לינוי אשרם עשתה מוקדם יותר היום (שבת) הישג נפלא עם מדליית זהב שלישית בהיסטוריה של ישראל ושנייה רק במשחקים האולימפיים בטוקיו. המתעמלת המוכשרת, שהשאירה מאחור את האחיות ארווינה הרוסיות, הביאה לישראל את המדליה ה-4 שלה בטוקיו וה-13 בסך הכל, כשכמובן בישראל לא נותרו אדישים ואשרם זכתה לשלל ברכות ופירגונים על הזכייה האדירה גם עם צאת השבת.

נפתלי בנט, ראש הממשלה, בירך את אשרם: “לינוי, את אלופה! התקווה התנגנה היום פעם נוספת באולימפיאדת טוקיו, והלב שוב נמלא גאווה. לינוי אשרם, סמל למאמץ ועבודה קשה, התאמנה מגיל 7, והיום — הגשימה את החלום. כפי שאמה חדווה אמרה: וונדר וומן אמיתית. אל אל ישראל. תודה, לינוי”.

הרצוג מברך את לינוי אשרם

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, בירך: ״לינוי אשרם היא אחת מהספורטאיות הגדולות ביותר בתולדות המדינה. מתעמלת אדירה שבצניעות, כח רצון אדיר ורמות ריכוז מדהימות, מוקפת בצוות מקצועי רגיש ומסור, מגיעה להישגים חסרי תקדים. לינוי, תודה שנתת לנו לקחת חלק במסע האדיר שלך. ברכות גם לניקול זליקמן, ספורטאית אדירה שסיימה במקום השביעי ופותחת ברגל ימין את הקריירה האולימפית שלה״.

גם נשיא המדינה, יצחק בוז’י הרצוג, שוחח הערב עם אשרם: "לינוי, איזו התרגשות. ישבנו וצפינו בך זוכה בדמעות בעיניים. את גאווה עצומה למדינה כולה. כשראינו את הדמעות זולגות מעינייך, את דגל ישראל עולה, את התקווה מתנגנת ואת מדליית הזהב מונחת על צווארך - התרגשנו עד דמעות. התמודדת בצורה מרשימה ביותר ואנחנו כל כך גאים בך. הבאת כבוד אדיר למדינת ישראל. ניקול זליקמן אמרה 'באנו לחלום', ואכן חלמתן והגשמתן חלום למדינה שלמה. את מצטרפת לחבורה של אלופות ואלופים שמביאים לנו הרבה כבוד בעולם. אל תיקחי ללב שום ערעורים ושום עררים. אנחנו איתך. על זה נאמר 'עם ישראל חי!' נתראה בישראל לינוי יחד עם המשלחת הישראלית כולה. תודה רבה על הגאווה העצומה שהבאת לנו”.