אחרי 12 ימי תחרויות מקצי השיט הגיעו היום (רביעי) לסיומם, כאשר נערך שיוט המדליות ב-470. הישראליות, נויה ברעם ושחר טיבי, סיימו את המקצה במקום השלישי והמכובד ובמקום השמיני הכללי.

הישראליות פתחו טוב מאוד את השיוט. אחרי המצוף הראשון הן דורגו במקום הרביעי ובמצוף הבא שיפרו את מקומן למקום השלישי. אחרי המצוף השלישי הגיעה דעיכה קלה והן ירדו למקום הרביעי והשמיני הכללי. השתיים לא נכנעו וסיימו את המקצה במקום השלישי וגם במקום השמיני הכללי בעקבות שאר התוצאות בשיוט.

שיוט המדליות ב-470 (רויטרס)שיוט המדליות ב-470 (רויטרס)

אילן תשתש, מאמן ה-470, אמר: “זו הייתה תחרות טובה של הנשים, התוצאה השלישית בטיבה בשייט מפרשיות אולימפי - יותר טוב זה מקום רביעי  של יואל ואלדד בסיאול והצמדים שאני אימנתי שני וענת בסידני וניקה וורד בבייג’ין. אני מניח שאם מחר היו מתחילים את האולימפיאדה שוב, היינו מתמודדים על מדליה. הנשים עמדו במטרה הגבווה שהצבנו - גמר אולימפי”.

במקום הראשון הכללי סיימו הבריטיות, אלית’ מקינטייר ואנה מילס, שזכו במדליית הזהב. צמד הפולניות יולאנטה הוגאר ואגניישקה סקרזיפולץ’, סיימו במקום השני וזכו במדליית הכסף, כאשר הצרפתיות, אליז רטורנאז וקמיל לקונטייר - אשתו של השייט הישראלי גידי קליגר שהתחרה ב-470 בבייג’ין ובלונדון - הסתפקו בארד, על אף שסיימו עם מספר נקודות זהה לפולניות.

השייטות הבריטיות. זכו בזהב (רויטרס)השייטות הבריטיות. זכו בזהב (רויטרס)

יש לציין כי זו הפעם האחרונה בה המקצה נכלל במשחקים האולימפיים, כאשר החל מהמשחקים האולימפיים בפאריס 2024, יתקיימו שיוטים בדגם ה-470 לזוגות מעורבים בלבד.

קינסטליך: ״גאה בשניכם, הבאתם גאווה לעיר״