מרגש עד דמעות. לינוי אשרם זכתה היום (שבת) במדליית הזהב במשחקים האולימפיים בטוקיו, אחרי שהבריקה בגמר הקרב רב בהתעמלות אמנותית וסיימה במקום הראשון, תוך שהיא מדהימה את הרוסיות אברינה ומקדימה אותן בדרך למקום ראשון עד הפודיום. אשרם גם קיבלה כבוד של אלופה – כאשר היא תהיה נושאת הדגל של ישראל בטקס הסיום של המשחקים האולימפיים.

לינוי אשרם אמרה בהתרגשות: “אני לא מעכלת אפילו חצי ממה שקרה פה. אני מתרגשת. אין לי מילים. ידעתי שאני יכולה לזכות במדליה וזה רק מוכיח לי שהעבודה הקשה שלי השתלמה. זה הרגע הכי מאושר בחיי. חלמתי רק להיות באולימפיאדה, לא לעמוד על הפודיום ולהיות במקום הראשון. זה לא היה בדמיון שלי. במהלך התחרות לא חשבתי על שום מדליה, רק לעשות את הטוב ביותר שלי ואחרי המכשיר השלישי ידעתי שאני מדורגת בשלישייה הראשונה - וכשנפל לי הסרט מה שעלה לי לראש זה לקחת אותו הכי מהר שאני יכולה כדי להגיע לציון הכי גבוה שלי”.

לינוי אשרם ואיילת זוסמן אחרי תרגיל הסרט בגמר (רויטרס)לינוי אשרם ואיילת זוסמן אחרי תרגיל הסרט בגמר (רויטרס)

עוד הוסיפה: “אמרתי לעצמי, ‘תמשיכי עד הסוף הכי טוב שאת יכולה’. כשחיכיתי לציון של דינה אברינה זה היה הרגע הכי מלחיץ בחיי, חיכיתי לציון שלה ולדעת רק איפה סיימתי. הטעות במוקדמות? זו חוזקה של ספורטאי שיש לו את היכולת אחרי נפילה או טעות לקום ולחזור לעצמו. זה מאוד חשוב לאפס את עצמך. איילת ידעה מה להגיד לי ברגע הזה ואני שמחה שיש לי אותה. היום קמתי בבוקר הכי מרוכזת שאני יכולה, איילת אמרה לי שהיא אוהבת אותי לא משנה מה יהיה וקיבלתי תמיכה ענקית מהמון אנשים וזה מה שעזר לי לדעת שיש קהל עצום מאחוריי שאני מתחרה בשבילו”.

האלופה האולימפית הוסיפה: “עשיתי היסטוריה. משהו שלא עשו בעבר. אני שמחה שהצלחתי לעשות את זה ביחד עם איילת זוסמן. עכשיו אני קצת מרגישה כמו וונדרוומן. כשראיתי שגל גדות שלחה לי ברכה ואיחלה לי בהצלחה לפני התחרות, זה ריגש אותי מאוד כי היא השראה מבחינתי. לפני התחרות עשיתי ריסטארט. אמרתי לעצמי שמה שקרה אתמול קרה אתמול, היום באתי עם דף חדש ונקי ליום החשוב ביותר שלי. פאריס 2024? אני אקח הפסקה קצרה, אנוח ואחרי זה אחשוב על זה. נראה לי שאמשיך להתאמן ונראה לאן העתיד ייקח אותי”.

המאמנת שלה, איילת זוסמן, סיפרה: “יש בי אושר גדול. השתדלתי לא לחשוב על זה שהיא יכולה לזכות בזהב. ידעתי שהיא מסוגלת לזה כי התרגילים שלה הם הכי קשים בעולם. אני מכבדת את המתחרות שלה, קיוויתי שתעשה מה שהיא יכולה ושיהיה טוב”.

לינוי אשרם (רויטרס)לינוי אשרם (רויטרס)

עוד אמרה: “מעולם לא חלמתי על זה שתהיה לי מתעמלת שהיא אלופה אולימפית. לא הפתיעה אותי הנפילה והקאמבק של לינוי במוקדמות אתמול, ברגע כשקורה לה משהו כזה היא מאפסת את עצמה והיא הרבה יותר חזקה. אלה סמופלוב עזרה לי מאוד ברגעים הקשים ואני מודה לה, לא יכולתי לעבור את זה בלעדיה”.

המציל שצעק בחוף: התגובות על המדליה

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל