בימים חמישי ושישי התקיים לראשונה כנס המאמנים/ות בכדורעף בשיתוף פעולה של איגוד הכדורעף והתאחדות הספורט לבתי הספר. בכנס השתתפו הראשון כ-120 מאמנות ומאמנים במטרה לקדם את מעמד המאמן ברמה המקצועית.

יו"ר האיגוד אשר קסו פתח את הכנס ואמר: “אני רואה כאן אנשים איכותיים, אנשי מקצוע מהטובים ביותר, יש לנו עמוד שדרה נהדר, יש לנו כל מה שאיגוד ספורט צריך. הישגים אנחנו נשלים, תחום המאמנים - שם אנחנו צריכים לפתח ולקדם, מאמנים עם ברק בעיניים שיקדמו את הענף. יש לנו את הפוטנציאל להתקדם ואני מאמין שנעשה את זה”.

אשר קסו (איגוד הכדורעף)אשר קסו (איגוד הכדורעף)

זוהר בר נצר, המנהל המקצועי הוסיף: “אני מתרגש ובאותה נשימה מודה לכולכם שהגעתם לכאן, הכנס הזה הוא נקודת התחלה לקידום המאמנים הישראלים ודרככם נוכל לקדם את הענף. מודה לכולכם שהגעתם, אני מעריך את זה מאוד, עם כניסתי לתפקיד לפני ארבעה חודשים הצבתי כמה מטרות ליישום מידי כבר העונה בניהם: הגדלת ליגות העל נשים וגברים ל12 קבוצות בכל ליגה, אני יודע שהשנה הראשונה תהיה קשה אבל  דרך זה נייצר עוד מוקדים חדשים לגידול חממות שחקנים לעתיד”.

עוד הוסיף בר נצר: “חיזוק אקדמיית הבנות והבנים זה חשוב מאוד, אני רוצה שחקנים ברמה גבוהה שם. צוותי האיתור ידרשו לחפש ולהביא את הטובים ביותר לאקדמיה, חייבים לקדם מועדונים בית ספרים על מנת לפתח את דור הבא של שחקני הנבחרות ושחקנים לליגות הבכירות”.

כנס מאמני הכדורעף (לילך וייס, איגוד הכדורעף)כנס מאמני הכדורעף (לילך וייס, איגוד הכדורעף)

זיו ישראלי, מנכ"ל התאחדות הספורט לבתי הספר אמר: "שיתוף הפעולה עם איגוד הכדורעף הוא לאורך שנים רבות. אין ספק שהתשתית האנושית מתחילה בפעילות בתי הספר. מטרת הכנס לחשוב כיצד מטפחים מקדמים ומיישמים את ההיבט המקצועי בענף. שני הגופים יחדיו פועלים בבניית תכנית שתתן מענה לנושא המקצועי על מנת להוביל את הענף להישגים".

מרגש: המסר של שחייני העבר האולימפיים