המשחקים האולימפיים ממשיכים להכות גלים והלילה (בין רביעי לחמישי) קיבלנו הופעה יוצאת דופן ומעוררת כבוד של מתן רודיטי הישראלי, שייצג לראשונה אי פעם את ישראל בתחרות השחייה במים פתוחים, ועשה זאת בצורה נפלאה - כשהיה ממש על סף מדליה אולימפית. רודיטי סיים במקום הרביעי והסופר מכובד אחרי 10 קילומטרים של שחייה – הישג השיא של השחייה הישראלית.

26 שחיינים קפצו למים בפארק אודיאבה מרינה, כאשר השחיין הישראלי בן ה-22 מבני הרצליה רשם משחה פשוט מצוין, ובניגוד לתחזיות היה בדבוקה המובילה ובעניינים לכל אורך המשחה. הוא סיים במקום הרביעי עם זמן של 1:49:24.9 שעות, רחוק 23.8 שניות מהארד אותו לקח גרגוריו פלטריניירי האיטלקי. פלוריאן וולברוק הגרמני זכה בזהב עם זמן של 1:48:33.7 שעות, בעוד כרישטוף רשובסקי ההונגרי לקח את הכסף עם 1:48:59.0 שעות.

פלוריאן וולברוק חוגג (רויטרס)פלוריאן וולברוק חוגג (רויטרס)

מהלך המשחה

אחרי שלושה קילומטרים של שחייה, רודיטי ניצב במקום השמיני, כשהיה רחוק 40.7 שניות מהמוביל פלוריאן וולברוק הגרמני. אחרי 5 קילומטרים במים, חצי מהמשחה, מתן ניצב במקום החמישי, בדבוקה השנייה, כשהוא צמצם את הפער מהמוביל ל-26.3 שניות.

מתן רודיטי והשחיינים קופצים למים (רויטרס)מתן רודיטי והשחיינים קופצים למים (רויטרס)
פלוריאן וולברוק השחיין הגרמני (רויטרס)פלוריאן וולברוק השחיין הגרמני (רויטרס)
השחיינים במהלך המשחה במים (רויטרס)השחיינים במהלך המשחה במים (רויטרס)

המשחה של רודיטי המשיך פשוט מצוין, כאשר בכניסה לשלושת הקילומטרים האחרונים השחיין, בניגוד לכל התחזיות, היה בדבוקה המובילה כשהוא במקום החמישי, רק 7 שניות מהמוביל וולברוק. גם בכניסה לשני הקילומטרים האחרונים רודיטי שמר על המקום החמישי, 8.8 שניות מהמוביל.

ב-500 המטרים האחרונים רודיטי, ששמר על קצב גבוה לכל אורך המשחה, חלף על פניו של את’נאסיוס קיניגאקיס היווני והיה במקום הרביעי והנהדר, עליו שמר עד לסיום. הוא סיים רק 23.8 שניות מהארד - הישג יוצא דופן לשחייה הישראלית.

תחרות השחייה במים פתוחים (רויטרס)תחרות השחייה במים פתוחים (רויטרס)
כריסטוף רסובסקי ההונגרי (רויטרס)כריסטוף רסובסקי ההונגרי (רויטרס)