המשחקים האולימפיים בטוקיו ממשיכים בקצב גבוה והיום (רביעי) דוד ליטבינוב, מרים המשקולות הישראלי, סיים את דרכו במשחקים לאחר שהשתתף בקטגוריית המשקל הפתוחה – 109 ק”ג ומעלה וסיים עם תוצאה מקסימלית של 381 ק”ג.

הישראלי היה אחד מ-14 המשתתפים בתחרות וניסה להרים את כמות המשקל הכללית הגבוהה ביותר בהנפה ובדחיקה. סיכום שתי התוצאות הטובות ביותר קבע את כמות המשקל וכך גם את דירוגו בסופו של דבר.

דוד ליטבינוב (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)דוד ליטבינוב (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

ליטבינוב הצליח להניף 176 ק"ג בהנפה הראשונה שלו. בניסיון השני, לא הצליח להניף 181 ק”ג. כך קרה גם בניסיון השלישי והוא נעצר על 176 ק”ג בהנפה. בניסיון הדחיקה הראשון הוא דחק 205 ק”ג. בניסיון השני, הוא לא הצליח לעשות את קפיצת המדרגה ל-210 ק”ג. בניסיון השלישי, ידו התקפלה והוא נפסל על ידי השופטים למרות שהצליח לדחוק, וסיים את דרכו בתחרות.

דוד ליטבינוב (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)דוד ליטבינוב (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

דוד ליטבינוב התייחס לביצועים שלו: “באופן אישי אני לא מרוצה מהתוצאה שעשיתי, יכולתי להוציא מעצמי יותר. ההכנה הקצרה שהייתה לי פגעה בי במובן מסוים, היו לי רק שבועיים בפועל להתכונן לתחרות כי הודיעו לי שאני מתחרה בטוקיו רק כמה ימים לפני פתיחת המשחקים, אבל אני לא מתרץ. זה לא שהפסקתי להתאמן, פשוט הורדתי עומס כדי להתכונן להיות בשיאי רק בעוד שלושה חודשים, כך שלא הגעתי לפה בכושר תחרותי בפועל ולא עשיתי הכנה טובה, אבל בגלל שאני בכושר בסדר אז ניסיתי להוציא את המקסימום שאני יכול. ההופעה הזו לא מראה את היכולות האמתיות שלי. אני אהיה במשחקים באולימפיים הבאים בפאריס ואעשה שם הופעה שתצדיק את הגעתי לשם”. 

רומן סורקין מתאמן במכבי תל אביב