זהו זה, המשלחת הישראלית סיימה את המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020 עם שורה של הישגים יוצאי דופן, כאשר אקורד הסיום היה הגמר של נבחרת ההתעמלות האמנותית שסיימה במקום השישי, והשוותה את דירוג השיא שלה מהמשחקים ב-2008 ו-2016.

קפטנית הנבחרת, אופיר דיין, סיכמה: “אנחנו מסיימות את ההופעה בטוקיו ברגשות מעורבים. עשינו הופעה טובה סך הכל, התרגיל הראשון בגמר היה מושלם וחשבנו שנקבל יותר גבוה ובתרגיל השני הייתה טעות בהתחלה. זה באסה כי רצינו לעקוף את המקום השישי הזה כבר ואני מאחלת לקבוצה הבאה שתעשה את זה. לא נראה לי שנמשיך קולקטיבית. זו חוויה של פעם בחיים”.

נבחרת ההתעמלות האמנותית (רויטרס)נבחרת ההתעמלות האמנותית (רויטרס)

עוד אמרה: “אני עם אירה ויגדורצ’יק מגיל 11. בלי אירה לא היינו מגיעות לאיפה שאנחנו היום, היא הרימה את המתעמלות פה מאפס עד להופעה במשחקים האולימפיים. זה מטורף. כל החוויה שלי בקריירה היא בזכותה ואני רוצה להגיד לה תודה. המאמנות הנוספות שלנו, רחלי ויגדורצ’יק ונועה קדוש, הן שילוב של החברות הכי טובות שלנו, האמהות שלנו והמאמנות שלנו. הן עבדו איתנו הכי הרבה. מגיע להן להמשיך בנבחרת”.

עוזרת המאמנת של נבחרת ההתעמלות, רחלי פייגה-ויגדורצ’יק, סיכמה: “עשינו תחרות טובה והופעה טובה, עם נבחרת יציבה, בלי נפילות ועם דרגת הקושי שלנו גבוהה כך שיכולנו להילחם על מקומות יותר גבוהים. אי אפשר שלא להיות מרוצים מהקמפיין הזה, במיוחד עם איך שהתחלנו אותו. רצינו שהתרגיל השני יהיה יותר טוב, העלינו דרגת קושי אבל ביצענו פחות טוב והציון היה בהתאם”.

נבחרת ההתעמלות האמנותית (רויטרס)נבחרת ההתעמלות האמנותית (רויטרס)

המעבר שלה לתפקיד המאמנת הראשית בנבחרת במקום אימה אירה: “יש הרבה עבודה. אספנו את הנבחרת הנוכחית בקמפיין קצר, אז גם בשלוש שנים אפשר לעשות את זה. אני מניחה שכל המתעמלות שיש עכשיו יפרשו וזה טבעי. בזכות אמא שלי אני עומדת פה, בזכותה יש לי את האפשרות להמשיך לייצג את המדינה גם בשנים הבאות. כל מה שאני יודעת ברמת האימון זה בזכותה. אין לי ספק שאני איעזר בה גם בשלוש השנים הבאות, גם אם זה יהיה רק בצד המנטלי והחווייתי, כי אי אפשר לשלול אדם עם כל כך הרבה ניסיון כמו שלה. הסגולה שלה זה להתחיל מלמטה ולבנות למעלה. היא מאמנת מדהימה ומעולה. היא בין הבודדים בעולם שיכול לקחת מתעמלות עם כל כך מעט ניסיון או פוטנציאל לנבחרת ולהפוך אותם לדבר הבא. אף מאמן לא עשה דבר כזה, כך שמהבחינה הזו היא עילוי”.

אירה ויגדורצ'יק (רדאד ג'בארה)אירה ויגדורצ'יק (רדאד ג'בארה)

ההצלחה של המתעמלת לינוי אשרם: “לא יכולנו להיות באולם לצערי כי היינו חייבות להיות בחדרים בבניין המשלחת. האמנתי שתהיה היסטוריה, קססנו ציפורניים ואנחנו כל כך גאות בה. זה יפריח את הענף. ההתעמלות האמנותית כבר פורחת. יש פה עוד דור איכותי בדרך ותהיה המשכיות בארץ”. 

עוזרת המאמנת הנוספת, נועה קדוש, אמרה: “רצינו יותר ממקום שישי ויכולנו לעשות זאת, אבל זה לא קרה לצערנו. התחלנו מלמטה, עבדנו קשה, המתעמלות שלנו הצליחו להתברג בטופ העולמי ועכשיו אני מאחלת להן שיפרחו בחיים האזרחיים”.

הרצוג מברך את לינוי אשרם

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל