לינוי אשרם, האלופה האולימפית הישראלית הראשונה, שהפליאה לפני ארבעה ימים בטוקיו עם הופעה בלתי נשכחת בגמר הקרב-רב בהתעמלות אמנותית שהביאה לה את מדליית הזהב ההיסטורית, נחתה הבוקר (רביעי) בישראל עם המדליה.

יחד עם אשרם נחתו המאמנת שלה איילת זוסמן, ניקול זליקמן והמאמנת שלה אלה סמופלוב וגם הנבחרת הקבוצתית בהתעמלות אמנותית: אופיר דיין, יאנה קרמרנקו, נטלי רייץ, יוליאנה טלגין וקארין וקסמן עם המאמנת הראשית אירה ויגדורצ׳יק והמאמנות רחלי פייגה ויגדורצ'יק ונועה קדוש.

איגוד ההתעמלות ערך קבלת פנים חגיגית בשדה התעופה לבנות המשלחת, ביציאה מטרמינל 1 בשדה התעופה. הראשונות לצאת למאות האוהדים שהמתינו ולשאת דברים היו בנות נבחרת ההתעמלות, שאמרו: “רצינו להגיד לכל מי שבא לפה גם היום וגם לתחרות התעורר בשעות הקטנות של הלילה, תודה ענקית, תודה על החום והאהבה. זה כ”כ לא מובן מאליו החיבוק שאנחנו מקבלים מכולכם, אנחנו באמת מעריכות את זה. שמחנו לייצג את המדינה שלנו ולשחזר את הישג השיא, שמחות שלקחנו חלק בדבר המטורף והמרגש והחווייתי והלא אמיתי הזה, אנחנו אומרות תודה רבה לכולם”. הבאות לצאת לעבר האוהדים היו ניקול זליקמן והמאמנת שלה אלה סמופולוב.

מרגש: צפו בלינוי אשרם נוחתת בישראל

האחרונות לצאת היו לינוי אשרם והמאמנת שלה איילת זוסמן, שאחרי חיבוקים עם החברים והפגישה הראשונה והמרגשת עם המשפחה, הניפו ידיים לקול תופים (ואחר כך לינוי ואיילת זוסמן גם תופפו בעצמן על התופים) ורקדו מול המצלמות.

לינוי אשרם מתופפת (איציק בלניצקי)לינוי אשרם מתופפת (איציק בלניצקי)

לאחר מכן לינוי אשרם וניקול זליקמן עלו לבימה המאולתרת לשאת דברים קצרים. אשרם, שהייתה נבוכה למראה מאות האנשים שהגיעו לקבל את פניה, שאלה “אפשר לדבר” וכשכולם השתתקו אמרה: “וואו, טוב קודם כל באמת אין לי מה להגיד, זו אחת החוויות הכי הזויות שהיו לי בחיים. באמת. אני רוצה להגיד תודה ענקית על כל החום והאהבה של כולכם וכל מי שהגיע לפה ובא לקבל אותי ואת ניקול אחרי ההישג המטורף שעשינו. אני באמת כ”כ מאושרת לחזור סוף סוף לארץ, אין לי פשוט מילים, ההתרגשות של שתינו עדיין בשמיים”.

לינוי אשרם וניקול זליקמן (איציק בלניצקי)לינוי אשרם וניקול זליקמן (איציק בלניצקי)

לאחר מכן אשרם הודתה לכל הצוות שעטף אותה לאורך התקופה: “קודם כל אני באמת חייבת להגיד תודה ענקית לשתי המאמנות שלנו, אנחנו לא לבד, יש לנו את אלה ואיילת שאיתנו. והן חלק עצום מאוד מההצלחה שלנו. הן לא חלק, הן כל ההצלחה. באמת לכל הצוות הרפואי שבא והיה איתנו. לנטלי ברטלר הפיזיותרפיסטית שלנו, לרוני שחורי המסאז’יסטית שלנו ולכל מי שהיה ותמך, לובה שהייתה איתנו שם. באמת תודה ענקית לוועד האולימפי, לאיגוד ההתעמלות, למכון וינגייט שנתנו לנו את האפשרות להמשיך להתאמן בצורה הכי טובה ועם תנאים הכי טובים גם בתקופה של הקורונה. לנותני החסות שלי רב בריח, בנק הפועלים, אולווייז ואדידס שתמכו בי מהרגע הראשון, מהתחלת תמיד היו שם בשבילי”.

לינוי אשרם ואיילת זוסמן (איציק בלניצקי)לינוי אשרם ואיילת זוסמן (איציק בלניצקי)

זליקמן הוסיפה בקצרה: “תודה גם לנותני החסות שלי חברת בנייני העיר הלבנה וסוזוקי ווגם לצוות הפיקודי של היחידה בחיל התקשוב על האפשרות להתאמן בזמן שירות צבאי. אני מודה לכולם בדיוק כמו שלינוי אמרה למאמנות ולכל הצוות ולאיגודים, לאגודה שלי מכבי ת”א ומכבי ישראל, תודה ענקית לכולם. ותודה לכם, אתם הקהל הכי מדהים שיצא לנו לבקש”.

ניקול זליקמן, ליוי אשרם והמאמנות (איציק בלניצקי)ניקול זליקמן, ליוי אשרם והמאמנות (איציק בלניצקי)

אשרם סיכמה: “אנחנו כל-כך שמחות להגיע לארץ ולקבל כזה חום ואהבה, זה באמת לא מובן מאליו שכולכם באתם לפה וקיבלנו קבלת פנים כזו מדהימה שנראה לי אני אזכור אותה לכל החיים”. לסיום צעקו השתיים: אל אל ישראל” ולאחר מכן האנשים שהגיעו לשדה שרו ללינוי “אלופה אלופה”.

ניקול זליקמן ולינוי אשרם (איציק בלניצקי)ניקול זליקמן ולינוי אשרם (איציק בלניצקי)