפקד כמתווך של נכסי נדל”ן בניו יורק הוא גם יוטיובר ידוע עם יותר מ-1.5 מיליון עוקבים, כאשר גם באינסטגרם יש לו לא פחות מ-138 אלף עוקבים – בקיצור, הוא מעניין אדם או שניים באמריקה…

מסתבר שלקונובר יש קצת אובססיה לגבי כריס המסוורת' האוסטרלי, אשר בין השאר מגלם את ת’ור ביקום של מארוול, ואם לומר את האמת קצת קשה להאשים אותו – מי לא היה רוצה להיראות כמו ת’ור? הוא הרי גם אל בסופו של דבר…

בשנתיים האחרונות קונובר הפיק שני קטעי וידאו ב-Youtube בסגנון “התאמנתי כמו כריס המסוורת” והם זכו להצלחה רבה, כאשר השחקן עצמו אף צפה בהם והגיע להתאמן איתו כשהיה בניו-יורק. הווידאו הראשון לפני כשנתיים הגיע ל-10 מיליון צפיות, השני לפני כשנה הגיע ל-6 מיליון צפיות וכעת הגיע הקטע השלישי: “התאמנתי כמו כריס המסוורת' במשך עשרה שבועות”.

קונור והמסוורת'. עכשיו זה כבר האתגר השלישי (אינסטגרם)קונור והמסוורת'. עכשיו זה כבר האתגר השלישי (אינסטגרם)

לטובת האתגר הטרי חבר קונובר למאמנו של המסוורת', לוק זוקי, אשר אימן אותו במשך עשרה שבועות בשיטת ה-Center Power Program באמצעות אפליקציה ייעודית, אשר עזרה לשחקן השרירי להיות מוכן לצילומים של  Thor: Love and Thunder.

“בכל תקופת הקורונה הזנחתי את עצמי”, סיפר קונובר, “התזונה שלי היתה גרועה, הפסקתי להתגלח, כמות הפוסטים שלי ברשת ירדה וחוותי גם פרידה לא פשוטה – זו היתה נקודת השפל הגדולה ביותר שלי מאז שאני זוכר את עצמי”. האחרון איבד למעשה את מסת השריר אותה צבר במסגרת האתגרים הקודמים הקשורים בשחקן האוסטרלי, ולאחר שצפה בווידאו של המסוורת’ מתכונן לסרט הבא שלו, הוא שוב שאב השראה מכך ונכנס לאתגר בפעם השלישית – וכך גם נוצר הקשר עם המאמן זוקי.

בשיחת זום בין השניים, זוקי תיאר את מצבו הפיזי של השחקן האוסטרלי: “כריס הוא חיה, הוא נמצא במצב הגופני הכי טוב שהוא אי פעם היה בו, וכעת הוא גם הגדול ביותר שהוא היה אי פעם”. לאחר אותה שיחה, לקונובר לא היה ספק שהוא הולך על זה: “כשהמאמן של כריס איתך בעסק הזה אתה לא אומר לו לא”.

זה היה המצב ההתחלתי (אינסטגרם)זה היה המצב ההתחלתי (אינסטגרם)

עוד טרם תחילת האתגר, קונובר שקל 92 ק”ג עם 16.8 אחוזי שומן, כאשר מאזן הקלוריות הנייטרלי שלו עמד על 2016 קלוריות (מאזן בו הוא אינו מרזה ואינו משמין). במהלך התוכנית של עשרת השבועות, הוא יצרוך כפול מהכמות הזאת בשל העבודה שהאימונים הינם אינטנסיביים ועם עומסים כבדים.

קונובר מציין כי התוכנית היתה כה חדשה, שעד לאותו רגע בו התחיל להשתמש בה רק שלושה מתאמנים התנסו בה לפניו: כריס המסוורת’, המאמן לוקי והכפיל של המסוורת’ – קונובר בסך הכול היה הרביעי שניסה את אותה. התוכנית החדשה כללה שלושה שלבים של שלושה שבועות כל אחד, כאשר שבוע אחד הוקדש להפחתת עומסים. היא נבנתה על פי חמישה עקרונות מרכזיים: 

 1. תנועות מורכבות – מספר קבוצות שרירים בכל תרגיל
 2. נפחים גבוהים – משקלים וחזרות אשר יובילו לעליה במסת השריר
 3. עצימות גבוהה – לעמוד בזמנים המדוייקים של התוכנית
 4. מנוחה והתאוששות – לתת לשריר את הזמן שהוא זקוק לו כדי להיבנות מחדש
 5. אימונים עד לכישלון – להגיע לחזרה בה אתם לא יכולים להשלימה עד הסוף

כאשר קונובר סיים את יום האימונים הראשון הוא נע בין ייאוש לבין תקווה. ייאוש משום שהחזרות והמשקלים היו מאוד מאכזבים יחסית לתקופה בה היה בכושר, ותקווה בשל העובדה שהוא רק בתחילת הדרך והוא יודע שהוא יכול לחזור לעצמו עם עבודה קשה.

אחרי 30 יום בתוכנית החדשה, קונובר התייחס בעיקר לאתגר של שילוב בין אימונים עם משקלים כבדים לכך שהוא לא מעט בדרכים – הוא אף ציין שייתכן שלא יעמוד באתגר תוך עשרה שבועות. עם זאת, הוא הצליח למצוא מכוני כושר בכל מקום אליו הגיע, ואם היה במקומות יחסית נידחים, הוא ניצל את אותם ימים כדי לרוץ בהרים. הוא כבר שם לב כי שרירי הזרועות שלו מתחילים לחזור לעצמן ורמת הכוח שלו כבר די דומה למצב בו היתה בעבר כאשר היה בשיא כושרו.

בכל הקשור לתזונה הוא כאמור הכפיל את רמת צריכת הקלוריות היומית שלו ל-4000 קלוריות, כאשר הוא צורך בעיקר בשר רזה (חזה עוף), פחמימות טבעיות שאינן מעובדות (תירס, ברוקולי, בטטה, אפונה, פטריות וכו’), שומנים בריאים והרבה מאוד ירקות. ואם שאלתם, אז כן, המקרר שלו היה מפוצץ במשקאות חלבון. “אין ספק שכל עניין התזונה הוא החלק המרכזי בתהליך הזה”, ציין קונובר, “די קל לשמור על העקרונות כשאתה בבית, אבל כשאתה בדרכים זה אתגר כלל לא פשוט”.

ארוחה לדוגמא של קונובר (צילום מסך)ארוחה לדוגמא של קונובר (צילום מסך)

  15 ימים לאחר מכן, קונובר נתן סטטוס נוסף של מצבו והפעם נראה שיש התקדמות רצינית: הוא הוסיף 6 ק”ג למשקלו ממצבו ההתחלתי (בעיקר של שריר כמובן), בתרגיל הדדליפט הוא הצליח כבר לעבוד עם שלוש פלטות מכל צד במקום עם אחת בכל צד באימון הראשון, בתרגיל חתירה ביד אחת (מסור) הוא כבר הכפיל את המשקל, וגם בעליות המתח ניכר שיפור אדיר: 15 עליות במקום 4. “אם אתה מתמיד בתוכנית שלך, אתה תצליח לעמוד במטרות שלך”, ציין קונובר, שכבר נשמע הרבה יותר אופטימי יחסית לשבועיים קודם לכן. 

  15 יום לסיום האתגר ניתן לראות שקונובר נמצא בכושר מצוין, כאשר מעבר לפן העלאת מסת השריר והורדת אחוזי השומן, הוא דיבר על אלמנט אחר, לא פחות חשוב: “הביטחון העצמי שלי חזר. לא ציפיתי לזה מהאתגר הזה – ציפיתי אך ורק לשינוי בהרכב הגוף שלי”.

  בתום 70 יום, קונובר כבר ידע לסכם את האתגר: “אני יכול היום לומר בוודאות כי אני במצב הטוב ביותר שהייתי בו בחיי”. קונובר יודע על מה הוא מדבר –  בתום האתגר משקלו היה גבוה יותר ב-4 ק”ג ממשקלו ההתחלתי ואחוז השומן שלו ירד ל-11.2 בלבד (לטענתו הוריד 5 ק”ג של שומן). מדובר בתהליך קלאסי של העלאת מסת שריר לצד הורדת אחוזי שומן, כאשר קונובר מציין שהורדת השומן נבעה בעיקר מקצב האימונים שלו ולא מאימוני אירובי (התייחסנו לכך בלא מעט כתבות בעבר).

  ומה לגבי העתיד? שימו לב להצהרתו של קונובר: “בשלב הבא אני מעוניין לשמר את מסת השריר שלי ואולי אף להוסיף לה מעט”. אין ספק, ההערצה שלו לכריס המסוורת’ בהחלט עשתה את שלה – גם בפן הפיזי וגם בפן המנטלי.

  כותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור בריאות וכושר באתר. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

  רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!