הוועד האולימפי קיים הערב (ראשון) מסיבת סיום למשלחת טוקיו 2020 ב״שבע - מתחם לאירועים״ שבתל אביב. כל הספורטאים שייצגו אותנו בכבוד בטוקיו לקחו חלק באירוע המרגש בנוכחותו של שר התרבות והספורט חילי טרופר. המשלחת האולימפית קיבלה הרבה כבוד ובין היתר את התמריצים השונים. 

גילי לוסטיג, מנכ״ל הוועד האולימפי, אמר: ״כראש המשלחת לטוקיו זאת גאווה גדולה, עמדנו ביעדים ומעבר לכך, חשבנו שחשוב לציין את זה באירוע משותף יחד עם משרד הספורט ולחלק את התמריצים כבר עכשיו, אני חושב שכל מי שמסתובב פה ממש נהנה מהתחושה של הביחד, זה אירוע חג ואנחנו גם בהזדמנות הזאת מציינים את סיום תפקידו של יגאל כרמי, יו״ר הוועד האולימפי אחרי תשע שנים וזה בהחלט מרגש אותנו, אנחנו כל כך מודים לו על הסיוע ועל העזרה״. 

גילי לוסטיג (שחר גרוס)גילי לוסטיג (שחר גרוס)

״מה שחשוב באירועים כאלה שיודעים שממחר מסתכלים כבר על פאריס, אגב בפבוראר יש את משחקי החורף בבייג׳ינג, גם הספורטאים מתחילים להתמקד בזה, נגמרות החגיגות, נגמרים הפסטיבלים וקדימה לעבודה. מקבלי ההחלטות במדינה בממשלה ובכנסת חייבים להבין את הכוח האדיר שיש בספורט, הוא מאחד את העם, משמח, השגרירות הכי טובה, לשמוע את ההמנון מתנגן לכל כך הרבה בתי אב בכל העולם זה משהו שאין לו תחליף״, הוסיף.

פיטר פלצ׳יק אמר: ״תמיד כיף להגיע לאירועים כאלה שמחברים את כל הספורטאים ביחד זאת הזדמנות מצוינת להיפגש כולם כי בדרך כלל כל אחד עסוק במתחם שלו אז ממש כיף להיות פה. אני חושב שזה מתבקש לעשות סוג של אירוע פרידה לאולימפיאדה שהייתה בטוקיו, המוצלחת ביותר בכל הזמנים, המשלחת הגדולה והאיכותית ביותר, שתי מדליות זהב, שתי מדליות ארד וכמובן המדליות הפראלימפיות, בואו לא נשכח״. 

פיטר פלצ'יק ושגיא מוקי (איציק בלניצקי)פיטר פלצ'יק ושגיא מוקי (איציק בלניצקי)

״השרשרת שאני עונד היא בעצם מטבע שקיבלתי מהמשפחה של אשתי דניאל, ודוד שלה הוא יפני ומשנת 1964 התגלגל מטבע בתוך המשפחה מהסדרה האולימפית של טוקיו שהתרחשה לפני כמעט שבעים שנה וזה מדהים, קיבלתי את זה לפני האולימפיאדה ונסעתי עם זה לשם וזה נתן לי המון כוחות, אנשים חושבים שזאת המדליה. המטבע פיסת היסטוריה״.

פיטר פלצ'יק (איציק בלניצקי)פיטר פלצ'יק (איציק בלניצקי)

שגיא מוקי אמר: ״מדינה שלמה עברה איתי דרך מאז ריו, היו איתי בניצחונות ובהפסדים, אני יודע שכל הציפיות האלה. כולם שמחו כשזה קרה וכאבו כשזה לא קרה, זה הכי כיף בעולם לחזור לחיבוק הזה, אני לא מדמיין מציאות שספורטאי אמריקאי חוזר עם מדליה הביתה וכולם מחבקים ומנשקים אותו ברחוב ופה בארץ זה קורה, כשאני חוזר הביתה כולם מחבקים, אפילו למדליה שלי עשיתי בדיקת קורונה לראות שהיא בסדר אחרי כל הנשיקות שהיא קיבלה״. 

נבחרת הג'ודו (איציק בלניצקי)נבחרת הג'ודו (איציק בלניצקי)

״כיף לראות את הכוח שיש לנו בספורט הישראלי וראינו את זה בטוקיו, כולנו התאמנו קשה ובלחצים מטורפים וזה כיף שיש איכות כזאת. יום אחרי התחרות הקבוצתית כבר הסתכלנו הלאה, קצת התאוששנו כי גם הנפש שלנו צריכה למלא כוחות והיום חזרנו לאימון בכל הכוח לקראת פאריס 2024״, הוסיף.

לינוי אשרם סיכמה: ״השיר Big in Japan עכשיו ברקע? האמת שעד שלא אמרת לא שמתי לב אבל וואו, זאת חוויה מטורפת, זה שיר שאני אזכור לכל החיים והוא ילווה אותי עוד הרבה, עכשיו זה כיף לשמוע אותו״.

לינוי אשרם (איציק בלניצקי)לינוי אשרם (איציק בלניצקי)

״כיף לראות את כל הספורטאים המדהימים שנמצאים פה, כל אחד עבר דרך מדהימה ועשה הישג מרשים, אני שמחה לחזור למדינה שלנו כי אני מקבלת כל כך הרבה תגובות חמות ואוהבות ואני נהנית מכל רגע. כבר חזרתי לאולם להתאמן, פאריס זה באמת רחוק זה עוד שלוש שנים, שנה לפני טוקיו לא חשבתי על טוקיו אז כרגע אני מתאמנת וחוזרת לשגרה ובינתיים נהנית מהרגע״, הוסיפה.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל