הוועד האולימפי בישראל יקיים הערב (ראשון) אירוע מיוחד למשלחת האולימפית לטוקיו. אחרי שחגגו זכייה בארבע מדליות אולימפיות בטוקיו בקיץ האחרון, כעת תתקיים חלוקת המענקים והתמריצים לספורט האולימפי. אממה? שעות לפני הטקס, משרד התרבות והספורט עדיין לא העביר את הכסף עבור המענקים שאמורים להיות מחולקים בטקס.

באירוע הנוצץ בו יחולקו המענקים לנבחרת הג'ודו שזכתה במדליית הארד הקבוצתית, לאלופים האולימפיים בהתעמלות לינוי אשרם וארטיום דולגופיאט, ולמדליסטית הארד אבישג סמברג. לאירוע אמורים להגיע גם שר התרבות והספורט חילי טרופר ואנשי משרדו במטרה לקחת חלק פעיל בטקס, אלא שכעת מתברר כי משרדו בכלל לא העביר את התקציבים לטובת חלוקת המענקים.

אבישג סמברג (רדאד ג'בארה)אבישג סמברג (רדאד ג'בארה)

ל-ONE נודע כי משרד התרבות והספורט היה אמור להעביר לוועד האולימפי סכום של 3.5 מיליון שקלים לטובת חלוקת התמריצים והמענקים, אך הוא עדיין לא עשה זאת. למרות זאת, טרופר ואנשיו יגיעו לאירוע ויישאו דברים על הפעולות שהם עושים לטובת הספורט הישראלי. ייתכן והם אפילו יחלקו את המענקים באירוע ויצטלמו עם הספורטאים האולימפיים, אבל את התקציבים לטובת הספורטאים והענפים המצליחים הם טרם העבירו.

גורם בוועד האולימפי בישראל מסר בתגובה: "אנחנו מקיימים את האירוע כי יש לנו אמון מלא בשר הספורט וצוותו שיעמדו בהבטחות להעברת הכסף. יש סיכומים ברורים ולכן נקיים את האירוע".

תגובת משרד התרבות והספורט: “ככלל, תמיכות משרד הספורט מחולקות ע"פ שנת הערכה. כלומר, תקציבים מחולקים על פי הדוחות של השנה הקודמת. התמיכה לוועד האולימפי עתידה לעבור, על פי מודל זה, בינואר 2022. המשרד, ומלפנים שורת הדין, פועל אל מול משרד המשפטים והחשב הכללי לקבל את אישורם, על מנת שהתמיכה תוקדם כבר לשנה זו”.