נבחרת ההתעמלות של ישראל ערכה הבוקר (חמישי) מסיבת עיתונאים חגיגית במכון וינגייט  עם נחיתתם של האלופים האולימפיים שלנו – לינוי אשרם וארטיום דולגופיאט, שחזרו עם מדליית הזהב וזכו לקבלת פנים חמה במיוחד ועם שאר נבחרת ההתעמלות והמתעמלות שלקחו חלק במשחקים האולימפיים שבטוקיו. מי שקיבל את פניהם הוא שר התרבות והספורט חילי טרופר, כמו כן גם יו”ר איגוד ההתעמלות, כנרת צדף, שפרשה מתפקידה וגילי לוסטיג, מנכ”ל הוועד האולימפי בישראל.

שר התרבות והספורט חילי טרופר: “אלכס שטילוב תפס אותי פה בחוץ ואמר לי – שנים אמרו לנו שאנחנו לא יכולים ואני אמרתי שאפשר. אלכס והחבורה המיוחדת שלנו ניפצה את התקרה. כל הכבוד לצוות המאמנים שלנו, אני נאמן לתפיסה של הספורטאים הצנועים שלנו שמדברים מעט ועושים הרבה ולכן אני רוצה לומר מעט מילים - בעיקר שאנחנו גאים בכם ולא רק על הכישרון יוצא הדופן. בשביל להגיע לפסגות האלה, הפעם הגענו לפסגות שמעולם לא היינו בהן, צריך אופי מיוחד”.

ראיון עם לינוי אשרם וארטיום דולגופיאט

“את רוב הספורטאים שלנו למדתי להכיר תוך כדי הדרך, תמיד יצאתי נרגש ונפעם ממפגשים איתם כי ראיתי אנשים שלא רק יודעים להגיע לגבהים, אלא גם אנשים שתמיד יודעים להיות עם הרגלים על הקרקע. צריך אופי כל כך מיוחד כדי להחזיק את המתח והלחץ שכל המדינה על הכתפיים שלהם”.

טרופר סיכם: “הרבה מאוד ילדים וילדות בישראל מסתכלים על הספורטאים האלה ואומרים - ‘אני רוצה להיות ארטיום, אני רוצה להיות לינוי, אני רוצה להיות אלכס, אני רוצה להיות ליהיא’ וכשמסתכלים עליהם רואים את הצניעות, את מוסר העבודה הגבוה, את היכולת לעבוד קשה. ארטיום אמר לי שהרבה יותר קל לו באולם מאשר בראיונות. הוא כבר רוצה לחזור לאולם. הספורטאים הם גאווה בזכות האופי יוצא הדופן שלהם. אני רוצה לפרגן מכל הלב להם ולכל המעטפת שלהם”.

חילי טרופר וניקול זליקמן (איציק בלניצקי)חילי טרופר וניקול זליקמן (איציק בלניצקי)

יו”ר איגוד ההתעמלות כנרת צדף, אמרה: “זו רכבת שדוהרת במשך 10 שנים שהשיא שלה הגיע כשלינוי זכתה בזהב. הפלנו את חומת ברלין בטוקיו. מה שעשינו שם ביפן הוא מעל ומעבר לכל דמיון. אני מאחלת לכל האיגודים האולימפיים ללמוד איך חיים יחד בלי מלחמות ובלי מריבות. אף אחד אצלנו לא נוטר טינה".

כנרת צדף (איציק בלניצקי)כנרת צדף (איציק בלניצקי)

“מודה לעודד שנילחם איתי על הכל. תודה לכל אנשי המעטפת. מאחלת לכל הענפים ללמוד מהענף הזה. כל זאת לא היה מתאפשר ללא הספורטאים, השמיים הם הגבול עבור כולם והלוואי והבנות של ההתעמלות ימצאו את הדרך שלהן להישאר או לפחות חלק מהן כי הן מוכשרות מאוד. תודה לארטיום שלימד אותנו מזה לצפות בספורט. זה לא סוד שלינוי היא הפרויקט האישי שלי ואת המאמי הלאומי החדשה. מאחלת בהצלחה בהמשך לכל מי שייקח את התפקיד. 

נבחרת ההתעמלות האומנותית (איציק בלניצקי)נבחרת ההתעמלות האומנותית (איציק בלניצקי)

גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל הוסיף: "הייתה לנו את המשלחת הכי טובה בתולדותינו בצורה מאוד בולטת וזה התחיל כש-90 ספורטאים עמדו בקריטריון האולימפי. הם עמדו בציפיות באירוע הכי חשוב ומיצו את הפוטנציאל שלהם באופן מיטבי. גולת הכותרת בלי ספק הגיעה מההישגים של ההתעמלות. זה הענף היחידי שאנחנו מעצמה עולמית בו, ואני חושב ששברנו תקרת זכוכית שהיא לא תאמן באחד מהענפים המובילים בתנועה האולימפית. זה כמעט בלתי נתפס וזה הסתיים בצורה הכי מתוקה שיש עם הזכייה של לינוי בקרב רב".

גילי לוסטיג (איציק בלניצקי)גילי לוסטיג (איציק בלניצקי)