נבחרת ההתעמלות האמנותית של ישראל הייתה זו שסגרה את ההופעות של המשלחת המוצלחת בתולדות המדינה למשחקים האולימפיים, אחרי שסיימה במקום השישי בגמר והשוותה את הישגי השיא מבייג’ין וריו. הבוקר (שני), המתעמלות מיאנה קרמרנקו, יוליאנה טלגין, נטלי רייץ, קארין וקסמן והקפטנית אופיר דיין, דיברו במסיבת עיתונאים לסיכום הופעתן בטוקיו, לצד המאמנות רחלי-פייגה ויגדורצ’יק ונועה קדוש. 

ויגדורצ’יק, בתה של המאמנת הראשית אירה, סיכמה: “ההופעה של הבנות הייתה מצוינת ואנחנו מאוד מרוצות ממה שהשגנו כנבחרת. הן היו הנבחרת היחידה שעברה את המוקדמות והגמר בצורה יציבה. עמדנו במשימה לעלות לגמר ועוד מהמקום הרביעי. השוונו את הישג השיא מבייג’ין וריו. זה נכון שרצינו לנפץ את ההישג הזה וזו תחושת החוסר נוחות היחידה מהמשחקים, אבל אנחנו  מאוד גאות בדרך שעברנו. התחלנו במקום מאוד לא פשוט לפני כמה שנים ואם מישהו היה שואל אז, לאן נגיע, רוב האנשים היו מאוד סקפטיים וכעת אנחנו יושבות פה בגאווה עם הגמר והמקום השישי”.

מסע"ת נבחרת התעמלות אומנותית

עתיד הענף: “ישראל מעצמה וזו כבר לא שאלה. חלק מהאתגר זה לנפץ את תקרת הזכוכית הזו ומה שקרה בפרמטר האישי זו שבירה מטורפת שתמנף את האישי והקבוצתי, הכל אפשרי. המערכת כל הזמן לומדת אילו צעדים לעשות ואני מאמינה שבפאריס תהיה שבירה של ההישג, אין לי ספק כי יש בסיס מאוד גדול של מתאמנות”.

המשך הדרך של אירה: “אני לא יכולה לדבר בשם אמא. אין לי מושג לאן מועדות פניה אבל הסגולה שלה כמאמנת ומה שמבדיל אותה זו היכולת לקחת מתעמלות שהן לא בהכרח אלו שרצוי לרוץ איתן לדרך הישגית ולהצליח. בדרך כלל יש עומק הרבה יותר גדול ומתעמלות על הנייר יותר מוכשרות בנבחרות אחרות, וכלל המאמנות האחרות לא היו מסוגלות לעשות את הדרך הזו שאמא עשתה עם הבנות האלו. ההצלחות הן קודם כל שלה, אין ספק. אני לא חושבת שיש עוד מאמנת שהייתה מסוגלת לעבור את הדרך הזו כי אף אחד לא האמין שהנבחרת תגיע לאן שהגיעה. בלי ראש שהיה מאמין זה לא היה קורה וזו רק היא”.

נבחרת ההתעמלות האמנותית (רויטרס)נבחרת ההתעמלות האמנותית (רויטרס)

הקפטנית, אופיר דיין, דיברה על עתידן של בנות הנבחרת: “אנחנו לא מתוכננות להמשיך לעוד סייקל, החוויה הזו מטורפת ואני חושבת שזה טוב ומספיק ואנחנו גאות בדרך ובמה שעברנו. אולי יש בנות שמתכננות להמשיך לאימון אבל להמשיך להתאמן זה לא. אני רוצה למסור לכל הבנות – תחלמו בגדול ותגשימו, בכיתה ג’ כבר ידעתי שאני אהיה באולימפיאדה אז אל תפחדו לחלום בגדול”.

קארין וקסמן הוסיפה: “זה מעמד מרגש, שמחתי להתחרות עם החברות שלי אחרי שנים קשות. אני מאחלת לנבחרת הבאה שתצליח לעבור את המקום הזה. ישראל נהייתה ממש מעצמה ואני בטוחה שבקרוב נצליח לנפץ את תקרת הזכוכית. עברתי דרך מאוד ארוכה באתי מבסיס פחות מקצועי מכולן פה והמאמנות הרימו אותי ולמרות שלא האמינו שנגיע לאן שהגענו, עשינו את זה”. 

צפו בתכנית המלאה 'ביזנס אולימפי'

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל