אפילו ביום המשחקים האחרון, שאמור להיות רגוע יותר על הנייר, ארצות הברית וסין סיפקו יופי של דרמה בקרב המוזהב. האמריקאים, שבמהלך השבועיים הללו כבר היה בפיגור דו-ספרתי בכמות המדליות ולא היו בפסגת הטבלה, עשו קאמבק גדול ורק מאתמול ועד להיום חזרו ממינוס של 5 ל-38:39 אדיר ושוב, בפעם השלישית ברציפות, סיימו במקום הראשון והמאוד יוקרתי.

כבר בשבוע האחרון ברשתות בארה”ב ובתקשורת סימנו את המאבק הזה כחשוב ובעל יוקרה, כשכל מדליה נספרה בקפידה והייתה חגיגה גדולה עם הדאבל החשוב שהשלימו אתמול השליחים והשליחות ב-4X400, שסיימו במקום הראשון ואיפשרו לנבחרת הכדורעף והכדורסל בנשים להגיע בפער בהחלט מחיק, כפי שהיה לבסוף.

עוד טרם ההכרעה הסופית ואחרי הזהב במרוץ האופניים, האמריקאים ידעו שהכל מונח על הכתפיים של נבחרת הכדורעף, שמעולם לא הייתה אלופה אולימפית. במהלך ההתמודדות, שהוכרעה לבסוף כמובן לטובת הכחולות-אדומות, התמיכה ברשתות הייתה יוצאת דופן: “התחננו לעוד מדליית זהב אחת כדי לעבור את סין. זו ללא ספק מדליית הזהב החשובה בהיסטוריה שלנו”.

“שוב סיימנו במקום הראשון, הסינים בהלם”, היו רק חלק מהתגובות לפני, אחרי ותוך כדי המשחקים שקבעו את תמונת המדליות הסופית, כשהאמריקאים גם שחררו אנחת רווחה, שלא היו צריכים לבנות לבסוף על הפתעות מקרבות האגרוף: “שם אין לנו הרבה סיכוי”, ואכן כך היה שבעצם הזהב האחרון של נבחרת הכדורעף עם הניצחון על ברזיל נתן את האות לחגיגות: “אנחנו הכי טובים בעולם”.

אשרם מדברת על הזהב ההיסטורי