המשחקים האולימפיים בדרך לסיומם, אבל מחר (שבת) יום גדול עומד בפני המשלחת הישראלית, בו יתחרו בין היתר לינוי אשרם בגמר הקרב רב בהתעמלות אמנותית בטוקיו ולונה סלפטר בריצת המרתון לנשים בסאפורו.

ב-00:00 הלילה תצא לדרך בסאפורו ריצת המרתון לנשים, בה יתחרו לונה סלפטר ומאור טיורי. בעוד שטיורי השיגה את הקריטריון ממש על הקצה, סלפטר היא שיאנית ישראל במרתון עם זמן של 2:17:45 שעות אותו היא קבעה במרתון טוקיו לפני כשנה וחצי. האתלטית בכל אופן תנסה לשפר את שיאה הלאומי ביפן כדי לאיים על מדליה.

לונה צ'מטאי סלפטר (איגוד האתלטיקה)לונה צ'מטאי סלפטר (איגוד האתלטיקה)

הפעם, סלפטר תתחרה בסאפורו, עיר שנמצאת צפונית לטוקיו. במקור ההחלטה לקיימה שם הוא בגלל תנאי החום הכבד בבירה. אלא שגם בסאפורו יהיו טמפרטורות גבוהות ולכן הריצה הוקדמה בשעה, מ-7:00 ל-6:00 בשעון המקומי, כאשר הזריחה היא ב-4:30. לפני התחזית האתלטיות אמורות להתחיל את הריצה ב-25 מעלות ולסיים אותה ב-28 מעלות. לא קל.

ב-9:20 תחרות ההתעמלות האמנותית תגיע לשיאה, כאשר לישראל יהיו לראשונה שתי נציגות בגמר הקרב רב. לינוי אשרם העפילה לגמר מהמקום השלישי במוקדמות ותנסה להציג ביצועים נקיים וטובים כדי שתוכל לסיים על הפודיום. בסדר ההופעות בגמר הקרב רב, אשרם תעלה שמינית מתוך עשר.

לינוי אשרם (עמית שיסל, באדיבות הוועד האולימפי בישראל)לינוי אשרם (עמית שיסל, באדיבות הוועד האולימפי בישראל)

ביחד איתה, תתחרה ניקול זליקמן שהפכה לאחת מעשר הטובות ביותר בתחרות האולימפית והמטרה שלה תהיה להשתוות או לעבור את הישג השיא למתעמלת ישראלית, בו מחזיקה נטע ריבקין שסיימה במקום השביעי בקרב רב באולימפיאדת לונדון 2012. זליקמן תופיע רביעית בסדר המתחרות.

עוד קודם לכן, ב-4:00 נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית תתחרה במוקדמות הקרב רב. אירה ויגדורצ'יק תנסה להביא את הנבחרת שלה לגמר, לסיים מעל המקום השישי ולרשום הישג שיא במשחקים האולימפיים, רגע לפני שתיפרד מהנבחרת בקמפיין האחרון שלה. את הנבחרת מייצגות יאנה קרמרנקו, יוליאנה טלגין, נטלי רייץ, קארין וקסמן ואופיר דיין.

סלאמוויט באיולין-טפרי (עמית שיסל, הוועד האולימפי)סלאמוויט באיולין-טפרי (עמית שיסל, הוועד האולימפי)

ב-13:45 יתקיים גמר ריצת ה-10,000 מטר, בו תיקח חלק גם האתלטית סלאמוויט באיולין-טפרי שמייצגת את ישראל. אחרי שרשמה שיא ישראל חדש בריצה למרחק של 5,000 מטר, כעת היא תנסה להרשים גם במרחק הכפול.

לשים לב: המתחרות של לינוי אשרם על המדליה

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל