המשחקים האולימפיים בטוקיו הגיעו היום (ראשון) לסיומם, ושבע מ-13 מדליות הזהב שחולקו הגיעו בשני ענפים – אופניים ואיגרוף. באופניים חולקו שלוש מדליות ובאיגרוף ארבע.

אופניים: עוד מדליה לג’ייסון קני, ואלנטה עם מדליה קריטית לארה”ב

בתחרות אופני הקיירין, מרוץ באופני מסלול בו הרוכבים נדרשים לעקוב אחרי קצב שמוכתב להם באמצעות אופנוע, האלוף האולימפי הטרי בקיירין לגברים הוא ג’ייסון קני הבריטי, שזכה במדליית הזהב השביעית בקריירה. קני זכה בזהב במרוץ הקיירין של 2016, אותה שנה בה זכה במרוץ הספרינט. הוא זכה במדליות זהב גם במשחקים של 2008 ו-2012 כחלק מנבחרת בריטניה.

ג'ייסון קני (רויטרס)ג'ייסון קני (רויטרס)

קני הגיע למקום הראשון, כאשר למקום השני הגיע מוד אוואנג המלזי, מרחק 0.763 שניות מהזהב. למקום השלישי הגיע הארי לביירסן ההולנדי, שקיבל את מדליית הארד והיה מרחק מאית שנייה מאוואנג.

קלסי מיצ’ל הקנדית זכתה במרוץ הספרינט לנשים בו נערכות 3 הקפות ושני מרוצים שקובעים את זהות המנצחת בכל מפגש, לאחר שניצחה בשני המרוצים בגמר את אולנה סטריקובה האוקראינית שזכתה במדליית הכסף. ווי סה לי מהונג קונג זכתה בארד, לאחר שגם היא ניצחה בשני המרוצים שלה ונמנעה משובר שוויון בקרב על המקום השלישי.

ההתרסקות במרוץ האומניום (רויטרס)ההתרסקות במרוץ האומניום (רויטרס)

במרוץ האומניום הייתה התרסקות ענקית שהשפיעה על הזמן של המועמדות המרכזיות למדליה, במרוץ הראשון מתוך ארבעה שהכריעו את הזהב. לא פחות מתשע רוכבות היו מעורבות בהתרסקות, וארבע אף לא הצליחו לסיים את המרוץ. בסיום ג’ניפר ואלנטה האמריקאית זכתה בזהב, שהיה קריטי מאוד לארה”ב בקרב על ראשות טבלת המדליות. יורי קג’יהארה היפנית זכתה בכסף וקירסטן ווילד ההולנדית בארד. האלופה האולימפית היוצאת מ-2012 ו-2016, לאורה קני, הייתה בין הרוכבות שלא הצליחו לסיים את המרוץ בעקבות ההתרסקות.

ג'ניפר ואלנטה והמאמן שלה אחרי הזכייה (רויטרס)ג'ניפר ואלנטה והמאמן שלה אחרי הזכייה (רויטרס)

איגרוף: זהב לג’לולוב הענק, קרוז והרינגטון ניצחו במשקל קל

רגע השיא ביום האחרון של תחרויות האיגרוף בטוקיו הגיע בקרב האחרון, גמר הגברים במשקל סופר כבד (מעל 91 ק”ג). הפייבוריט הגדול לזכייה, אלוף העולם המכהן בחודיר ג’לולוב הענק מאוזבקיסטן, שמתנשא לגובה של 2.01 מטרים, זכה במדליית הזהב לאחר הכרעה פה אחד של השופטים – 0:5 בגמר על ריצ’ארד טורז ג’וניור. האמריקאי, שהרשים בדרך לגמר עם ניצחונות על דיינייר פרו הקובני ועל סגן אלוף העולם פעמיים, קמשיבק קונקבייב הקזחי, יסתפק בזכייה במדליית הכסף.

בחודיר ג'לולוב עם הדגל האוזבקי (רויטרס)בחודיר ג'לולוב עם הדגל האוזבקי (רויטרס)

עוד קודם לכן היום בזירה האולימפית נפתח עם ניצחון של קלי הרינגטון האירית, שזכתה בזהב לנשים במשקל קל (57-60 ק”ג) לאחר שניצחה את ביאטריז פריירה הברזילאית בהכרעת שופטים, 0:5. הרינגטון היא אלופת העולם מ-2018 ודורגה ראשונה במשחקים, בעוד פריירה בת ה-28 דורגה במקום השלישי בדירוג שקדם לתחרות בטוקיו.

קלי הרינגטון (רויטרס)קלי הרינגטון (רויטרס)

גמר הגברים במשקל קל הפגיש שניים מהמועמדים הבכירים לזכייה בזהב, אנדי קרוז הקובני וקישון דייויס האמריקאי. קרוז, אלוף העולם מ-2017 ו-2019 במשקל זה, נחשב לאחד המתאגרפים הטובים בעולם כיום, בעוד דייויס, שהפסיד לו בגמר אליפות העולם לפני שנתיים, עבר בדרך משוכות קשות מאוד בדמות המדורג 1 בטורניר סופיאן אומיאה, האלוף הרוסי גביל מאמדוב והאלוף האירופי הובאנס בצ’קוב. אבל בגמר כל זה לא עזר לו ולאחר שלושה סיבובים צמודים בגמר, 4 שופטים הכריעו שהמנצח הוא קרוז ואילו רק אחד חשב שדייויס צריך לנצח – 1:4 לקרוז ומדליית זהב אולימפית ראשונה.

אנדי קרוז (רויטרס)אנדי קרוז (רויטרס)

בגמר הנשים במשקל כבד, לורן פרייס ניצחה אחרי הצבעה חד משמעית של השופטים, 0:5. פרייס הבריטית, אלופת העולם מ-2019, נחשבת לאחת המתאגרפות המובילות בעולם ודורגה ראשונה לפני הטורניר, בעוד יריבתה לי צ’יאן נחשבת למתאגרפת מובילה גם היא ודורגה במקום השני לפני המשחקים. פרייס שלטה לאורך כל הקרב, מה שהוביל לכך שחמשת השופטים חשבו בסיום שהניצחון הגיע לה.

לורן פרייס (רויטרס)לורן פרייס (רויטרס)