נבחרת ישראל בבייסבול סיימה היום (שלישי) את דרכה במשחקים האולימפיים, לאחר שהפסידה 7:6 לרפובליקה הדומיניקנית. ההופעה הראשונה הראשונה של ישראל במשחקים האולימפיים בענף הבייסבול הגיעה לסיומה אחרי הפסדים לנבחרות עדיפות כמו דרום קוריאה וארצות הברית בימים האחרונים.

מאמן נבחרת הבייסבול, אריק הולץ, סיכם את הטורניר האולימפי: “זה היה מסע מדהים של ארבע שנים. כולם יודעים איפה היינו בתחילת הדרך ואיפה אנחנו עכשיו. נמשיך במומנטום הזה וננסה כמובן לגדל את הדור הבא של הבייסבול הישראלי. היינו בטוקיו, עשינו את העבודה שלנו וזו סוף הדרך”.

אריק הולץ (שחר גרוס)אריק הולץ (שחר גרוס)

המאמן הוסיף: “קיבלנו תמיכה מכל מדינת ישראל, כולם ראו את המשחקים שלנו וגם ראשי הוועד האולימפי באו לתמוך באנו במשחקים. אני לא יודע מה אעשה בהמשך הדרך, אני רק רוצה להודות לאיגוד הבייסבול הישראלי על היוזמה. הייתי מוקף באנשים נהדרים, ואני גאה בכל 24 השחקנים שלי שבאו לשחק בטורניר האולימפי. אף אחד לא נתן לנו סיכוי להיות כאן ונלחמנו עד הסוף. רצינו לזכות במדליית זהב, אבל הפסדנו וסיימנו את דרכנו בסופו של דבר. למרות הכל, ניצחנו בעצם זה שבישראל כל ילד יודע מה זה בייסבול”.

איאן קינסלר אמר: “זה היה משחק קשה. שיחקנו נגדם בעבר אבל במשחקים האולימפיים כולם משחקים על הכל. כל מה שרצינו זה להביא את הבייסבול לישראל. אנחנו מקווים שהבאנו גאווה לתושבי המדינה, כי ששיחקנו עם תשוקה וגאווה. אני מקווה שנתנו לדור הצעיר עוד סיבה לצאת מהבתים. הייתה לכולנו מטרה לסיים את הטורניר הזה עם מדליה ולא לבוא כמו תיירים רק כדי לטייל פה, אבל לא הצלחנו לצערי. זה היה מסע מופלא ונמשיך לייצג את ישראל בעולם”.

איאן קינסלר (רויטרס)איאן קינסלר (רויטרס)

דני ולנסיה סיכם: "זה עצוב שככה הטורניר הזה מגיע לסיומו. לא רצינו שכך זה הסתיים, אבל זה פשוט קרה. ייקח לנו זמן להתגבר על כך. זו הייתה חוויה נפלאה, טוקיו הייתה חוויה נפלאה מבחינתנו וזה משהו שאזכור כל חיי. אני שמח מכך שכולם בישראל ראו אותנו בטלוויזיה ומקווה שהבאנו להם סיבה להיות גאים ונתנו להם השראה. אני שמח שהייתי חלק מזה. היה חסר לנו הקהל, קיבלו הרבה תגובות מכל העולם ואנחנו מודים על כל תמיכה ועל כל רגע במשחקים האולימפיים”.

קינסטליך: ״גאה בשניכם, הבאתם גאווה לעיר״